Informacje5 września 2014, 19:33,

Nabór do Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej

Być trąbą czy na trąbie grać? W życiu każdego z nas nastaje kiedyś ten moment, kiedy musimy sobie odpowiedzieć na powyższe zasadnicze pytanie. Nie ukrywamy, że naszym zdaniem poprawna jest opcja druga. To granie na trąbie pozwala dzielić się radością muzyki stanowiąc jednocześnie jej część! (zarówno muzyki jak i radości). Jeżeli również podzielasz ten pogląd – zapraszamy do Przystanku Kultura przy Piaseczyńskim rynku już w najbliższą środę o 17.00. Jeżeli jeszcze go nie podzielasz, ale planujesz w końcu przestać być trąbą - zapraszamy do Przystanku Kultura przy Piaseczyńskim rynku już w najbliższą środę o 17.00. U nas trąbę dostaniesz i nauczysz się na niej grać. A kosztować Cię to będzie jeden uśmiech! Do zobaczenia!

Nabór do Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej

p.s. Do kategorii trąby zaliczamy: trąbkę, puzon, waltornię, tubę, saxhorn altowy, saxhorn tenorowy, saxhorn barytonowy, flet, saksofon altowy, saksofon tenorowy, saksofon barytonowy, klarnet oraz obój.

Informacje6 września 2014, 13:00,

Ekologicznie i aktywnie w Parku Zdrowym

W Konstancinie-Jeziornie rusza wyjątkowy projekt "Zdrojownik". Miłośników ekologicznej żywności i aktywnego wypoczynku zapraszamy już w najbliższą sobotę (6 września) do Parku Zdrojowego. Startujemy o godz. 13.00. "Zdrojownik" to nowy projekt, który - jak podkreślają jego pomysłodawcy - ma skupić społeczność lokalną wokół idei związanych z uzdrowiskiem, ekologią, naturalną żywnością, rękodzielnictwem i zdrowym stylem życia.

Ekologicznie i aktywnie w Parku Zdrowym

Pierwsze spotkanie już 6 września (wyjątkowo w sobotę) przy straganach handlowych w Parku Zdrojowym. Start o godz. 13.00. Będzie wielki, wspólny stół, warsztaty, debaty i coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. W alei targowej spotkamy lokalnych rolników i producentów, wytwarzających swoje produkty w tradycyjny sposób - bez użycia chemii. Stanie slowfoodowa kawiarnia. Odpoczniemy na pufach i leżakach. Nie zabraknie też muzyki, która popłynie ze starych gramofonów. O zmierzchu - koncert i pokazy filmowe.

Więcej informacji na Facebooku oraz stronie www.zdrojownik.pl. Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy i sympatyków Konstancina-Jeziorny do aktywnego włączenia się w tworzenie "Zdrojownika" Projekt wspólnie zainicjowali Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Ksawery Gut - sołtys Słomczyna oraz Skład Towarów Habdzin 29.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie