Informacje12 października 2007, 00:00,

Nabór do grupy rycerskiej w Piasecznie - zaproszenie

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pobawić się w odtwarzanie historii, nauczyć się walczyć bronią średniowieczną i dowiedzieć się czegoś na temat historii średniowiecza do nowej grupy rycerskiej rozpoczynającej swoją działalność w Piasecznie. Grupa jest prowadzona przez doświadczonych, wieloletnich uczestników ruchu rycerskiego w Polsce z grupy Piaseczyńskie Stowarzyszenie Rycerskie Eodem Tempore.

Od października 2007 - do czerwca 2008, prowadzone będą cotygodniowe treningi przez trenerów należących do grona najlepszych szermierzy (historycznych) w Polsce, oraz spotkania mające na celu uświadomienie historyczne - nauka o średniowiecznym stylu życia, strojach, kuchni, obyczajach. Zapraszamy również miłośników tańca (będzie można nauczyć się tańców z początku 15 wieku i nie tylko) oraz łuczników - tych z doświadczeniem, jak również osoby, których dotychczasowa kariera łucznicza opierała się głównie na chęciach.

W sezonie letnim osoby, które przyłączą się do grupy będą miały możliwość na własnej skórze przekonać się jak żyło się w średniowieczu. W planie wyjazdy treningowe, turnieje rycerskie, spotkania średniowieczne, etc. Dodatkowo grupa będzie współorganizować wraz z Eodem Tempore jedną z najlepszych imprez rycerskich w kraju - "Piaseczyński Turniej Rycerski o Złote Jajo" - imprezę (która odbędzie się w czerwcu 2008 już po raz 5) dobrze znaną mieszkańcom Piaseczna.

Nie wymagamy posiadania stroju/broni/wiedzy. Potrzebne są tylko dobre chęci oraz ukończone 16 lat. Wszystkie zainteresowane osoby, zapraszamy w każdą niedzielę października o godzinie 18:00 w Liceum Ogólnokształcącym w Piasecznie przy ulicy Chyliczkowskiej (wejście na tyłach LO, od boiska). Zapraszamy!
autor/źródło: Przemysław Zych - Piaseczyńskie Stowarzyszenie Rycerskie Eodem Tempore

Informacje12 października 2007, 00:00,

Koncert Poezji Śpiewanej Elżbiety Wojnowskiej w £azach

Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza na Koncert Poezji Śpiewanej w wykonaniu Elżbiety Wojnowskiej, który odbędzie się 26 października 2007 roku, o godzinie 19:00. Miejsce: świetlica w £azach, przy ulicy Przyszłości 8. Koncert Poezji Śpiewanej połączony będzie z ogłoszeniem wyników konkursu fotograficznego i wernisażem prac Przemijanie, o którym wspominaliśmy w informacji: Konkurs Fotograficzny Przemijanie.

Bilet na Koncert Poezji Śpiewanej i wernisaż wystawy fotografii Przemijanie kosztuje 10 złotych i jest do nabycia w Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Gminnej Rady Narodowej 60, Lesznowola, pok.3 tel. (022) 757 92 09, oraz przed koncertem. Serdecznie zapraszamy na Koncert Poezji Śpiewanej Elżbiety Wojnowskiej w £azach.

Elżbieta Wojnowska

Elżbieta Wojnowska to piosenkarka, kompozytorka, aktorka i pedagog. Komponuje i śpiewa nastrojowe piosenki poetyckie do tekstów Władysława Broniewskiego (Zawsze poezja ze mną, 1987), Andrzeja Bursy (życie moje, muz. Henryk Alber), Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Haliny Poświatowskiej, sonetów Szekspira (Miłość, Panie, 1996), a także songi Brechta (1984). Wydała płyty: Zaproście mnie do stołu, życie moje (1978), Sztuczny miód (2002). Występuje z własnymi recitalami i w programach telewizyjnych (Gwóźdź Sokratesa, Moje piosenki, Zaduszki poetyckie).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola £azy
Tematy:Lesznowola