Informacje3 lipca 2007, 00:00,

Muzyczna podróż do słonecznej Armenii w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie przygotował, w ramach konkursu: Gmina Wiejska Przyjazna Dzieciom, cykl trzech spotkań pod nazwą: Poznajemy Armenię. Odbędą się one w kolejne soboty, w dniach: 7, 14 i 21 lipca 2007 roku w Ośrodku Kultury Tarczyn. Zapraszamy na muzyczną podróż do słonecznej Armenii w Tarczynie.

Program spotkań Poznajemy Armenię w Tarczynie:
7 lipca 2007 roku, godzina 18:00 - koncert muzyki klasycznej, na którym wystąpią Amalya Sahakyan (śpiew) i Eugeniusz Chudak Morzuchowski (fortepian). O godzinie 19:00, odbędzie się projekcja filmu: To jest Armenia.
14 lipca 2007 roku, godzina 18:00 - obędzie się Biesiada po Armeńsku (pokaz strojów narodowych Armenii, warsztaty śpiewu i tańca z publicznością, teatralne widowisko muzyczno-taneczne (folckowe, romantyczne, liryczne, klasyczne, rozrywkowe), wystawa i sprzedaż armeńskich bębnów narodowych wykonanych przez mistrza Aszota Martyrosyana, promocja i sprzedaż płyty Amalyi Sahakyan).
21 lipca 2007 roku, godzina 18:00 - przedstawione zostaną tradycje narodowe: degustacja kuchni narodowej Armenii (konkursy kulinarne z nagrodami dla aktywnych widzów), wystawa rękodzieła ludowego.

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie na spotkania z kulturą i sztuką Armenii zaprasza całe rodziny. To będzie wielka dawka nieznanego nam, ale jakże pięknego folkloru Ormiańskiego. Podczas imprezy będzie można skosztować tradycyjnych potraw ormiańskich. Armenia i Polska od dawnych czasów mają dużo wspólnego. O tym wszystkim opowiemy na naszych spotkaniach. Wstęp wolny. ¬ródło: www.tarczyn.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Tarczyn

Informacje3 lipca 2007, 00:00,

Wakacyjny obóz dla dzieci i rodziców na zamku w Czersku

Portal gorakalwaria.net informuje nas o wakacyjnym obozie dla dzieci i rodziców na zamku w Czersku. Gminny Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza dzieci od 5 do 13 roku życia w podróż wehikułem czasu, który od 9 do 13 lipca 2007 roku, będzie zabierał nas do średniowiecznego Czerska. Wakacyjny obóz w Czersku jest bezpłatny.

Podróże w Czasie - Czersk - plan wakacyjnego obozu:
9:45 Zbiórka przed budynkiem Kina Uciecha.
10:00 Rozpoczęcie podróży wehikułem czasu do Czerska.
10:30 - 13:15 Zabawy i warsztaty twórcze.
13:15 - 13:45 Przerwa na posiłek.
13:45 - 15:30 Zabawy i warsztaty twórcze.
16:00 Stacja końcowa - Kino Uciecha

Ośrodek Kultury Góra Kalwaria prosi, aby osoby korzystające z obozu zabierały ze sobą posiłki i napoje - wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy oraz szczegółowe informacje o wakacyjnym obozie w Czersku uzyskacie pod numerem telefonu: 0501 123 078. Zapraszamy na wakacyjny obóz dla dzieci i rodziców na zamku w Czersku.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria