Informacje21 czerwca 2017, 16:00,

Muzyczne Orlęta - koncert uczestników Edukacji Muzycznej CK


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


21 czerwca 2017 roku o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy na finałowy koncert w wykonaniu uczestników Edukacji Muzycznej CK pt. Muzyczne Orlęta. Miejsce: Dom Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Wstęp wolny. Zapraszamy na koncert do Piaseczna!

MUZYCZNE ORLĘTA - KONCERT UCZESTNIKÓW EDUKACJI MUZYCZNEJ CK

Jest to II Edycja tego koncertu, którego ideą jest nie tylko przywitanie Lata i zaprezentowanie ciekawego repertuatu J ale przede wszystkim uhonorowanie pięknymi statuetkami Tych, którym MUZYKA w sercu i duszy Gra... Tych, dla których MUZYKA jest ważnym i naturalnym elementem codziennego życia…

Nagrodzonych statuetkami jest jedynie 20 osób spośród prawie 400 uczestników zajęć muzycznych w tym sezonie - Jest to więc wyróżnienie „elitarne” J. Nagrodzonych typują ich nauczyciele a ich wybór musi być nie tylko przemyślany ale i uargumentowany J. Naszym podopiecznym życzymy wielkich sukcesów i „wysokich lotów” a Państwu miłych muzycznych wrażeń i słonecznego Lata.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje23 czerwca 2017, 15:00,

Obrzęd Nocy Świętojańskiej Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

23 czerwca 2017 roku w ramach Obrzędu Nocy Świętojańskiej odbędą się warsztaty i opowieści świętojańskie, a także koncerty zespołów Łysa Góra i QUASI CORO. Nie zabraknie też tradycyjnego wspólnego plecenia wianków, a na rynku na zakończenie obrzędu przewidziano zabawę na dechach przy muzyce kapeli ludowej “GĘŚLAKI”. Zapraszamy na pl. Piłsudskiego (Rynek) oraz parking miejski przy ul. Sierakowskiego, wstęp wolny.

OBRZĘD NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ PIASECZNO

Obrzęd Nocy Świętojańskiej Piaseczno program:
godz. 17.00-20.00 (rynek) Namiot Opowieści Świętojańskich, warsztaty dla całych rodzin – krosno, wiklina, wicie wianków (prosimy o przyniesienie kwiatów), nauka śpiewu białym głosem, pieczenie podpłomyków
godz. 20.00 (rynek, scena plenerowa) koncerty zespołów Łysa Góra i QUASI CORO
godz. 21.00 (Park Miejski) korowód świętojański, rzucanie wianków
godz. 21.30 (parking miejski przy ul. Sierakowskiego) zabawa na dechach przy muzyce kapeli ludowej GĘŚLAKI

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

OBRZĘD NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ PIASECZNO

Łysa Góra – Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Większość tekstów czerpią zarówno z tradycji polskiej wsi, jak i z kultury naszych wschodnich sąsiadów. Nie boją się eksperymentować i łamać schematy. Dwa silne kobiece wokale oparte na śpiewie klasycznym i białym głosie przeplatają się wzajemnie na kanwie elektryzujących dźwięków gitary, głębokiego basowego brzmienia i mocnej perkusji, oswojonych delikatnymi brzmieniami „przeszkadzajek” i skrzypiec. Ich występom towarzyszy nieprawdopodobna energia i klimat rodem z Łysej Góry.

Quasi Coro – Quasi Coro to grupa wokalna pod dyrekcją Marty Jędrzejczyk. Tworzą ją ludzie po trzydziestce, którzy kochają śpiew i zabawę i twórcze spędzanie czasu. W repertuarze zespołu znajdują się kolędy różnych stron świata, pieśni gospel, standardy jazzowe oraz klasyczne pieśni. Chór najlepiej czuje się w dobrze zaaranżowanych utworach rozrywkowych.

Ludowa kapela “Gęślaki” powstała w 2011 roku. W jej skład wchodzą Rafał Szpotakowski (skrzypce), Kamilla Adamska (klarnet), Arkadiusz Gniewek (akordeon) oraz Jerzy Kopiński (bas). Każdy z członków kapeli pochodzi ze środowiska muzyków klasycznych, jednak wszystkich połączyło zamiłowanie do polskiego folkloru i muzyki ludowej. Zespół grywa na różnych wydarzeniach związanych z polską kulturą ludową (m.in. na Dożynkach) oraz w ramach rozpowszechniania naszego folkloru wśród odwiedzających rekreacyjnie obcokrajowców na terenie Polski.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie