Informacje10 października 2007, 00:00,

Muzyczny weekend w Górze Kalwarii - zaproszenie

W najbliższą sobotę, 13 października 2007 roku, w Kościele Parafialnym w Górze Kalwarii odbędzie się I Festiwal Piosenki Religijnej SCHOLANDIA. Podczas Festiwalu wystąpią schole: Boże owieczki (Góra Kalwaria), Schola z Kątów, Wiolinki (Pruszków), Arbus Bend (Pruszków), Dzwoneczki (Michałowie), Skrzaty (Warszawa Targówek), Stokrotki (Skarżysko Kościelne), Serafini (Skarżysko Kamienna), Schola (Warszawa Bródno). ¬ródło informacji: www.gorakalwaria.marianie.pl

I Festiwal Piosenki Religijnej Scholandia program:
10:00 - Uroczysta Msza święta w Kościele Parafialnym.
11:00 - Powitanie zespołów.
11:15 - Prezentacja zespołów.
14:30 - 17:00 - Część rekreacyjno - sportowa.

Natomiast w niedzielę, 14 października 2007 roku, również w Kościele Parafialnym o godzinie 19:00, będzie można posłuchać muzyki poważnej Johanna Sebstiana Bacha. Organizatorami są: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Mecenat: Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wstęp wolny! ¬ródło informacji: gorakalwaria.net

W programie: III Koncert Brandenburski G-dur na smyczki i bc, koncert podwójny d-moll na skrzypce, obój, smyczki i bc, Magnificat D-dur na głosy solowe, chór mieszany i orkiestrę. Wykonawcy: Tytus Wojnowicz (obój), Zyta Piechowska - Andrzejewska (skrzypce), Agnieszka Kurowska (sopran), Agnieszka Lipska (mezzosopran), Rafał Bartmiński (tenor), Czesław Gałka (baryton), Chór Miasta Siedlce pod kier.art. Mariusza Orzełowskiego, Warszawscy Soliści Concerto Avenna pod dyr. Andrzeja Mysińskiego.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje10 października 2007, 00:00,

Remont Puławskiej - zamknięty wyjazd z ulicy Energetycznej

Kierownik budowy Pan Witold Pietrzak poinformował Marcina Kania Radnego Gminy Lesznowola, o kolejnych zmianach w organizacji ruchu przy remontowanej Puławskiej. W czwartek, 11 października 2007 roku, zaplanowane zostało zamknięcie ulicy Energetycznej, od strony stacji benzynowej JET.

Wszystkie osoby korzystające z przejazdu ulicą Energetyczną (od strony Imola Piaseczno), powinny zachować należną ostrożność i zwracać szczególną uwagę na wszystkie tymczasowe oznakowanie. Warto już dziś zaplanować objazd. Szerokiej drogi...
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno