Informacje28 grudnia 2014, 17:00,

Na ten Nowy Rok - salon literacko-muzyczny w Zalesiu Górnym

28 grudnia 2014 roku o godzinie 17:00, serdecznie zapraszamy wszystkich zalesian i gości, starszych i młodszych, do Domu Państwa Wisłockich (ul. Pionierów 11/13 w Zalesiu Górnym) do salonu literacko-muzycznego "Na ten Nowy Rok...". W programie spotkania znajdą się teksty znanych poetów polskich i światowych oraz baśń Christiana Andersena. Wieczór uświetni występ Stanisława i Barbary Szczycińskich. To nowy projekt Klubu Kultury w Zalesiu Górnym, Fundacji Odrodzenie i Fundacji Bonum et Sapientia, spotkań artystyczno-towarzyskich w zabytkowym salonie Pani Zofii Wisłockiej.

Na ten Nowy Rok - salon literacko-muzyczny w Zalesiu Górnym

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=10793
Informacje17 grudnia 2014, 20:21,

Więcej miejsc parkingowych w Piasecznie

Dobiegają końca prace przy budowie parkingu na działce po wyburzonym budynku przy ul. Puławskiej 5. Na powierzchni ponad 1000 mkw. powstanie około 25 miejsc parkingowych. Aby można było swobodnie korzystać z nowego parkingu, zdjęto humus i z odpowiedniego kruszywa wykonano warstwę odsączającą. Na tak przygotowanej powierzchni wykonano podbudowę z tłucznia drogowego oraz ułożono specjalną geokratę komórkową, która ustabilizuje ostatnią, wierzchnią warstwę z drobnego tłucznia. Tak wykonana nawierzchnia jest przystosowana do ruchu pojazdów osobowych, a geokrata stabilizująca zapobiega powstawaniu dołków w warstwie wierzchniej.

Więcej miejsc parkingowych w Piasecznie

– Zdaję sobie sprawę, że nowe miejsca parkingowe w centrum miasta są bardzo potrzebne, dlatego do czasu wybudowania nowych wielkopowierzchniowych parkingów postanowiliśmy w tym miejscu wygospodarować miejsca postojowe dla osób korzystających z pobliskich punktów usługowych czy przychodni zdrowia – tłumaczy burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis. Na parkingu zaprojektowano również nasadzenia roślinne w postaci krzewów niskich oraz trzy miejsca przygotowane pod drzewa lipowe.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno