Informacje10 września 2008, 00:00,

Muzeum w Batiku wystawa prac Zuzanny Pryć w Piasecznie

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno oraz Muzeum Regionalne w Piasecznie, serdecznie zapraszają w sobotę 13 września 2008 roku o godzinie 12:00, na otwarcie wystawy prac Zuzanny Pryć: MUZEUM W BATIKU. Wystawa, będzie do oglądania od 14 do 28 września 2008 roku, w sali Muzeum Regionalnego przy Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Muzeum jest czynne w czwartek i piątek (10:00-17:00) oraz sobota, niedziela (9:00-14:30). Serdecznie zapraszamy mieszkańców na wystawę Zuzanny Pryć.

Zuzanna Pryć wystawa Muzeum w Batiku

Zuzanna Pryć od najmłodszych lat pasjonowała się sztuką, a przede wszystkim malarstwem. Jest absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, gdzie zdobyła wyższe wykształcenie w kierunku: pedagogika terapeutyczna. Wiedzę w zakresie sztuki poszerzyła uczęszczając na studia podyplomowe Uniwersytetu Warszawskiego. Sztukę traktuje jako istotny element rozwoju osobowości każdego człowieka i współodczuwania z innymi. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne w zakresie technik artystycznych takich jak: ceramika, tkanina artystyczna, batik czy malowanie na jedwabiu. Prace zaprezentowane na wystawie to obrazy wykonane w bardzo mało znanej technice batiku, a także kilka prac olejnych. Batik to malarska technika dekoracji tkanin pochodząca z wyspy Jawa. Dzięki niej można uzyskać ciekawe, bardzo oryginalne i często nieoczekiwane efekty, szczególnie pod względem walorów kolorystycznych. Pod odpowiednim oświetleniem batiki przypominają efekt witrażu. Dodatkowym walorem tej techniki jest niepowtarzalność - żadnej pracy nie da się identycznie skopiować.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje9 września 2008, 00:00,

10 września oddaj krew na parkingu przy Auchan Piaseczno

Informujemy, że w najbliższą środę 10 września 2008 roku w godzinach od 11:00 do 17:00 w specjalnym ambulansie na parkingu przy Centrum Handlowym Auchan Piaseczno, będzie możliwość oddania krwi. Akcję oddawania krwi w Piasecznie, przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych 10 września 2008 roku, do specjalnego ambulansu (miejsce: parking przy Auchan w Piasecznie, Puławska 46).

Oddaj krew na parkingu przy Auchan Piaseczno
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno