Artykuł partnerski31 marca 2023, 07:20,

Najważniejsze trendy na rynku magazynowym

Najważniejsze trendy na rynku magazynowym

Branża magazynowa świetnie się rozwija – przetrwała pandemię, wojnę w Ukrainie, wysoką inflację i problemy gospodarcze. Mimo to rynek ciągle rośnie. Wyróżnia się stabilną sytuacją, a także rozwija, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom. Poniżej przedstawiamy najważniejsze trendy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Branża magazynowa rozwija się w dynamicznym tempie. Nearshoring, czyli przenoszenie części operacji do Polski, rozwój małych modułów magazynowych SBU, automatyzacja wybranych procesów, otwieranie centrów dystrybucji dla Europy Zachodniej – to tylko przykładowe trendy na aktualnym rynku magazynowym. przez czołowych deweloperów magazynowych działających w Polsce.

W wielu lokalizacjach w planach są nowe inwestycje. Deweloperzy uważają, że Polska może zostać beneficjentem reorganizacji globalnej siatki logistycznej dla licznych firm. Chętnie współpracują z nami firmy zachodnie, a w czasach wojny Rosji z Ukrainą wielu przedsiębiorców ze Wschodu przenosi swój biznes do Polski.

Kluczowe trendy w branży magazynowej

E-commerce. Najważniejszym trendem, który zyskał na znaczeniu w dobie pandemii, jest wyższy popyt generowany przez branżę e-commerce. Jest to zdecydowanie najważniejszy trend na rynku magazynowym. Sprawia, że popyt na magazyny w Szczecinie, Wrocławiu czy pod Warszawą cały czas jest wysoki.

Zielone magazyny. Na rozwój branży wpływ ma także polityka zielonych magazynów oraz popularyzacja rozwiązań ekologicznych. Większość deweloperów kładzie mocny nacisk na ekologiczne technologie.

Plany są ambitne – to m.in. panele fotowoltaiczne na dachu czy inteligentny system sterownia oświetleniem. Nie ma znaczenia, czy są to powierzchnie magazynowe w Szczecinie, czy w Toruniu albo pod Łodzią. Poza tym ekologia w tym kontekście może oznaczać też duże oszczędności.

Duże zróżnicowanie oferty. W realizacji są obiekty o różnorodnym przeznaczeniu i funkcji. Wśród polskich magazynów są duże centra dystrybucyjne, parki logistyczne, hale produkcyjne, ale także magazyny miejskie, centra zwrotów, huby kurierskie, magazyny w galeriach handlowych. Oferta jest bardzo nasycona i atrakcyjna. Różnorodność ta jest ogromną zaletą oferty i będzie rosnąć wraz z nasyceniem rynku, oczekiwaniami klientów i coraz większą konkurencją.

Rozwój magazynów SBU. Odnotowano też rozwój małych modułów magazynowych typu SBU (Small Business Units) oraz inwestycji wspomagających logistykę ostatniej mili.

Nowe lokalizacje. Rośnie popyt magazyny do wynajęcia w Szczecinie, Bydgoszczy czy Lublinie. Na topie są też powierzchnie poza centrami miast.

autor/źródło: Artykuł partnerski

Napisz komentarz

Artykuł partnerski27 marca 2023, 20:56,

Nowe kolekcje drzwi wewnętrznych na sezon 2023 – zobacz na żywo!

Nowe kolekcje drzwi wewnętrznych na sezon 2023 – zobacz na żywo!

Choć obowiązujące w danym sezonie trendy poznajemy zwykle z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, nie zawsze mamy okazję zobaczyć na żywo to, co jest obecnie najmodniejsze. Zasada ta dotyczy różnych elementów wyposażenia wnętrz – w tym drzwi wewnętrznych. Jeśli planujesz remont lub urządzanie mieszkania, teraz jest najlepszy czas na poznawanie oferty wiodących producentów. Dowiedz się, co jest modne w 2023 roku i gdzie możesz zobaczyć na żywo drzwi wewnętrzne zgodne z aktualnymi trendami!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Wspólny mianownik

Choć najnowsze wnętrzarskie trendy są stosunkowo różnorodne, łączy je wyraźna tendencja do minimalizmu. Można to zauważyć nawet w przypadku nieco bardziej awangardowych aranżacji. Są one pełne szalonych dodatków i kolorów; jednocześnie formy oraz „baza” całej aranżacji pozostają stosunkowo proste.

Jednym z jej elementów są niewątpliwie drzwi. W najbliższych sezonach najmodniejszymi propozycjami będą modele w odcieniach naturalnego drewna. Królować będą także stosunkowo neutralne kolory. To jednak nie tylko klasyczna biel, ale i wiele znacznie ciekawszych propozycji.

Drewno w każdym wydaniu

Niesłabnącą popularnością cieszą się wnętrza w stylu klasycznym oraz skandynawskim (który w zasadzie również można już określić mianem klasyki). Nic tak nie podkreśla ich charakteru, jak drewno. Tworzy wrażenie naturalności, a przy tym bezpretensjonalnej elegancji.

Dlatego w ofercie salonów meblowych Komfort znalazły się liczne propozycje drzwi wewnętrznych wykończonych okleinami w kolorze różnych gatunków drewna. Na szczególną uwagę zasługują kolekcje pełne odcieni rozmaitych typów dębu. Tworzą na tyle szeroką paletę barw, że bez trudu można dopasować idealne drzwi do każdego wnętrza.

Nie tylko biel

Kilka sezonów temu byliśmy świadkami triumfalnego powrotu bieli do naszych wnętrz. W nowoczesnym wydaniu kolor ten obecny jest nie tylko na ścianach, ale tak naprawdę na wszystkich elementach wyposażenia. Szykowne, a przy tym zaskakująco efektowne mogą być również białe drzwi – szczególnie jeśli sięgniemy po model zdobiony nowoczesnymi przeszkleniami.

Alternatywą są inne neutralne odcienie. Chodzi tutaj zarówno o dosłownie wszystkie warianty szarości, jak i czerń, która od pewnego czasu pojawia się we wnętrzach utrzymanych w niemal każdym stylu.

Przekonaj się, jak najmodniejsze propozycje prezentują się na żywo! Odwiedź nasz sklep z drzwiami wewnętrznymi Warszawa. Stołeczne salony Komfort to szeroka gama najmodniejszych produktów w wielu różnych wersjach kolorystycznych. Na miejscu znajdziesz zarówno drzwi wewnętrzne Porta, jak i modele z katalogów innych cenionych polskich producentów.

Najnowsze kolekcje drzwi wewnętrznych w Warszawie

Znalezienie funkcjonalnych, estetycznych, a przy tym modnych elementów wyposażenia wnętrza jest często prawdziwym wyzwaniem. Aby maksymalnie ułatwić to zadanie, odwiedź stacjonarny salon drzwi wewnętrznych Warszawa. Punkt ten oferuje duże możliwości w tej dziedzinie. To tutaj znajdują się sklepy Komfort z wyjątkowo bogatą ofertą. Sprawdź, gdzie nas znajdziesz!

Komfort – Podłogi, Dywany, Drzwi i Łazienki

Wyjątkowo szeroki wybór drzwi wewnętrznych znajdziesz w salonie Komfort położonym na terenie CH Homepark Janki. Znajduje się on u zbiegu ul. Mszczonowskiej i Alei Krakowskiej – w miejscu zapewniającym doskonały dojazd z południowo-zachodnich części Warszawy. Lokalizacja ta jest bardzo dogodna również dla mieszkańców pobliskich miejscowości, takich jak Piaseczno, Raszyn i Pruszków. Można tutaj łatwo dotrzeć również komunikacją podmiejską. Przy znajdującym się w pobliżu przystanku „Janki Pl. Szwedzki” zatrzymuje się wiele linii autobusowych.

Plac Szwedzki 3, 05-090 Janki

691 761 493

Komfort – Podłogi, Dywany i Drzwi

Salon przy ul. Puławskiej znajduje się w sąsiedztwie Południowej Obwodnicy Warszawy, w dzielnicy Stary Imielin. Taka lokalizacja pozwala łatwo dotrzeć do sklepu zarówno mieszkańcom pobliskich dzielnic stolicy (Natolin, Ursynów, Grabów), ale i pobliskich miejscowości – Piaseczna, Lesznowoli, Dąbrówki, a nawet Konstancina-Jeziornej. Podobnie jak w przypadku innych warszawskich salonów Komfort, bez trudu dotrzesz tutaj również komunikacją miejską. W sąsiedztwie sklepu znajdują się bowiem przystanki, przy których zatrzymują się liczne linie autobusowe.

Puławska 427, 02-801 Warszawa

885 985 164

Komfort – Podłogi, Dywany, Drzwi, Łazienki, Kuchnie i Meble

Interesują Cię drzwi wewnętrzne Warszawa? Znajdziesz je również przy ul. Mineralnej, na terenie dzielnicy Włochy. Oferujemy nie tylko szeroką ofertę produktów, ale i kompleksową pomoc w planowaniu wnętrz, a także wiele inspiracji. Doskonały dojazd zapewni Ci bliskość Alei Krakowskiej oraz ul. Polskiej Organizacji Wojskowej. Również tutaj łatwo dotrzesz także komunikacją miejską, dzięki znajdującemu się w pobliżu węzłowi przesiadkowemu P+R Aleja Krakowska.

Mineralna 3, 01-001 Warszawa

885 987 583

autor/źródło: Artykuł partnerski

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie