Artykuł partnerski27 maja, 12:10,

Najważniejsze informacje na temat implantologii dentystycznej

Najważniejsze informacje na temat implantologii dentystycznej

Ładny, zdrowy uśmiech to ważny element wpływający nie tylko na zdrowie, ale i dobre samopoczucie. Niestety w wyniku różnorodnych przyczyn może się zdarzyć, że w uzębieniu powstaną ubytki, będące w dzisiejszych czasach dużym problemem natury estetycznej. Na szczęście istnieją metody, które pozwalają je uzupełnić w sposób niezauważalny dla otoczenia, a przede wszystkim bardzo komfortowy dla pacjenta. Mowa tutaj o implantach. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj najważniejsze informacje na temat implantologii dentystycznej.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Czym jest implantologia dentystyczna?

Czasy sztucznej szczęki chowanej na noc przez babcię do szklanki na szczęście odchodzą już do lamusa. Dzisiaj medycyna stomatologiczna dysponuje znacznie lepszymi metodami na przywrócenie pięknego uśmiechu. Wstawianie implantów, jakie zapewnia implantolog w Łodzi, to sposób na niezwykle estetyczne, a do tego w pełni komfortowe uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Implant będący fundamentem dla sztucznego zęba, czyli dla korony protetycznej może uzupełnić zarówno pojedyncze, jak i mnogie braki. Dzięki niemu można liczyć na pełne odbudowanie uzębienia, co z kolei ma bezpośrednie przełożenie na prawidłowe funkcjonowanie żuchwy.

Do największych zalet tej metody należy naturalny wygląd oraz komfort późniejszego funkcjonowania, zarówno podczas mówienia, jak i jedzenia. Implanty odtwarzają funkcje i wygląd naturalnych zębów, dzięki czemu przywracają pacjentowi pewność siebie.

Jak wygląda wszczepienie implantu zębowego?

Implant zastępuje korzeń zęba. Wkręca się go w kość szczęki lub żuchwy, a następnie mocuje się do niego porcelanową osłonę, która do złudzenia przypomina naturalny ząb. Pierwszym krokiem podczas zabiegu jest odsłonięcie kości oraz wykonanie w niej otworu, w który następnie wprowadzana jest struktura implantologiczna. Na bieżąco kontroluje się przebieg całego procesu za pomocą tomografii komputerowej, co gwarantuje bardzo duży stopień precyzji.

Skuteczne znieczulenie powoduje, że zabieg jest bezbolesny, a pacjent ma zagwarantowane pełne bezpieczeństwo zarówno w trakcie diagnozy i wszczepiania implantów, jak i po ich założeniu.

Czy każdy może mieć wszczepiony implant?

Kwalifikację do wszczepienia implantu musi przeprowadzić lekarz stomatolog po wykonaniu przez pacjenta szeregu badań. Ponadto istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Pierwszym z nich jest wiek pacjenta. Implantów nie zaleca się młodym osobom, u których w pełni nie rozwinęły się jeszcze kości szczęki i żuchwy. Przeciwwskazanie mogą stanowić także niektóre choroby, takie jak nowotwory, cukrzyca, schorzenia serca, a także zaburzenia krzepnięcia krwi.

Warto pamiętać także o tym, że w przypadku schorzeń jamy ustnej konieczne jest ich wyleczenie, a dopiero później można rozważyć wszczepienie implantów.

Podsumowując, implanty zębowe to doskonały sposób na uzupełnienie ubytków w uzębieniu, który zapewnia bardzo dużą estetykę, a przede wszystkim jest w pełni komfortowy dla pacjentów.

autor/źródło: Artykuł partnerski

Napisz komentarz

Artykuł partnerski27 maja, 12:09,

Automatyka budynkowa - jak może usprawnić pracę przedsiębiorstw?

Automatyka budynkowa - jak może usprawnić pracę przedsiębiorstw?

Systemy automatyki budynkowej w ostatnim czasie pracują w wielu różnych budynkach, od domów przez fabryki po biurowce. Wynikające z nich korzyści sprawiają bowiem, że znacząco usprawniają pracę w infrastrukturze firmowej czy komfortu w mieszkaniach. W tekście wskażemy, jakie rozwiązania na bazie automatyki warto zastosować w przedsiębiorstwie i dlaczego powinniśmy się nimi zainteresować.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Co określamy mianem automatyki budynkowej?

Automatyka budynkowa to określenie, z którego korzystamy w przypadku systemów pozwalających na automatyzację procesów zachodzących wewnątrz budynku. W ich skład wchodzą różnego rodzaju czujniki, urządzenia, a także zarządzające nimi oprogramowanie. Obecnie systemy automatyki budynkowej są na tyle rozwinięte, że pozwalają na usprawnienie pracy niemal każdego aspektu budynku.

Do automatyki budynkowej zaliczamy między innymi systemy:

  • oświetlenia,

  • ogrzewania,

  • wentylacji,

  • klimatyzacji,

  • nagłośnienia,

  • bezpieczeństwa,

  • video,

  • i tym podobne.

Z tego względu jest to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnego rodzaju systemów. Każdy z nich może działać samodzielnie lub ze sobą współpracować, by zapewnić jak najlepsze efekty.

Jakie korzyści zapewnia automatyka budynkowa?

Wśród korzyści, na które możemy liczyć, trzeba wymienić poprawę bezpieczeństwa, zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku, a także usprawnienie jego pracy. Ograniczenie wydatków na utrzymanie przestrzeni zajmowanej przez firmę jest możliwe z wielu powodów. Po pierwsze systemy automatyki budynkowej są w stanie zoptymalizować pracę ogrzewania i klimatyzacji. Po drugie dbają o ograniczenie zużycia prądu, na przykład wyłączając światła w pustych pomieszczeniach.

Poprawa bezpieczeństwa jest możliwa, jeśli zainwestujemy w system kamer, czy kontroli dostępu do firmowego budynku. Ten może mieć formę na przykład czytnika, do którego musimy przyłożyć dedykowaną kartę, by przejść przez drzwi. Ponadto automatyka budynkowa obejmuje też monitoring.

Wszystkie systemy zapewniają też ogólną poprawę funkcjonalności budynku. Zawarte w nim urządzenia możemy obsługiwać przy pomocy aplikacji i np. błyskawicznie włączyć klimatyzacje lub ogrzewanie. Obejmuje to też wyłączenie wszystkich świateł, czy też szczelne zamknięcie elektronicznych drzwi do budowli.

W ten sposób systemy automatyki budynkowej są w stanie usprawnić działanie całej firmy. Koszty utrzymania nieruchomości spadają, bezpieczeństwo rośnie, a wszyscy pracownicy mogą korzystać z wyższej funkcjonalności budynku.

Komu zlecić instalację systemów automatyki

Aby automatyka budynkowa zapewniała pożądane efekty, trzeba znaleźć sprawdzonego dostawcę tego typu systemów. W znalezieniu wyników wyszukiwania pomoże fraza „automatyka w Szczecinie”, dzięki której odszukamy firmy takie jak QuickTec. Jest to dostawca systemów automatyki budynkowej oferujący też ich montaż. Zakres usług obejmuje też audyt budynku w celu dobrania odpowiednich urządzeń i właściwego oprogramowania. Dzięki temu całe biuro, czy też fabryka będzie oferować wyższą funkcjonalność niż kiedykolwiek. Sprawdzony dostawca to także gwarancja tego, że systemy automatyki budynkowej będą służyć przez długie lata.

autor/źródło: Artykuł partnerski

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie