Informacje8 listopada 2012, 00:00,

Nagrody dla sportowców z gminy Konstancin-Jeziorna, urząd czeka na wnioski do 15 listopada

Najbardziej utalentowani i osiągający wybitne wyniki sportowcy mogą otrzymać nagrodę pieniężną od burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna. Termin przyjmowania wniosków mija 15 listopada. Nagrody przyznawane są raz w roku przez burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna. Mogą się o nie ubiegać sportowcy - zameldowani na stałe w naszej gminie, którzy mają na swoim koncie wybitne wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie, a w szczególności biorący udział w zawodach rangi: igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata lub Europy, puchar świata lub Europy, liga światowa lub europejska organizowanych przez uprawnione federacje, związki i centrale sportowe.

Poza tym na pomoc finansową mogą liczyć sportowcy, którzy zajęli miejsca I-IV w mistrzostwach województwa, a także grają w ligach krajowych (ekstraklasa, I i II liga) lub mogą się pochwalić innymi szczególnymi osiągnięciami w określonych dyscyplinach sportowych. Wnioski o przyznanie nagrody mogą składać: władze klubu sportowego, stowarzyszenia kultury fizycznej lub odpowiedniego związku sportowego, jednostki oświatowe, mieszkańcy gminy oraz właściwa komisja Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny.

Komplet dokumentów należy złożyć do 15 listopada bezpośrednio w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (pok. nr 4), albo przesłać drogą pocztową lub kurierem na adres: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ul. Warszawska 32, 05-520 Konstancin-Jeziorna (Uwaga! W tym przypadku decyduje data wpłynięcia wniosku do urzędu). Osiągnięcia muszą być udokumentowane i obejmować okres od 11 listopada do 31 grudnia 2011 roku oraz od 1 stycznia do 31 października 2012 roku. Regulamin przyznawania nagród pieniężnych za wybitne wyniki sportowe: regulamin.pdf

Informacje7 listopada 2012, 00:00,

Weekendowe spotkanie z Pieśnią Zalesie Górne

Mikroklimat, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Centrum Kultury w Piasecznie, Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego zaprasza do wspólnego świętowania 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 10 listopada jedziemy do Sulejówka, śpiewamy przy ognisku. Chętni będą mogli zwiedzić nową aranżację muzeum i zobaczyć makietę nowej siedziby Muzeum Józefa Piłsudskiego. Wyjazd autokaru spod Ośrodka Zdrowia w Zalesiu Górnym o 16:45, powrót 21:30. Ilość miejsc ograniczona.

Weekendowe spotkanie z Pieśnią Zalesie Górne

11 listopada - Piaseczno – 14:30. Przystanek Kultura Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. 11 listopada - Zalesie Górne – 16:30, Dom Rodziny Wisłockich przy ulicy Pionierów 11/13.