Informacje14 maja 2014, 19:39,

MUKS PIASECZNO TRAINING CAMP

17 maja 2014 roku zapraszamy wszystkie dziewczęta urodzone w roku 2002 i młodsze na otwarty trening z udziałem najlepszych polskich trenerów i zawodniczek koszykówki. Trening rozpocznie się o godz. 10 i trwać będzie do godz. 14, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie. MUKS Piaseczno Training Camp będzie wyjątkowym wydarzeniem. Ok. 150 młodych dziewcząt weźmie udział w treningu, który poprowadzą zawodowe koszykarki i trenerzy z najwyższej półki. Swoją obecność w Piasecznie potwierdzili już m.in. trener Grzegorz Zieliński – w swojej karierze prowadził wiele kadr narodowych, zdobywając m.in. V-ce Mistrzostwo Świata z kadrą Polski mężczyzn U-17; trener Tomasz Grabianowski – pierwszy trener zespołu MKS MOS Konin występującego na parkietach polskiej ekstraklasy; Katarzyna Dulnik – ikona polskiej koszykówki, Mistrzyni Europy z 1999 roku, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski; Edyta Czerwona – była reprezentantka Polski we wszystkich kategoriach młodzieżowych, występująca na parkietach polskiej ekstraklasy m.in. w barwach krakowskiej Wisły, z którą grała w Eurolidze (odpowiednik piłkarskiej Ligii Mistrzów).

MUKS PIASECZNO TRAINING CAMP

MUKS Piaseczno Training Camp to świetna okazja, aby podnieść swój poziom sportowy, ale również dowiedzieć się jak wygląda życie profesjonalnej koszykarki i rywalizacja z zawodniczkami ze światowego topu. Przede wszystkim jednak to szansa na zdobycie nowych umiejętności, naukę koszykarskiego rzemiosła od zawodowych koszykarek i trenerów z najwyższej półki. Kto wie, być może w Piasecznie doczekamy się następczyni Kasi Dulnik, zawodniczki światowej klasy, która podbije koszykarskie parkiety. Organizatorzy mają nadzieję, że wspólny trening z gwiazdami polskiej koszykówki zachęci młode dziewczęta do czynnego uprawiania sportu, a koszykówki w szczególności. W treningu mogą wziąć udział dziewczynki urodzone w roku 2002 lub młodsze. Zgłoszenia przyjmowane są u trenerów MUKS Piaseczno, a koszt udziału w imprezie to 10 złotych. Uwaga! Limit miejsc ograniczony.

Klub MUKS Piaseczno został założony w 2011 roku roku z inicjatywy trenerów, rodziców oraz działaczy sportowych. MUKS zajmuje się nie tylko doskonaleniem umiejętności sportowych, lecz również szeroko rozumianym wychowaniem poprzez sport. Na tym polu klub współpracuje z Gminą Piaseczno oraz ze szkołami, w których uczy się młodzież. Regularne treningi prowadzone na terenach obiektów sportowych gminy Piaseczno uczą dzieci dyscypliny i systematyczności oraz zapewniają spędzanie wolnego czasu pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej.

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

Informacje14 maja 2014, 20:08,

Spotkanie z Tomaszem Szwedem w Piasecznie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na spotkanie z Tomaszem Szwedem, które odbędzie się 16 maja 2014 roku w Bibliotece przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. W programie zaplanowane zostało m.in.: czytanie fragmentów książki, śpiewanie oraz wspólna zabawa. Po spotkaniu będzie można kupić książki. Tomasz Szwed to autor książek dla dzieci o Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce. Zapraszamy na piątkowe spotkanie w piaseczyńskiej bibliotece.

Spotkanie z Tomaszem Szwedem w Piasecznie