Informacje8 lipca 2009, 00:00,

Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści Czarnów, gm. Konstancin

Fascynujące bajki, magiczne baśnie i zapierające dech w piersiach opowieści wzbudzające wzruszenie, radość, a czasami i smutek można usłyszeć w Muzeum Baśni, Bajek i Opowieści - MaBaBaO - prowadzonym przez Michała Malinowskiego w Konstancinie Jeziornie (ul. Diamentowa 8). Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, MuBaBaO, powstało w 2002 roku, aby przybliżyć społeczeństwu tradycję ustnych opowieści wielu kultur świata. Dyrektor Muzeum, Michał Malinowski, od kilku lat nagrywa i spisuje przekazywane ustnie narodowe, a także plemienne bajki, baśnie oraz opowieści. ”Pragnę ocalić od zapomnienia niezwykłe historie opowiadane z pokolenia na pokolenie w różnych częściach świata. Tradycja ustna stopniowo zanika i wiele niespisanych opowieści może popaść w niepamięć.” – mówi Michał Malinowski.

Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści to nie tylko muzeum gromadzące nagrania bajarzy, to przede wszystkim Muzeum żywego Słowa. Michał Malinowski, pragnąc przybliżyć polskiemu odbiorcy bajki i baśnie pochodzące z różnych kultur, zaprasza najznakomitszych bajarzy z całego świata, a także sam opowiada fascynujące historie. Głębokie wzruszenie, wielka radość, a czasami nieoczekiwane przerażenie i smutek towarzyszące opowieściom Dyrektora wzbogaconym mimiką, gestem i śpiewem, pozostają w pamięci słuchaczy na długo. MuBaBaO jest Muzeum przeznaczonym zarówno dla młodego jak i starszego odbiory. Jest to również miejsce, którym można zgłębić tajniki sztuki opowiadania dzięki organizowanym przez Muzeum interaktywnym Warsztatom Opowiadania „Tworzenie Słowem” oraz Festiwalom Sztuki Opowiadania.

Warsztaty Opowiadania „Tworzenie Słowem” mają charakter ogólnorozwojowy. Ich celem jest m.in. stymulacja kreatywności, rozwój umiejętności wypowiadania się oraz pogłębienie świadomości ciała (umiejętności posługiwania się gestem i ruchem) – czyli wszystko to co potrzebne jest nie tylko przy opowiadaniu historii, ale także w codziennym życiu, w kontakcie z innymi ludźmi. Warsztaty mają również na celu zapoznanie z tradycją ustną rodzimego regionu oraz innych krajów świata. Warsztaty obejmują m.in. pracę nad strukturą i treścią historii oraz sposobem ich przekazywania, w tym ćwiczenia związane z odpowiednią modulacją głosu i dobieraniem odpowiednich gestów.

Tradycją stały się już Festiwale Sztuki Opowiadania – marcowy Festiwal Bajek, Baśni i Opowieści oraz czerwcowa "Tężnia Marzeń" odbywające się w Konstancinie Jeziornie. Do tej podwarszawskiej miejscowości przyjeżdżają wówczas bajarze z różnych stron Polski, Europy i świata, aby wspólnie wprowadzić słuchaczy w czarujący świat bajek, baśni i opowieści. Wszystkich, i małych, i dużych, miłośników bajek oraz tych, którzy o bajkach dawno zapomnieli zapraszamy do Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Niezwykły świat bajek czeka na każdego!

Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

ul. Diamentowa 8
05-510 Konstancin Jeziorna, Czarnów
Strona: www.storytellermuseum.org
autor/źródło: Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści - www.storytellermuseum.org

Informacje1 lipca 2009, 00:00,

Konkurs fotograficzny ZDJęCIE MIESI¡CA Czerwiec 2009

Wielkimi krokami zbliża się LIPIEC 2009 roku i w związku z tym zaczynamy III edycję konkursu fotograficznego Zdjęcie Miesiąca. Informuję, że osoby zainteresowane konkursem, powinny od 1 do 10 lipca 2009 roku, przesłać swoje zdjęcie na adres mailowy: konkurs@powiat-piaseczynski.info Zgłaszane przez Was zdjęcia, powinny być wykonane w miesiącu - czerwiec 2009. Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym! Wszystkich, zainteresowanych konkursem, odsyłam do zapoznania się z regulaminem: regulamin i nagrody w konkursie na forum ZDJęCIE MIESI¡CA.

Konkurs fotograficzny ZDJęCIE MIESI¡CA
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno