Artykuł partnerski29 września 2020, 22:07,

Na południu stolicy powstają nowe osiedla - Wilanów i Powsin rosną

Na południu stolicy powstają nowe osiedla - Wilanów i Powsin rosną

Na południowych krańcach Warszawy, przy drogach wylotowych w stronę Konstancina i Piaseczna dynamicznie rosną nowe osiedla, Wilanów i Powsin zaludniają się w szybkim tempie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Nowe osiedla tworzące Miasteczko Wilanów znajdują się na terenie, który wyznaczają ulica Przyczółkowa, Aleja Wilanowska i Południową Obwodnicą Warszawy. Na tym obszarze powstaje najwięcej nowych inwestycji, a jedne z najbardziej atrakcyjnych budowane są przez takich deweloperów, jak Dor Group, Robyg czy Polnord.

 

Nowe osiedla zmieniają Wilanów

Miasteczko Wilanów zostało zaprojektowane, jako przede wszystkim spójna i bardzo rozbudowana struktura osiedlowa. Jest ono jednym z pierwszych wybudowanych w Polsce osiedli, powstałych w oparciu o projekt nazywany „Masterplanem”. Projekt posiada jedno główne założenie, które oparte jest na tym, żeby stworzyć miasteczko w mieście, zbudowane na bazie samowystarczalnego osiedla, posiadającego zróżnicowane funkcje. Wszystkie wytyczne mają na celu zachęcenie przyszłych mieszkańców osiedla Wilanów do poruszania się po jego terenie pieszo lub za pomocą roweru. Koncepcję tego osiedla, które zajmuje 169 hektarową powierzchnię stworzył Guy C. Perry - architekt, o francusko-amerykańskich korzeniach, który jest również urbanistą. Osiedle Miasteczko Wilanów powstaje na obszarze Wilanowa Zachodniego, którego teren obejmuje 420 hektarów, ale warto zwrócić uwagę, że nie wszystkie nowe osiedla pól wilanowskich, wchodzą w skład początkowych założeń Miasteczka Wilanów. Wilanów był we wcześniejszych latach zabudowany w jednej części niskimi, jednorodzinnymi domami, a w pobliżu Pałacu Jana III Sobieskiego istniało duże osiedle bloków jeszcze z czasów PRL. Nowe osiedla na Wilanowie zmieniają jego wizerunek. To zabudowa wielorodzinna, ale w bardzo nowoczesnym stylu.

Wilanów dobrze zaplanowany

Nowe osiedla na Wilanowie zostały zbudowane na podstawie miejscowych planów zagospodarowania terenu, których jednym z charakterystycznych wyznaczników jest wysokość budynków - do 20 m. W praktyce budynki na Osiedlu Miasteczko Wilanów są w większości niższe. Zewnętrzny wygląd budynków w nowoczesny sposób nawiązuje do pobliskiego zespołu pałacowo-parkowego - Pałacu w Wilanowie. Podstawę konstrukcyjną osiedla tworzy rozbudowana grupa ulic z kwartałami zabudowy. Tworzą one od strony ul. Przyczółkowej i Al. Wilanowskiej pierzeje całego założenia, a od wewnątrz przechodzą w zielone dziedzińce. Nie brak tam placów, z których mogą korzystać mieszkańcy – ale także inni użytkownicy przestrzeni: możliwa jest tam organizacja eventów firmowych, pikniki plenerowe dla mieszkańców oraz spotkania sąsiedzkie. (O bezpiecznych zasadach organizacji takich wydarzeń w związku z covid-19 więcej TUTAJ)

Miasteczko Wilanów uwzględnia istniejące już osie widokowe i kompozycyjne, ale wyznacza także nowe. Dominantami całego założenia urbanistycznego są m.in. Pałac w Wilanowie i Świątynia Opatrzności Bożej.

Osiedle na Wilanowie jako przedłużenie pałacowych ogrodów

Osoby odwiedzające po raz pierwszy Miasteczko Wilanów zaskoczyć może ilość zieleni wokół budynków. Nie zawsze są to tereny urządzone z takim przepychem jak pobliskie pałacowe zieleńce. Jednak trudno się oprzeć wrażeniu, że są one w jakimś sensie przedłużeniem królewskich ogrodów.

Na terenie osiedla istnieją unikalne założenia akwenowe, ścieżki dla rowerów i pieszych, a także specyficzne dziedzińce wewnątrz kwartałów. Urbaniści i architekci zrezygnowali z ogrodzeń i reklam w przestrzeni publicznej. Ograniczenia istnieją też w zakresie swobodnego umieszczania reklam i informacji w przestrzeni prywatnej. Nie ma dowolności wywieszania tablic informacyjnych i banerów, dzięki czemu budynki zachowują czysty, spójny wygląda. Także rezygnacja z parkingów naziemnych wyszła na dobre wizerunkowi Miasteczka Wilanów. Samochody stoją tylko w pobliżu punktów usługowych i handlowych oraz na ulicach. Mieszkańcy stawiają samochody na podziemnych parkingach.  

Gdy działające obecnie na terenie osiedla Wilanów firmy deweloperskie zrealizują rozpoczęte inwestycje, na obszarze o powierzchni 169 ha, będzie łącznie z tymi już wybudowanymi ok. 20–30 tysięcy mieszkań. Przyszli nabywcy nieruchomości mają zatem z czego wybierać.

 

autor/źródło: dor.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski29 września 2020, 22:06,

Dieta pudełkowa sposobem na życie!

Dieta pudełkowa sposobem na życie!

Chcesz schudnąć, ale nie masz pojęcia jak się do tego zabrać? Brakuje Ci czasu na gotowanie i zdarza się, że w ciągu dnia chodzisz głodny, a wieczorami nadrabiasz brakujące kalorie? Marzysz o regularności w życiu i zależy Ci na poprawie swojego zdrowia? Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znak, że catering dietetyczny jest dla Ciebie. Poznaj kilka powodów, dla których warto zdecydować się na ten sposób żywienia i jednocześnie sposób na... życie!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Dieta pudełkowa – poznaj jej zalety

Wybierając zdrowy catering, zyskujesz wiele korzyści. Do tego sposobu odżywiania przekonuje się coraz więcej Polek i Polaków. Dlaczego warto zdecydować się na dietę pudełkową? Sprawdź zalety tego rozwiązania!

Oszczędność czasu i wygoda

Fit catering pozwala Ci zaoszczędzić czas, który musiałbyś przeznaczyć na zaplanowanie posiłków, zrobienie zakupów i przygotowanie potraw. Domyślamy się, że to łącznie kilka lub nawet kilkanaście godzin w każdym tygodniu! Jeśli zamówisz catering dietetyczny, posiłki zostaną dostarczone pod Twoje drzwi. To komfortowe rozwiązanie, ważne przede wszystkim dla osób zabieganych, które szczególnie cenią swój czas.

Dobrze skomponowany jadłospis

Wybierając zdrowy catering, masz pewność, że Twoje menu będzie zawierało wszystkie niezbędne makro- i mikroelementy. Jadłospisy diet układane są przez dietetyka, dzięki któremu dania, oprócz tego, że są smaczne, są także zdrowe. Nie musisz martwić się, czy w Twojej diecie czegoś nie brakuje lub czy mógłbyś jeszcze bardziej urozmaicić swój sposób żywienia. Z cateringiem dietetycznym zyskujesz pewność, że dajesz swojemu organizmowi to, co najlepsze. 

Dieta pudełkowa daje Ci także gwarancję różnorodności. Potrawy są ciekawe, kolorowe, a ich smaki mogą Cię pozytywnie zaskoczyć. Z pewnością wypróbujesz nowe połączenia składników, których wcześniej nawet sobie nie wyobrażałeś. 

Wysokiej jakości składniki

W zdrowym cateringu oprócz wspomnianej dobrze skomponowanej diety, otrzymujesz także gwarancję wysokiej jakości składników używanych do przygotowywania potraw. Sprawdzona firma oferująca catering dietetyczny stawia tylko na pewnych dostawców, aby zaoferować Ci zdrowie pod postacią jedzenia. Tak przygotowane potrawy smakują doskonale i z pewnością przekonają Cię do racjonalnego żywienia na długi czas.

Jeśli chcesz wypróbować wysokiej jakości dietę pudełkową, postaw na jeden z najpopularniejszych cateringów w Polsce i wybierz Body Chief.

Wymarzona dieta

Zawsze chciałeś spróbować diety wegańskiej lub śródziemnomorskiej? Aktywnie trenujesz i chcesz, aby Twój sposób odżywiania był dopasowany do Twoich potrzeb? A może musisz unikać glutenu lub laktozy? Catering dietetyczny pozwoli Ci cieszyć się smakiem diety, o której przetestowaniu zawsze marzyłeś, lub da Ci możliwość wyboru menu odpowiedniego dla Twojego stanu zdrowia.

autor/źródło: bodychief.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie