Informacje14 listopada 2015, 11:00,

Nabożeństwo ekumeniczne nad grobami żołnierzy poległych w I wojny światowej w Głoskowie

14 listopada 2015 roku o godzinie 11.00 w Głoskowie przy ul. Rybnej odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne nad grobami żołnierzy poległych w I wojny światowej. Modlitwę poprowadzi ks. Arkadiusz Piotrowski - proboszcz parafii Wspomożenia Wiernych w Głoskowie wspólnie z Prawosławnym Ordynariuszem Wojskowym i ewangelickim Ordynariuszem Wojskowym. Zaproszeni zostali ambasadorowie Niemiec i Rosji. Odrestaurowany przez Gminę Piaseczno z inicjatywy społecznej Piaseczyńskiego Klubu Poszukiwaczy Historii cmentarz jest świadectwem walk i śmierci młodych ludzi z kilku stron świata i różnych wyznań. Niech będzie symbolem zjednoczenia i pokoju. Zapraszamy.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11582
Informacje8 listopada 2015, 14:30,

Przygody Piotrusia Mniamucha - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

8 listopada 2015 roku w godz. 14.30 i 16.00 odbędzie się Bajkowa Niedziela, podczas której wystąpi Teatr KUBUŚ i przedstawi spektakl pt.: Przygody Piotrusia Mniamucha. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. W Przedsprzedaży cena biletu 10 zł. W dniu imprezy cena biletu 15 zł. Bilety do nabycia w dniu imprezy od godz. 14:00 w kasie Domu Kultury. Przedsprzedaż biletów w kasach Centrum Kultury rozpoczyna się 7 dni przed imprezą.Impreza dla dzieci od 2 roku życia.

Przygody Piotrusia Mniamucha - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

Pychota i Mniamucha to ulubione słowa wielu małych łakomczuchów. Czy Ty też do nich należysz? Jak myślisz: czy zdrowo jest się objadać słodyczami i pić gazowane napoje? Jakie są konsekwencje takiego sposobu odżywiania? Piotruś, jak większość dzieci, uważa że mycie rąk i zębów to strata czasu, a od roweru woli komputer. Ciągłe zakazy i nakazy nudzą go i złoszczą. Niechętnie więc słucha dobrych rad starszej siostry Madzi, rodziców i telewizyjnej Ciotki Klementyny, którzy bezskutecznie starają się zmienić złe nawyki chłopca. Ale pewnego razu Piotruś ma sen, w którym jego zęby, żołądek, kręgosłup i kości biorą odwet za dotychczasowe, złe traktowanie. Czy ta przestroga pozytywnie wpłynie na zachowanie chłopca i uratuje jego organizm? Czy Piotruś zacznie szanować swoje zdrowie? Plan aktorski i lalkowy. Czas trwania – 35 min.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019