Informacje6 stycznia 2017, 13:00,

Najpiękniejsze Kolędy Narodów Świata Konstancin-Jeziorna 2017


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


6 stycznia 2017 roku o godz. 13.00 (po mszy o godz. 12.00) odbędzie się koncert Najpiękniejsze Kolędy Narodów Świata. Miejsce: Kościół Matki Bożej Rodzicielki Maryi ul. Słoneczna 20, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

NAJPIĘKNIEJSZE KOLĘDY NARODÓW ŚWIATA KONSTANCIN-JEZIORNA 2017

Najpiękniejsze polskie kolędy oraz bożonarodzeniowe utwory z całego świata, w szczególności pieśni słowiańskie. Zarówno te doskonale znane, jak i nieco mniej popularne zabrzmią w oryginalnych interpretacjach podczas wyjątkowego, wzruszającego koncertu, będącego magiczną podróżą dookoła świata. Świąteczna atmosfera, pozytywna energia oraz magia dźwięków sprawią, że z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie. Zabrzmią m.in. Stille Nacht (Cicha noc), White Christmas (Białe święta), Cantique de Noël (Hymn Bożonarodzeniowy). Wystąpi duet profesjonalnych muzyków, obdarzonych ciepłą barwą głosu, zespół Classic Angelicius (Klasyczne Anioły), Aleksander Jurkowski (tenor, prowadzenie koncertu), Natalia Jurkowska (sopran, instrument – bandura).

Klasyczne Anioły wyróżniają się wielokulturowym repertuarem, nietypową interpretacją i współczesną harmonizacją utworów. Zespół aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym i festiwalach. Specjalizują się w wykonawstwie muzyki wokalnej od średniowiecza aż po współczesność. Ma w swoim dorobku cztery płyty i licznie koncerty w Europie. Muzycy pasją poświęcają się podtrzymywaniu tradycji muzyki dawnej. Wykonują pieśni, poezję i muzykę instrumentalną w tradycyjnym stylu. Ich koncerty uświetnia niesamowite brzmienie rzadko spotykanego na świecie instrumentu zwanego bandurą – narodowy instrument ukraiński, łączący cechy lutni i harfy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje8 stycznia 2017, 15:30,

Wspólne kolędowanie z Maciejem Rybka i przyjaciółmi w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

8 stycznia 2017 roku o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Tarczyna i okolic na Wspólne kolędowanie, które odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Wystąpi Maciej Rybka i przyjaciele. Wstęp wolny. Zapraszamy!

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE Z MACIEJEM RYBKA I PRZYJACIÓŁMI W TARCZYNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie