Informacje9 listopada 2008, 00:00,

Narodowe Święto Niepodległości w Powiecie Piaseczyńskim


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Narodowe Święto Niepodległości, jest najważniejszym polskim świętem narodowym, obchodzonym 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Z okazji 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniu 11 listopada 2008 roku, odbędą się uroczystości na terenie całego powiatu piaseczyńskiego. Poniżej prezentuję miejsca obchodów Narodowego Święta Niepodległości w poszczególnych gminach powiatu piaseczyńskiego.

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości Piaseczno:

W dniu 11 listopada 2008 roku zapraszamy mieszkańców na uroczyste obchody 90. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W programie m. in.: odsłonięcie Tablicy Burmistrza Wacława Kauna, Msza św. za Ojczyznę w kościele św. Anny, oficjalne obchody przed Ratuszem, wręczenie odznaczeń, program artystyczny, pokaz sztucznych ogni. Program uroczystości w Piasecznie:
9:00 Plac przy aptece Viola ul. Kauna 31 w Piasecznie. Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej Wacława Kauna – pierwszego Burmistrza Piaseczna. Poświęcenie Tablicy i złożenie kwiatów. Hołd harcerzy przed grobem Burmistrza Wacława Kauna – Cmentarz Parafialny w Piasecznie.
10:00 Msza Św. za Ojczyznę z udziałem Chóru Lira z Piaseczna Kościół Św. Anny w Piasecznie.
11.15 Plac Piłsudskiego, przed Ratuszem: hymn narodowy z udziałem Orkiestry Piaseczyńskiej i Chóru Lira, wystąpienia okolicznościowe - Starosta Jan Dąbek i Burmistrz Józef Zalewski, złożenie wiązanek przy Tablicy Józefa Piłsudskiego, Tablicy Sybiraków, Tablicy Wincentego Witosa.
11:45 Sala Konferencyjna Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie, ul. Kościuszki 5, dekoracja Krzyżami Pamiątkowymi Wojska Polskiego byłych żołnierzy frontowych - przedstawienie odznaczonych przez Prezesa Związku Kombatantów RP i BWP w Piasecznie Tadeusza Pawłowskiego oraz rozstrzygnięcie konkursów upamiętniających 90 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program "Ten, kto nie szanuje przeszłości, nie jest wart teraźniejszości, ani nie ma prawa do przyszłości" w wykonaniu uczniów Gimnazjum Nr 2 w Piasecznie.
19:00 Dom Parafialny przy Kościele Św. Anny w Piasecznie. Program artystyczny Wieczór Polski w wykonaniu Zespołu Polski £an- spotkanie z kulturą i tradycją - pieśni i tańce narodowe oraz staropolskie konkursy z udziałem publiczności.
19:00 Świeczowisko Niepodległościowe.
20:30 Inscenizacja 11 listopada 1918 r., przygotowana przez Piaseczyńską Grupę Obywatelską, przy udziale Ośrodka Kultury w Piasecznie oraz Hufca Piaseczno, pokazująca odbicie przez mieszkańców Piaseczna posterunku żandarmerii niemieckiej. Start przed Ośrodkiem Kultury, potem przemarsz w kierunku Ratusza.
21:00 Pokaz sztucznych ogni - parking przy Urzędzie Miasta i Gminy/Park Miejski Imprezy towarzyszące. Wystawa Legiony Polskie na pocztówce w Muzeum Regionalnym w Piasecznie, wypożyczona ze zbiorów Muzeum Niepodległości w Warszawie, czynna od 30 X do 16 XI 2008 r. Poplenerowa wystawa Grupy Piaseczno połączona z promocją albumu Plastycy Grupy Piaseczno - wernisaż wystawy odbędzie się 7 listopada o godz.18.00 w Ośrodku Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Patronat nad uroczystościami sprawują: Starosta Piaseczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Proboszcz Parafii Św. Anny w Piasecznie. Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie. Współorganizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Organizacje Kombatanckie z Piaseczna, ZHP Hufiec im. Bohaterów Pokoju w Piasecznie, Akcja Katolicka przy parafii św. Anny w Piasecznie, Liceum Ogólnokształcące w Piasecznie, Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie, LO im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie

Narodowe Święto Niepodległości Konstancin Jeziorna:

Najważniejsze punkty obchodów to: koncert przy pomniku Obrońców Ojczyzny w Jeziornie (godzina 11:00), Bieg Niepodległości - ulicami Konstancina, start przy pomniku w Jeziornie (godzina 12:00), Wieczór Polaków - w siedzibie KDK przy ul. Jaworskiego 18 (godzina 17:00). W konstancińskich kościołach będą także odprawiane msze święte w intencji Ojczyzny.

Pomnik Obrońców Ojczyzny przy ul. Warszawskiej (przy postoju taksówek) jest poświęcony bohaterom walk o niepodległość z lat 1918-1920. Przy pomniku odbędzie się uroczysty koncert o godzinie 11:00, zaś o godzinie 12:00 wystartuje spod pomnika BIEG NIEPODLEG£OŚCI. W tym roku bieg będzie miał trasę poprowadzoną po głównych ulicach miasta - Warszawskiej, Piłsudskiego, Sienkiewicza, ¬ródlanej - a meta - jak zawsze w Parku Zdrojowym. Zapisy do biegu w Biurze Biegu przy pomniku w Jeziornie, w godzinach 11:00-11:50.

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na WIECZÓR POLAKÓW w dniu 11 listopada 2008 roku o godz. 17:00 w sali widowiskowej KDK. Opowiemy o odzyskaniu Niepodległości, historie losów zwykłych i niezwykłych ludzi. Czeka tort niepodległości, szampan, przypomnimy tradycję polskich ułanów. My zaś oczekujemy największego prezentu - Twojej obecności, a może też opowiesz historię Twojej Rodziny z tamtych dni. Zachęcimy do śpiewania pieśni patriotycznych.

Narodowe Święto Niepodległości Tarczyn:

Burmistrz Tarczyna, parafia w Leśnej Polanie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zapraszają serdecznie na KONCERT MUZYKI CHOPINOWSKIEJ z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który odbędzie się 11 listopada 2008 roku o godz. 12:30 w Kościele w Leśnej Polanie.

Narodowe Święto Niepodległości Góra Kalwaria:

W dniu 11 listopada 2008 r. zapraszamy mieszkańców gminy na uroczyste obchody 90. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przebieg uroczystości:
18:00 Uroczysta msza święta za Ojczyznę w kościele parafialnym.
19:00 Zbiórka przy Pl. Piłsudskiego pocztów sztandarowych OSP, szkół, delegacji z wiązankami kwiatów; podniesienie flagi państwowej; przedstawienie programu poetycko- muzycznego z okazji Święta Niepodległości przez młodzież Gimnazjum w Górze Kalwarii oraz laureatów Gminnego Festiwalu Pieśni Patriotycznych; przemówienie okolicznościowe Burmistrza; złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przy popiersiu marszałka J. Piłsudskiego; wiązanka melodii patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Parafialnej;
19:40 Zakończenie uroczystości.

Narodowe Święto Niepodległości Lesznowola:

Parafia p.w. Zesłania Ducha Św. w Starej Iwicznej, Sołectwo wsi Mysiadło oraz Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola zapraszają Mieszkańców i Władze Gminy Lesznowola na KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH. W ten sposób nawiążemy do 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Koncert odbędzie się 16 listopada 2008 roku o godz. 19:00 w kościele p.w. Zesłania Ducha Św. w Starej Iwicznej przy ul. Słonecznej 7/9/11. Wystąpi Zespół Dragon Klubu Wojsk Lądowych i zaprezentuje nam pieśni patriotyczne i pieśni Legionów Piłsudskiego. Zespół bierze udział w państwowych uroczystościach odbywających się pod patronatem prezydenta RP I MON.

Wójt Gminy i Rada Gminy Lesznowola oraz Ksiądz Proboszcz Parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Mrokowie mają zaszczyt zaprosić na wyjątkowy koncert Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej SONATA im. Bogumiła Repeckiego z okazji 30 Rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową JANA PAW£A II oraz 90 Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Koncert odbędzie się 15 listopada 2008 roku o godz. 18:00 w Kościele p.w. św. Stanisława Kostki w Mrokowie, ul. Rejonowa 8c. Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje4 listopada 2008, 00:00,

Z£OTY POTOK 2008 wystawa malarstwa Grupy Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza na wernisaż poplenerowej wystawy malarstwa Grupy Piaseczno Złoty Potok 2008. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy piątek 7 listopada 2008 roku o godzinie 18:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wystawę Grupy Piaseczno, można oglądać do 21 listopada 2008 roku w godzinach pracy Ośrodka Kultury w Piasecznie. Zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie