Informacje30 grudnia 2016, 18:30,

Na ten Nowy Rok - wieczór poetycko-muzyczny - Klub Kultury w Runowie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


30 grudnia 2016 roku o godz. 18:30 zapraszamy na wieczór poetycko-muzyczny pn.: Na ten Nowy Rok. Miejsce: Klub Kultury w Runowie, Dobra 63, Runów. Spotkanie słowno muzyczne, składające się z recytacji tekstów znanych pisarzy (m.in.Ch. Andersen ) i poetów (m.in. B. Leśmian, ks. J. Twardowski, Z. Szymborska) oraz piosenek znanego zespołu muzycznego „Mikroklimat” na temat różnych charakterów 12 miesięcy. Wstęp wolny. Zapraszamy!

NA TEN NOWY ROK - WIECZÓR POETYCKO-MUZYCZNY

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje26 grudnia 2016, 08:00,

Szkoła dialogu w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Szkoła w Zalesiu Górnym wystartowała z unikatowym projektem Szkoła demokracji. Zakłada on włączenie uczniów, nauczycieli i rodziców w współtworzenie środowiska szkolnego. Projekt ruszył 17 grudnia w czasie warsztatów z udziałem wszystkich tych grup.

SZKOŁA DIALOGU W ZALESIU GÓRNYM

Z inicjatywy Dyrektor Zespołu Szkół w Zalesiu Górnym, Pani mgr Marty Blauth, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej podjęła się organizacji pierwszych ogólnoszkolnych warsztatów. Przedstawiciele uczniów, grona pedagogicznego i rodziców spotkali się po raz pierwszy wspólnie, by otwarcie porozmawiać o szkole w gronie tych, którym najbardziej na niej zależy. Spotkanie dało możliwość zgłoszenia swoich uwag dotyczących funkcjonowania szkoły i docelowo wypracowania narzędzi do wdrożenia niezbędnych zmian.

Warsztaty wykorzystywały znaną w zarządzaniu metodę SWOT. Dzięki ankiecie opinii dla wszystkich zgłaszających się wybrano obszary, które wymagały przedyskutowania. Następnie każdy z nich oceniono pod kątem silnych i słabych stron, szans i zagrożeń. Trzecim krokiem było wybranie 3 obszarów, które ze względu na swoją wagę i uciążliwość powinny zostać poddane działaniom w pierwszej kolejności.

Długo pracowaliśmy nad formułą samych warsztatów. Do końca zastanawialiśmy się, czy łączenie w grupę dyskusyjną nauczycieli, rodziców i uczniów jest dobrym pomysłem. Okazało się, że takie połączenie nie tylko pomogło nam lepiej zrozumieć wzajemne potrzeby, ale też docenić wartość, jaką wnoszą do dyskusji reprezentanci każdej z grup.- podsumowała Magdalena Sułek-Domańska, przedstawicielka Rady Rodziców odpowiedzialna za organizację warsztatów. Arkadiusz Dukała, jeden z trenerów prowadzących warsztaty dodał: Idea poprowadzenia warsztatów w łączonych grupach sprawdziła się nam w 100% . Różnorodność grupy pozwalała na dynamiczną wymianę zdań i spojrzenie z różnej perspektywy. Ten sposób pracy pozwolił nam opisać zarówno silne strony szkoły jak i miejsca gdzie widzimy możliwość zmian. Zebraliśmy pomysły, co do których podejmiemy dodatkowe działania. Z punktu osoby, która współprowadziła warsztaty uważam za bardzo cenny udział dzieci, ich pomysły na zmianę były nie tylko bardzo trafne lecz również poparte logicznymi argumentami. Trzeba również przyznać, że dyskusja była miejscami burzliwa co nie zmienia faktu, że zawsze merytoryczna.

W chwili obecnej trwa podsumowywanie wyników spotkania. Wyznaczone 3 grupy robocze będą pracowały nad m.in. zmniejszeniem kolejek na stołówce, zwiększeniem dostępności dzieci i rodziców do bezpłatnych zajęć czy szerszym udostępnieniem terenu wokół szkoły dla uczniów w systemie całorocznym. Projekt Szkoła demokracji jest pomyślany jako narzędzie długoterminowe wypracowywania usprawnień, choć z pewnością każda ze stron liczy, że pierwsze wyniki będą widoczne jeszcze w tym roku.

Magda Sułek-Domańska
Rada Rodziców SP Zalesie Górne www.spzalesiegorne.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie