Informacje3 września 2017, 13:00,

Narodowe Czytanie Wesela w Piasecznie

3 września 2017 roku o godzinie 13.00 zapraszamy na Narodowe Czytanie. Miejsce: Rynek w Piasecznie. W tym roku wspólnie przeczytamy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Para Prezydencka.

NARODOWE CZYTANIE WESELA W PIASECZNIE

Polacy wybrali Wesele w internetowym głosowaniu. Prezydent, Andrzej Duda, ogłaszając wyniki tego głosowania, powiedział: „(…) warto po raz kolejny, mam nadzieję – bo jestem przekonany, że każdy już czytał w swoim życiu Wesele ‒ tę piękną pozycję naszej literatury przeczytać. Przeczytać ją razem, przypomnieć sobie te niezwykle ważne dla naszej historii, dla naszej kultury, dla właśnie fundamentów tego, co nazywamy polskością, te niezwykle ciekawe wersy dramatu, arcydramatu Stanisława Wyspiańskiego”. Więcej informacji na temat Narodowego Czytania znajdziecie na stronie Prezydenta RP www.prezydent.pl

Informacje6 września 2017, 08:00,

Mammobus na terenie powiatu piaseczyńskiego - wrzesień 2017

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.” Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

MAMMOBUS NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO - WRZESIEŃ 2017

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach odbędą się:
Góra Kalwaria – 6 i 7 września przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej, ul. Białka 4
Tarczyn – 6 września przy Tarczyńskim Centrum Medycznym, ul. Warszawska 32
Lesznowola – 7 września przy Zespole Szkół, ul. Szkolna 8
Prażmów – 7 września przy Ośrodku Zdrowia, Ostapowicza 4

MAMMOBUS NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO - WRZESIEŃ 2017

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.