Artykuł partnerski29 października 2019, 10:06,

Najlepsze szkolenia dla pracowników

Najlepsze szkolenia dla pracowników

Już nie trzeba jeździć do Warszawy, żeby znaleźć pracę w renomowanej firmie. W całym powiecie piaseczyńskim ulokowały się zarówno globalne koncerny, jak i polskie firmy. Firmy głowią się jak zatrzymać najlepszych pracowników. Oprócz wysokości pensji, świadczeń socjalnych, ważne jest zapewnienie pracownikom możliwości rozwoju, choćby przez szkolenia. Tylko jako wybrać firmę szkoleniową?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Badania przeprowadzone przez dwóch ekonomistów z Uniwersytetu Massachusetts dowiodły, że 86 procent pracodawców umiejętności miękkie uważa za jedne z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przy zatrudnianiu nowych pracowników – relacjonuje „Chicago Tribune”. Z innych badań przeprowadzonych przez Net Future Institute wynika, że 63 proc. menedżerów zatrudniając lub awansując pracowników, zwraca uwagę przede wszystkim na ich miękkie kompetencje. Są one nawet nieco ważniejsze niż umiejętności zawodowe (62 proc. wskazań). Dlatego tak ważne jest inwestowanie w rozwój miękkich kompetencji. W dodatku jeśli rozwijają się pracownicy, to razem z nimi rozwija się też firma. Prezesi firm często obawiają się, że zainwestują w szkolenia dla pracowników, a Ci następnie odejdą z pracy. Praktyka pokazuje, że bez szkoleń pracodawcę zmieniliby szybciej. Poza tym liczy się przecież opinia na rynku. Gdy firma ma wizerunek dbającej o rozwój pracowników, to łatwiej jest pozyskać wartościowych kandydatów do procesu rekrutacji.

Co wyróżnia najlepsze firmy szkoleniowe

Wybór firmy szkoleniowej nie jest łatwy. Wiele ich na rynku, a konkurencja jest ostra. Dlatego warto się skupić na tym skąd firma czerpie swoje know-how, jak długo istnieje na rynku, na rzecz jakich klientów pracowała. Firma szkoleniowa Delta Training np. opiera swoje know-how na podejściu eksperymentalnym. Wykorzystuje podobną metodologię jak koncerny farmaceutyczne. Zanim wprowadzą nowy lek na rynek, sprawdzają jego skuteczność aplikując go w serii badań grupie pacjentów. I porównują uzyskane wyniki z grupą kontrolną, czyli pacjentami, którzy nie zażywali testowanego leku. Jaka jest różnica w wyniku leczenia pomiędzy tymi dwoma grupami? Gdy różnica jest istotna i na korzyść grupy stosującej nowy lek, to wtedy możemy mówić o jego skuteczności. Podobnie jest ze szkoleniami. W szkoleniach nie należy się kierować jedynie intuicją i doświadczeniem – choćby nie wiem jak dużym – pojedynczej osoby, czyli trenera. Firma Delta Training swoje rozwiązania szkoleniowe opiera na wnioskach z badań eksperymentalnych oraz doświadczeniu rynkowemu.

Szkolenia zamknięte dla pracowników

Wybierając firmę szkoleniową zwróć uwagę, czy treść ćwiczeń, zawartość programu szkoleniowego jest dopasowana do specyfiki firmy. Trener na sali szkoleniowej powinien znać nazwy produktów i usług firmy, strukturę organizacyjną, mieć orientację w branży klienta. Dlatego tak istotny jest etap przygotowań do szkolenia. Jeśli trener prowadzi szkolenie dla klienta np. z branży logistycznej, to nie musi mieć wieloletniego doświadczenia pracy w tej branży. Najważniejsze jest, czy firma szkoleniowa posiada odpowiednie procedury. Mechanizmy działania określonych narzędzi szkoleniowych jest uniwersalna i skuteczna niezależnie od branży.

Sprawdź rekomendacje

Dodatkowo warto poprosić firmę o referencje od innych klientów. Jak firma sprawdziła się w trakcie realizacji wcześniejszych projektów. Co było jej silną stroną. Jak zadbała o doświadczenia klienta przed szkoleniem i po nim. Firma Delta Training posiada listy rekomendacyjne od najbardziej wymagających firm na rynku: międzynarodowych korporacji, ale i z sektora publicznego, czy NGO-sów. Firma działa na rynku nieprzerwanie od ponad 10 lat i od samego początku specjalizuje się w szkoleniach szytych na miarę dla firm, w szkoleniach zamkniętych. Firma prowadzi m.in. szkolenia sprzedażowe, szkolenia menedżerskie, szkolenia z obszaru rozwoju efektywności osobistej.

autor/źródło: deltatraining.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski29 października 2019, 10:03,

Jakie konstrukcje dachów pasują do domów parterowych? Kąt nachylenia dachu a wybór pokrycia

Jakie konstrukcje dachów pasują do domów parterowych? Kąt nachylenia dachu a wybór pokrycia

Jesteś na etapie projektowania wymarzonych czterech kątów? Pamiętaj, że pokrycie dachu powinno pasować do reszty budynku. Sprawdź, jakie konstrukcje dachów zaleca się przy budowie domów parterowych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Domy parterowe

Jednym z popularnych i funkcjonalnych rozwiązań dla małych rodzin są domy parterowe. Ich główną zaletą jest brak schodów, co obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród starszych, jak i młodszych osób. Ponadto wiele osób decyduje się na projekty domów parterowych ze względu na możliwość szybkiego przemieszczania się oraz dostępu do wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie. Jest to szczególna wygoda dla osób posiadających małe dzieci. Coraz częściej projektowane są powierzchnie otwarte, które łączą ze sobą np. kuchnię z salonem, co staje się wygodą dla wielu z nas. Domy stają się również atrakcyjniejsze z zewnątrz. Cena za projekt domu jednorodzinnego jest z pewnością atrakcyjniejsza, ponieważ automatycznie odpadają nam koszty za dodatkowe pokoje, które znajdowałyby się na wyższym piętrze, oraz wykonanie odpowiednich schodów łączących piętra. 

Projekty małych domów parterowych dostępne są online. Skorzystanie z gotowych rozwiązań pozwoli nam zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Bez wychodzenia z domu jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednią ofertę dopasowaną do naszych potrzeb i możliwości finansowych

Konstrukcja dachu domów parterowych - jaką wybrać?

Bez wątpienia dach to ważny element domu, który jest zwieńczeniem całego budynku. Ma pełnić funkcję ochronną przed warunkami atmosferycznymi, na przykład ulewy, intensywne opady śniegu czy silne wiatry. Górna część dachu odpowiada za ochronę, natomiast dolna za jego stabilność. Konstrukcja dachu składa się z belek konstrukcyjnych oraz dodatkowych elementów. To, jaki materiał będzie odpowiedni dla naszego projektu, zależy od kształtu i wielkości budynku. W domach jednorodzinnych stosuje się najczęściej: dachy dwuspadowe o konstrukcji krokwiowej

Krokwia wraz z drewnianą belką tworzą trójkąt. Opiera się ona najczęściej na poziomej belce, którą jest murłata. Więźbę buduje się zazwyczaj z odpowiednio wysuszonego drewna jodłowego lub sosny. Dodatkowo powinno być dobrze zaimpregnowane. Nie ulega wątpliwości, że ten rodzaj zadaszenia jest trwały oraz posiada odpowiednie właściwości termoizolacyjne

Kąt nachylenia dachu, a wybór pokrycia

Najczęściej stosowane w Polsce podczas budowy domów jednorodzinnych są dachy dwuspadowe o kącie nachylenia połaci pomiędzy 30 a 40 stopni. Odpowiednie nachylenie gwarantuje, że podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych zarówno deszcz, jak i śnieg spływa po nim, zapobiegając uszkodzeniu konstrukcji dachu. Obecnie jednak dużą popularnością cieszą się nowoczesne, płaskie dachy, które również posiadają odpowiednie nachylenie pozwalające na szybkie odprowadzenie nagromadzonej wody. Warto również wspomnieć o dachach wielospadowych, których budowa wiąże się z większymi kosztami niż konstrukcji dwuspadowych lub płaskich. Jest to spowodowane koniecznością zainwestowania w dodatkowe materiały, a także przeznaczeniem środków pieniężnych na wyższe wynagrodzenie dla fachowców. 

Zastanawiasz się nad budową domu parterowego z garażem dwustanowiskowym? Przed wykonaniem ostatecznego projektu koniecznie zapoznaj się z artykułem: Prawdziwa gratka – Tani a zarazem energetyczny. Poznaj cechy parterowego domu z garażem dwustanowiskowym z projektu Gratka.

autor/źródło: domoweklimaty.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie