Informacje7 listopada 2017, 11:57,

Nabór wniosków na wymianę pieców lub palenisk węglowych w gminie Prażmów

Wójt Gminy Prażmów ogłasza w terminie do 31 grudnia 2017 r. otwarty nabór wniosków dla osób zainteresowanych modernizacją indywidualnych źródeł ciepła w 2018 roku.

Prowadzony przez Gminę Prażmów nabór jest elementem przygotowania dokumentacji aplikacyjnej wniosku o dofinansowanie planowanych zadań ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Poniższe warunki otrzymania dotacji mogą ulec zmianie po ogłoszeniu konkursu w 2018 r. przez WFOŚiGW.

Projekt będzie realizowany jedynie w przypadku pozyskania przez Gminę dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Dofinansowaniem mogą być objęte przedsięwzięcia polegające na modernizacji indywidualnych źródeł ciepła tj. wymianie kotłów lub palenisk węglowych na gazowe, olejowe lub opalane biomasą (kotły na biomasę nie mogą posiadać dodatkowego rusztu żeliwnego, umożliwiającego tradycyjne palenie jak w kotle zasypowym), zastąpienie kotłów gazowych, olejowych lub opalanych biomasą źródłem ciepła o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła (z wyłączeniem montażu kotłów na węgiel lub ekogroszek).

Dotacja wynosi do 75 % kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 5 000,00 zł dla mieszkańca. Pozostałe koszty realizacji przedsięwzięcia stanowić będzie wkład własny dla wnioskodawcy.

Więcej informacji na ten temat, można przeczytać na stronie Gminy Prażmów: http://www.prazmow.pl/art,437,nabor-wnioskow-na-wymiane-piecow-lub-palenisk-weglowych

Polecane dla Ciebie

Informacje9 listopada 2017, 17:00,

ZADUSZKI KONSTANCIŃSKIE 2017

9 listopada 2017 roku o godz. 18.00 odbędą się Zaduszki Konstancińskie. Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina z okazji 120-lecia powstania Konstancina i 100-lecia istnienia uzdrowiska serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wieczór wspomnień poświęcony tym, którzy już odeszli, nieżyjącym mieszkańcom Konstancina, członkom Towarzystwa, miłośnikom Konstancina i osobom zasłużonym dla gminy. Będzie można zarówno dowiedzieć się wiele o wybitnych postaciach, jak i podzielić się własnymi wspomnieniami. Wstęp wolny.

ZADUSZKI KONSTANCIŃSKIE 2017