Informacje3 lipca 2007, 00:00,

Muzyczna podróż do słonecznej Armenii w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie przygotował, w ramach konkursu: Gmina Wiejska Przyjazna Dzieciom, cykl trzech spotkań pod nazwą: Poznajemy Armenię. Odbędą się one w kolejne soboty, w dniach: 7, 14 i 21 lipca 2007 roku w Ośrodku Kultury Tarczyn. Zapraszamy na muzyczną podróż do słonecznej Armenii w Tarczynie.

Program spotkań Poznajemy Armenię w Tarczynie:
7 lipca 2007 roku, godzina 18:00 - koncert muzyki klasycznej, na którym wystąpią Amalya Sahakyan (śpiew) i Eugeniusz Chudak Morzuchowski (fortepian). O godzinie 19:00, odbędzie się projekcja filmu: To jest Armenia.
14 lipca 2007 roku, godzina 18:00 - obędzie się Biesiada po Armeńsku (pokaz strojów narodowych Armenii, warsztaty śpiewu i tańca z publicznością, teatralne widowisko muzyczno-taneczne (folckowe, romantyczne, liryczne, klasyczne, rozrywkowe), wystawa i sprzedaż armeńskich bębnów narodowych wykonanych przez mistrza Aszota Martyrosyana, promocja i sprzedaż płyty Amalyi Sahakyan).
21 lipca 2007 roku, godzina 18:00 - przedstawione zostaną tradycje narodowe: degustacja kuchni narodowej Armenii (konkursy kulinarne z nagrodami dla aktywnych widzów), wystawa rękodzieła ludowego.

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie na spotkania z kulturą i sztuką Armenii zaprasza całe rodziny. To będzie wielka dawka nieznanego nam, ale jakże pięknego folkloru Ormiańskiego. Podczas imprezy będzie można skosztować tradycyjnych potraw ormiańskich. Armenia i Polska od dawnych czasów mają dużo wspólnego. O tym wszystkim opowiemy na naszych spotkaniach. Wstęp wolny. ¬ródło: www.tarczyn.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Tarczyn

Informacje29 czerwca 2007, 00:00,

Pierwszy biuletyn Ośrodka Brzanka w Górze Kalwarii

Pojawił się pierwszy numer Biuletynu Informacyjno - Reklamowego, który jest poświęcony Ośrodkowi Brzanka w Górze Kalwarii. Do ośrodka zapraszałam już na naszym prywatnym forum powiatu piaseczyńskiego. Ośrodek Brzanka to spokojne miejsce nad Wisłą, gdzie można przyjechać rowerkiem, czy przyjść na spacer.

Ośrodek Brzanka planuje uruchomić komunikację spod Ratusza w Górze Kalwarii odrestaurowanym powozem konnym. Na najmłodszych czekają m.in.: koń Duduś, kozy Mela i Cyryl, papużki nierozłączki, żółw, kurki, bażanty. W każdą niedzielę o 11:00 giełda zwierząt domowych.

Restauracja Brzanka czynna do godziny 10:00 zaprasza do korzystania z usług kateringowych. Zestaw obiadowy + dojazd to tylko 14 zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.brzanka.waw.pl Organizowałam tam imprezy firmowe i obiady dla wycieczek. Mogę z czystym sumieniem polecić ten lokal.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria