Informacje28 czerwca 2015, 16:00,

MUSICA DA CAMERA - koncert letni w Amfiteatrze Konstancin-Jeziorna

28 czerwca 2015 roku o godz. 16.00 zapraszamy na koncert letni MUSICA DA CAMERA. Miejsce: Amfiteatr Park Zdrojowy, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy na Wiedeński spacer, koncert w wykonaniu zespołu Camerata Constanza w składzie: Agnieszka Kiniorska – skrzypce, Tomasz Kiniorski – flet, Katarzyna Skrzypczak – klarnet, Marcin Mazurek – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, Krzysztof Olszewski – perkusja. Podczas koncertu usłyszą Państwo najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej, których inspiracją był Wiedeń, miasto pełne czaru i elegancji. Zapraszamy na koncert zespołu Camerata Constanza.

MUSICA DA CAMERA - koncert letni w Amfiteatrze Konstancin-Jeziorna

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=1598
Informacje27 czerwca 2015, 11:52,

Bezpieczne wakacje 2015

Wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości mogą spodziewać się kierowcy podczas działań pn. „Bezpieczne wakacje 2015” na dogach powiatu piaseczyńskiego. Więcej patroli policyjnych będzie na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez teren powiatu. Wszystko po to, aby wyjazdy i powroty w czasie letniego wypoczynku zakończyły się bezpiecznie. Większa niż zwykle liczba policjantów czuwać będzie nad bezpieczeństwem kierujących oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego podczas letniego wypoczynku. Funkcjonariusze będą obecni w najbardziej newralgicznych miejscach, na drogach krajowych przebiegających przez teren powiatu piaseczyńskiego.

Bezpieczne wakacje 2015

Policjanci zapowiadają, że do walki z nadmierną prędkością wykorzystają radiowozy z wideorejestratorami, kierowcy powinni spodziewać się również wzmożonych kontroli tradycyjnych - przy użyciu ręcznych mierników prędkości. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę przede wszystkim na prędkość i trzeźwość kierowców - przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości może zakończyć się dwuletnim pobytem w więzieniu.

Nie unikną odpowiedzialności także ci kierowcy, którzy będą wykonywać nieprawidłowo manewry na drodze, czyli np. wyprzedzać na trzeciego, jeździć bez zapiętych pasów czy przewozić dzieci bez fotelika. Aby uchronić się przed niebezpieczeństwem i jego negatywnymi następstwami, warto przypomnieć sobie, czego należy się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie dostarczając tylko pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. Gdy wysyłasz dziecko na kolonię skorzystaj z kontroli autokaru.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego naszej komendy realizując przedsięwzięcia akcji „Bezpieczne wakacje” będą prowadzić kontrole autokarów. Organizatorzy letnich wyjazdów, a także uczestnicy mogą codziennie podjechać autokarem na parking przed budynkiem komendy w Piasecznie, ul. Kościelna 3, gdzie policjanci sprawdzą stan techniczny autokarów, ważność badań technicznych, a także trzeźwość kierujących. Telefon do Wydziału Ruchu Drogowego (22) 60-45-204, oficer dyżurny (22) 60-45-213.

Zanim wyjdziesz z domu i zamkniesz drzwi:
Złodziej nie ma wakacji. Dobrą praktyką jest, aby przed wyjazdem poprosić zaufaną osobę, np. sąsiada o zaopiekowanie się mieszkaniem. Czasami wystarczy wieczorem włączyć na chwilę światło, zabrać ze skrzynki pocztowej korespondencję oraz zebrać ulotki spod drzwi. Jeżeli nie możesz liczyć na taką pomoc, proponujemy:
- spisać numery fabryczne i markę sprzętu RTV i AGD,
- starannie zabezpieczyć przedmioty o dużej wartości, ważne dokumenty i gotówkę,
- dokładnie zamknąć wszystkie okna i drzwi,
- zakręcić dopływ gazu i wody, odłączyć niepotrzebne urządzenia elektryczne od zasilania

Zasady bezpiecznego pobytu nad wodą:
- korzystaj tylko z kąpielisk strzeżonych, ograniczonych bojami: żółtymi dla początkujących oraz czerwonymi dla zaawansowanych,
- przestrzegaj zasad regulaminu kąpieliska, stosuj się do zaleceń ratownika oraz znaków informacyjnych i ostrzegawczych,
- ubrania i rzeczy osobiste pozostawiaj pod opieką znanej Ci osoby,
- po dłuższym opalaniu się wchodź do wody powoli – szok termiczny może być przyczyną tragicznego w skutkach wypadku,
- po spożytym posiłku odpocznij przed kąpielą,
- przed skokiem do nieznanej wody zbadaj dno - korzeń, kamień, czy jakikolwiek przedmiot może spowodować groźny uraz kręgosłupa,
- wzywaj pomoc wyłącznie w sytuacjach, kiedy rzeczywiście jest potrzebna,
- zwracaj uwagę na innych kąpiących się, którzy mogą potrzebować pomocy,
- w przypadku złego samopoczucia natychmiast wyjdź z wody,
- nigdy nie wchodź do wody po spożyciu alkoholu,
- jeżeli pod Twoją opieką znajduje się młodsze rodzeństwo ani na chwilę nie spuszczaj go z oka – małe dzieci nigdy nie powinny kąpać się same,
- bezwzględnie zabrania się korzystania z kąpieliska, na którym wywieszona jest flaga koloru czerwonego!!!

Dziecko na kolonii/obozie:
- sprawdź kto organizuje pobyt dziecka oraz czy posiada odpowiednie kwalifikacje,
- uczulaj i ostrzegaj dziecko przed kontaktami z osobami nowo poznanymi, które mogą okazać się niebezpieczne,
- uświadamiaj i ostrzegaj dziecko o niebezpieczeństwie, jakie niosą za sobą narkotyki, papierosy oraz alkohol pamiętając, że wakacje sprzyjają pierwszym kontaktom z nimi,
- przestrzegaj dziecko przed kontaktem ze zwierzętami, które mogą być nosicielami wścieklizny.

Działania pn. „Bezpieczne Wakacje 2014” rozpoczną się 27 czerwca i trwać będą do 31 sierpnia 2015 roku.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie