Informacje10 kwietnia 2010, 00:00,

MSZA ŚW. W INTENCJI OFIAR KOŚCIÓL ŚW. ANNY

Informujemy, że w niedzielę 11 kwietnia 2010 roku o godzinie 10.00 w kościele Św. Anny w Piasecznie, zostanie odprawiona Msza Św. w intencji ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. W obliczu niewyobrażalnej tragedii narodowej, zapraszamy wszystkich mieszkańców na tą uroczystą mszę. W katastrofie zginął m.in ks. Andrzej Kwaśnik, były proboszcz parafii Zesłania Ducha Św. w Starej Iwicznej.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje12 kwietnia 2010, 00:00,

ZBRODNIA KATYńSKA - projekcja filmu dokumentalnego

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza na projekcję filmu dokumentalnego pt. Zbrodnia Katyńska w reżyserii Macieja Sieńskiego, która odbędzie się 13 kwietnia 2010 roku o godz. 10.00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Rezerwacja telefoniczna - 22 756 76 00. Wstęp wolny.

Film dokumentalny Macieja Sieńskiego ZBRODNIA KATYńSKA, ukazuje zarówno fakty dotyczące samego mordu, jak i historyczne okoliczności, w których do niego doszło. Oszczędnymi środkami dokumentalista opisuje przytłaczające poczucie politycznego osamotnienia polskich oficerów, których jedyną winą była wiara w sens słów: "Bóg, Honor, Ojczyzna". Zapraszamy na projekcję filmu w MGOK Piaseczno.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno