Informacje19 lipca 2014, 17:00,

Nad kolorową rzeczką w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza na przedstawienie teatralne pt.: Nad kolorową rzeczką, w wykonaniu aktorów teatru I tak zagramy. Spektakl będzie można obejrzeć w sobotę 19 lipca 2014 roku o godz. 17.00 w Sali widowiskowej GOK przy ul. J. Stępkowskiego 17 w Tarczynie. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Nad kolorową rzeczką w Tarczynie

Sensacja - Słoń sieje spustoszenie w sklepie z porcelaną! Nowe zarządzenie Mysi Króla z Mysikiszek – ZA NIEPRZESTRZEGANIE SROGIE KARY! Poszukiwany przebiegły Kotaus – jest nagroda! Dziś mecz Słoni przeciwko Hipopotamom – kto zwycięży? Żaba porzucona przez ogórka! Ślimak przed sądem za obrażenie Biedronki! Biedronki i Szczypawki powołują leśną policję przeciwko deptaniu trawy – Motyl w tarapatach! Z serii: „O czym mówią liście?” – Drzewa organizują grę w zielone! Doroczne poszukiwania magicznego Kwiatu Paproci rozpoczęte – kto będzie szczęśliwym znalazcą? Kto spełni wszystkie swoje marzenia??

Chcecie dowiedzieć się więcej? Wyruszcie więc z nami w tę niezwykłą podróż po kolorowym miasteczku, podróż pełną wesołych wierszy, pięknych piosenek i zabawnych wydarzeń. Zapraszamy młodszych i starszych do wspólnej wyprawy! A jak trafić do Kolorowego Miasteczka? Wystarczy przyjść na nasz spektakl! Scenariusz i reżyseria: Szczepan Szczykno. Muzyka: Dawid Ludkiewicz. Scenografia: Beata Paruch. Występują: Katarzyna Gruszewska, Dorota Jarząbek/Magdalena Daszkiewicz, Joanna Mazewska, Dominik Wieder.

Informacje20 lipca 2014, 11:00,

LOTTO Poland Bike Marathon - Góra Kalwaria do zdobycia

Oddalona od Warszawy o zaledwie 20 km Góra Kalwaria na mapie Poland Bike Marathon gości od samego początku. W niedzielę 20 lipca 2014 roku miłośnicy jazdy na rowerach górskich zawitają do Góry Kalwarii szósty raz z rzędu. Malownicza trasa została wytyczona m.in. przez Lasy Chojnowskie i wały nad Wisłą w pobliżu Zamku Czersk. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta ósmego etapu LOTTO Poland Bike Marathon znajdą się, tak jak przed rokiem, przy Placu Piłsudskiego.

LOTTO Poland Bike Marathon - Góra Kalwaria

- Każdy może wystartować. Bez względu na wiek. W Górze Kalwarii tradycyjnie nie powinno zabraknąć emocji - zapewnia organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Jestem przekonany, że trasa ponownie sprawi wielką przyjemność fanom dwóch kółek. Jest zróżnicowana, znajdą się na niej wszystkie rodzaje nawierzchni. Ostatnie 8 km jazdy to teren jak na Mazowsze dość pagórkowaty i prawdziwa namiastka kolarstwa górskiego. Zjazdy przeplatają się z podjazdami. Finisz po bruku pod górę. Niczym na słynnym wyścigu Paryż - Roubaix. Zapraszam wszystkich sympatyków jazdy na rowerze do Góry Kalwarii.

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

LOTTO Poland Bike Marathon - Góra Kalwaria

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (54 km), MINI (34 km) oraz FAN (6 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Góry Kalwarii w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.VIII etap LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

LOTTO Poland Bike Marathon - Góra Kalwaria

BIURO ZAWODÓW Miasteczko Poland Bike (Góra Kalwaria, Plac Piłsudskiego) – 19 lipca (sobota) godz. 17-20 oraz 20 lipca (niedziela) godz. 8.00-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.00-12.00 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW
8.00-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.00-12.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
11.10 - ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I – rocznik 2000-2003, sektor II – rocznik 2004-2007)
11.15 - start dystansu FAN (6 km)
12.15 - ustawianie zawodników w sektorach (I-VIII) na starcie dystansów MAX i MINI
12.30 - start dystansów MAX (54 km) i MINI (34 km)
12.45 - start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
14.00 - dekoracja dystansu FAN i Mini Cross
15.45 - dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

LOTTO Poland Bike Marathon - Góra Kalwaria

DODATKOWE INFORMACJE Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek - przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firm OLSH i Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Będzie też bezpłatny, profesjonalny masaż Zespołu Medycznych Szkół Policealnych z Otwocka, zarówno przed, jak i po starcie. Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

LOTTO Poland Bike Marathon - Góra Kalwaria

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon