Informacje9 listopada 2008, 00:00,

Narodowe Święto Niepodległości w Powiecie Piaseczyńskim


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Narodowe Święto Niepodległości, jest najważniejszym polskim świętem narodowym, obchodzonym 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Z okazji 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniu 11 listopada 2008 roku, odbędą się uroczystości na terenie całego powiatu piaseczyńskiego. Poniżej prezentuję miejsca obchodów Narodowego Święta Niepodległości w poszczególnych gminach powiatu piaseczyńskiego.

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości Piaseczno:

W dniu 11 listopada 2008 roku zapraszamy mieszkańców na uroczyste obchody 90. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W programie m. in.: odsłonięcie Tablicy Burmistrza Wacława Kauna, Msza św. za Ojczyznę w kościele św. Anny, oficjalne obchody przed Ratuszem, wręczenie odznaczeń, program artystyczny, pokaz sztucznych ogni. Program uroczystości w Piasecznie:
9:00 Plac przy aptece Viola ul. Kauna 31 w Piasecznie. Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej Wacława Kauna – pierwszego Burmistrza Piaseczna. Poświęcenie Tablicy i złożenie kwiatów. Hołd harcerzy przed grobem Burmistrza Wacława Kauna – Cmentarz Parafialny w Piasecznie.
10:00 Msza Św. za Ojczyznę z udziałem Chóru Lira z Piaseczna Kościół Św. Anny w Piasecznie.
11.15 Plac Piłsudskiego, przed Ratuszem: hymn narodowy z udziałem Orkiestry Piaseczyńskiej i Chóru Lira, wystąpienia okolicznościowe - Starosta Jan Dąbek i Burmistrz Józef Zalewski, złożenie wiązanek przy Tablicy Józefa Piłsudskiego, Tablicy Sybiraków, Tablicy Wincentego Witosa.
11:45 Sala Konferencyjna Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie, ul. Kościuszki 5, dekoracja Krzyżami Pamiątkowymi Wojska Polskiego byłych żołnierzy frontowych - przedstawienie odznaczonych przez Prezesa Związku Kombatantów RP i BWP w Piasecznie Tadeusza Pawłowskiego oraz rozstrzygnięcie konkursów upamiętniających 90 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program "Ten, kto nie szanuje przeszłości, nie jest wart teraźniejszości, ani nie ma prawa do przyszłości" w wykonaniu uczniów Gimnazjum Nr 2 w Piasecznie.
19:00 Dom Parafialny przy Kościele Św. Anny w Piasecznie. Program artystyczny Wieczór Polski w wykonaniu Zespołu Polski £an- spotkanie z kulturą i tradycją - pieśni i tańce narodowe oraz staropolskie konkursy z udziałem publiczności.
19:00 Świeczowisko Niepodległościowe.
20:30 Inscenizacja 11 listopada 1918 r., przygotowana przez Piaseczyńską Grupę Obywatelską, przy udziale Ośrodka Kultury w Piasecznie oraz Hufca Piaseczno, pokazująca odbicie przez mieszkańców Piaseczna posterunku żandarmerii niemieckiej. Start przed Ośrodkiem Kultury, potem przemarsz w kierunku Ratusza.
21:00 Pokaz sztucznych ogni - parking przy Urzędzie Miasta i Gminy/Park Miejski Imprezy towarzyszące. Wystawa Legiony Polskie na pocztówce w Muzeum Regionalnym w Piasecznie, wypożyczona ze zbiorów Muzeum Niepodległości w Warszawie, czynna od 30 X do 16 XI 2008 r. Poplenerowa wystawa Grupy Piaseczno połączona z promocją albumu Plastycy Grupy Piaseczno - wernisaż wystawy odbędzie się 7 listopada o godz.18.00 w Ośrodku Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Patronat nad uroczystościami sprawują: Starosta Piaseczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Proboszcz Parafii Św. Anny w Piasecznie. Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie. Współorganizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Organizacje Kombatanckie z Piaseczna, ZHP Hufiec im. Bohaterów Pokoju w Piasecznie, Akcja Katolicka przy parafii św. Anny w Piasecznie, Liceum Ogólnokształcące w Piasecznie, Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie, LO im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie

Narodowe Święto Niepodległości Konstancin Jeziorna:

Najważniejsze punkty obchodów to: koncert przy pomniku Obrońców Ojczyzny w Jeziornie (godzina 11:00), Bieg Niepodległości - ulicami Konstancina, start przy pomniku w Jeziornie (godzina 12:00), Wieczór Polaków - w siedzibie KDK przy ul. Jaworskiego 18 (godzina 17:00). W konstancińskich kościołach będą także odprawiane msze święte w intencji Ojczyzny.

Pomnik Obrońców Ojczyzny przy ul. Warszawskiej (przy postoju taksówek) jest poświęcony bohaterom walk o niepodległość z lat 1918-1920. Przy pomniku odbędzie się uroczysty koncert o godzinie 11:00, zaś o godzinie 12:00 wystartuje spod pomnika BIEG NIEPODLEG£OŚCI. W tym roku bieg będzie miał trasę poprowadzoną po głównych ulicach miasta - Warszawskiej, Piłsudskiego, Sienkiewicza, ¬ródlanej - a meta - jak zawsze w Parku Zdrojowym. Zapisy do biegu w Biurze Biegu przy pomniku w Jeziornie, w godzinach 11:00-11:50.

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na WIECZÓR POLAKÓW w dniu 11 listopada 2008 roku o godz. 17:00 w sali widowiskowej KDK. Opowiemy o odzyskaniu Niepodległości, historie losów zwykłych i niezwykłych ludzi. Czeka tort niepodległości, szampan, przypomnimy tradycję polskich ułanów. My zaś oczekujemy największego prezentu - Twojej obecności, a może też opowiesz historię Twojej Rodziny z tamtych dni. Zachęcimy do śpiewania pieśni patriotycznych.

Narodowe Święto Niepodległości Tarczyn:

Burmistrz Tarczyna, parafia w Leśnej Polanie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zapraszają serdecznie na KONCERT MUZYKI CHOPINOWSKIEJ z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który odbędzie się 11 listopada 2008 roku o godz. 12:30 w Kościele w Leśnej Polanie.

Narodowe Święto Niepodległości Góra Kalwaria:

W dniu 11 listopada 2008 r. zapraszamy mieszkańców gminy na uroczyste obchody 90. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przebieg uroczystości:
18:00 Uroczysta msza święta za Ojczyznę w kościele parafialnym.
19:00 Zbiórka przy Pl. Piłsudskiego pocztów sztandarowych OSP, szkół, delegacji z wiązankami kwiatów; podniesienie flagi państwowej; przedstawienie programu poetycko- muzycznego z okazji Święta Niepodległości przez młodzież Gimnazjum w Górze Kalwarii oraz laureatów Gminnego Festiwalu Pieśni Patriotycznych; przemówienie okolicznościowe Burmistrza; złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przy popiersiu marszałka J. Piłsudskiego; wiązanka melodii patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Parafialnej;
19:40 Zakończenie uroczystości.

Narodowe Święto Niepodległości Lesznowola:

Parafia p.w. Zesłania Ducha Św. w Starej Iwicznej, Sołectwo wsi Mysiadło oraz Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola zapraszają Mieszkańców i Władze Gminy Lesznowola na KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH. W ten sposób nawiążemy do 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Koncert odbędzie się 16 listopada 2008 roku o godz. 19:00 w kościele p.w. Zesłania Ducha Św. w Starej Iwicznej przy ul. Słonecznej 7/9/11. Wystąpi Zespół Dragon Klubu Wojsk Lądowych i zaprezentuje nam pieśni patriotyczne i pieśni Legionów Piłsudskiego. Zespół bierze udział w państwowych uroczystościach odbywających się pod patronatem prezydenta RP I MON.

Wójt Gminy i Rada Gminy Lesznowola oraz Ksiądz Proboszcz Parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Mrokowie mają zaszczyt zaprosić na wyjątkowy koncert Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej SONATA im. Bogumiła Repeckiego z okazji 30 Rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową JANA PAW£A II oraz 90 Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Koncert odbędzie się 15 listopada 2008 roku o godz. 18:00 w Kościele p.w. św. Stanisława Kostki w Mrokowie, ul. Rejonowa 8c. Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje10 listopada 2008, 00:00,

Grzegorz Kasdepke odwiedzi Bibliotekę Publiczną Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Biblioteka Publiczna Piaseczno zaprasza na spotkania autorskie z Grzegorzem Kasdepke, które odbędzie się 13 listopada 2008 roku o godzinie 9:00 w Filii Biblioteki na piaseczyńskim Osiedlu ul. Szkolna 9, a następnie o godzinie 11:00 w Oddziale dziecięcym Biblioteki ul. Kościuszki 49. W czasie spotkań z Grzegorzem Kasdepke Biblioteka Publiczna w Piasecznie organizuje kiermasze książek. Więcej informacji na temat Grzegorza Kasdepke napisaliśmy przy jego poprzedniej wizycie: Grzegorz Kasdepke. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z Grzegorzem Kasdepke.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie