Informacje23 kwietnia 2018, 19:11,

Na terenie Parku Zachodniego w Piasecznie stanęła budka z książkami


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Na terenie Parku Zachodniego, rekreacyjnej przestrzeni pomiędzy ulicą Kusocińskiego i Aleją Róż, stanęła ogólnodostępna budka z książkami.

NA TERENIE PARKU ZACHODNIEGO W PIASECZNIE STANĘŁA OGÓLNODOSTĘPNA BUDKA Z KSIĄŻKAMI

– Celem budki jest tak zwany bookcrossing, czyli zostawianie książek w określonym miejscu, aby inni mogli je przeczytać i puścić w dalszy obieg – wyjaśnia Kinga Krupa, która zainteresowała pomysłem Urząd Miasta i Gminy.

Każdy, kto chce, może w dowolnej chwili wypożyczyć, wymienić lub wziąć na czas nieokreślony wybraną książkę. Każdy może również przynieść do budki książki, których już nie czyta. Zbiory budki wzbogaci także Biblioteka Publiczna w Piasecznie, doposażając ją w wybrane przez siebie pozycje literatury.

– Cieszę się z każdej inicjatywy, która uaktywnia mieszkańców. Nowo powstałe miejsce do dzielenia się książkami, będzie dodatkową atrakcją zrewitalizowanego Parku Zachodniego – mówi I Zastępca Burmistrza Daniel Putkiewicz.

NA TERENIE PARKU ZACHODNIEGO W PIASECZNIE STANĘŁA OGÓLNODOSTĘPNA BUDKA Z KSIĄŻKAMI

Budkę zainstalował Wydział Utrzymania Terenów Publicznych Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje26 kwietnia 2018, 09:00,

Miesiąc Pamięci Narodowej w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

26 kwietnia 2018 roku o godz. 11.00 na Cmentarzu Parafialnym w Piasecznie przy ul. Kościuszki, odbędzie się uroczystość obchodów Miesiąca Pamięci Narodowej. W programie: liturgia słowa, hymn państwowy, wystąpienia władz samorządowych, złożenie wiązanek. Uroczystości odbędą się z udziałem Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej.

MIESIĄC PAMIĘCI NARODOWEJ W PIASECZNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie