Informacje5 października 2017, 13:00,

Mural - warsztaty w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


5 października 2017 roku rozpoczną się warsztaty pn. Mural. Zajęcia codziennie w godz. 15.30-19.30. Można przyłączyć się do grupy na każdym etapie projektu. Projekt - „Miejsca szczególne”. Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury. Wsparcie: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii. Udział w warsztatach jest bezpłatny i dobrowolny.

MURAL - WARSZTATY W GÓRZE KALWARII

Chcesz nauczyć się malować murale? Przyjdź na warsztaty Niebawem ściana przy Stacji Kultura (Białka 9) zmieni się w przestrzeń działań artystycznych. Jeśli chcesz wziąć udział w aranżacji tego miejsca, przyjdź na bezpłatne warsztaty 5 października. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z technologią pracy w przestrzeni miejskiej, tajnikami projektowania oraz przygotowywania projektów. W części praktycznej artyści i uczestnicy wspólnie zaprojektują i wykonają malarstwo ścienne za pomocą wybranych technik. Nie trzeba być zawodowym artystą, by w nich uczestniczyć, wystarczy tylko chcieć.

W tym roku do projektu zostało zaproszonych troje artystów, absolwentów Wydziału Malarstwa Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych: Justyna Szeliga, Katarzyna Gągol oraz Mateusz Ługowski.

JUSTYNA SZELIGA – magister sztuki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ze specjalnością Malarstwo Ścienne w Pracowni Technik i Technologii Malarstwa Ściennego oraz z Rysunek w Katedrze Rysunku ASP w Warszawie. Posiada na swoim koncie wiele prac z zakresu malarstwa ściennego, m.in. projekt i realizacja malowideł dla The Art Hotel Vienna; realizacja muralu na pięćdziesięciolecie PCKiSz w Ciechanowie na podstawie obrazu Bolesława Biegasa; projekt i realizacja malowideł ściennych w kościele parafialnym p.w. M.B. Szkaplerznej w Korzennej, nagroda w konkursie na projekt muralu dla Ratusza dzielnicy Rembertów w Warszawie.

KATARZYNA GĄGOL – magister sztuki Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie, ze specjalnością Konserwacja Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej, a także magister sztuki Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie, ze specjalnością Malarstwo Ścienne w Pracowni Technik i Technologii Malarstwa Ściennego. Od 2013 do 2014 r., Asystentka w Pracowni Rysunku i Form Monumentalnych na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Od czerwca do listopada 2015 r., Pracownik Biura Wystaw w Domu Artysty Plastyka. Ma na swoim koncie liczne prace konserwatorskie m.in.: konserwacja malarstwa ściennego w krużgankach Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim; konserwacja polichromowanych drewnianych paneli i elementów rzeźbiarskich z gabinetu chińskiego Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie; konserwacja malarstwa ściennego w Muzeum Warszawskiej Pragi; Konserwacja pięciu obrazów sztalugowych ze zbiorów Muzeum Miasta Warszawa; Konserwacja malarstwa ściennego w drewnianym kościele barokowym w Skomlinie (woj. Łódzkie).

MATEUSZ ŁUGOWSKI – magister sztuki Wydziału Malarstwa na warszawskiej ASP, specjalizacja Malarstwo Ścienne w Pracowni Technik i Technologii Malarstwa Ściennego. Współtwórca wielu realizacji ściennych m.in. w Gościńcu Bernackich w Smołdzinie, Galerii Kolorów LIZ B.-H, muralu na fasadzie Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, projektu i realizacji malowideł ściennych w kościele parafialnym p.w. M.B. Szkaplerznej w Korzennej. W 2014 roku reprezentował pracownię malarstwa ściennego warszawskiej ASP na warsztatach "IP sgraffito Sofia ve.nu.sgra." w Sofii (Bułgaria) w ramach kursu LLP-Erasmus.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 października 2017, 04:00,

Czarny Wtorek Piaseczno - Wielka Zbiórka


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Rok temu, 3/10/2016, w Czarny Poniedziałek, dzień Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, ok. 250 000 osób wyszło na ulice w ponad 150 miastach w Polsce i 60 za granicą, protestując przeciwko procedowanemu przez Sejm barbarzyńskiemu projektowi całkowitego zakazu aborcji. Tyle samo nie poszło tego dnia do pracy. Ponad pół miliona osób ubrało się na czarno. Był to wówczas największy, jeśli chodzi o zasięg terytorialny, protest społeczny po 1989 roku, i jedyny, który zmusił PiS do zrobienia kroku w tył,zorganizowany w formule no logo nie przez organizacje czy partie, ale przez oddolną koalicję ludzi – kobiet i rozumnych mężczyzn. Idea Strajku Kobiet poszła w świat i zaowocowała Międzynarodowym Strajkiem Kobiet – 8 Marca 2017 w ponad 60 państwach. A zaczęło się w Polsce, od hasła#SolidarnośćNasząBronią!

CZARNY WTOREK PIASECZNO - WIELKA ZBIÓRKA

W tym roku również wychodzimy. Nie tylko po to, żeby wspominać. Nie tylko po to, żeby pokazać siłę, która wtedy się w nas obudziła. W tym roku wychodzimy, bo nie składamy parasolek. Wychodzimy, bo nie odpuszczamy. Wychodzimy, bo walka nadal trwa – organizacje antykobiece szykują kolejne projekty odebrania nam wolności i godności i zbierają pod nimi podpisy (w tym za całkowitym zakazem aborcji). Dlatego 3/10 wychodzimy na Wielką Zbiórkę – zbieramy się i zbieramy podpisy pod projektem Ratujmy Kobiety 2017. Na przekór wszystkiemu. Właśnie teraz, w tych czarnych czasach. Niech nas zobaczą, niech nas usłyszą, niech widzą, że się nie boimy. Że dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Że nigdy nie tracimy wiary i nigdy się nie poddajemy. Chodźcie z nami!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

W Piasecznie od wczesnego rana będziemy pod dworcem PKP (ulica Dworcowa, Piaseczno). Przyjdź 10 minut wcześniej na pociąg i pokaż, że ważna jest dla Ciebie wolność i równość!!! Wydarzenie na facebook https://www.facebook.com/events/839191159591493/

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie