Informacje26 maja 2017, 17:30,

MORIBAYA koncert muzyki afrykańskiej - Rynek Muzyczny


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


26 maja 2017 roku o godz. 19:30 w ramach Rynku Muzycznego, odbędzie się na rynku występ zespołu MORIBAYA, grającego muzykę zachodniej Afryki (muzyka, bębny i taniec afrykański). Miejsce: scena plenerowa na Rynku, Pl. Piłsudskiego, Piaseczno. Wstęp wolny.

MORIBAYA KONCERT MUZYKI AFRYKAŃSKIEJ - RYNEK MUZYCZNY

Grupę MORIBAYA tworzą artyści, pasjonaci i podróżnicy z Polski, Senegalu i Australii. Połączyło ich zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się fundamentem wspaniałej przyjaźni, będącej źródłem radości ze wspólnego muzykowania oraz pozytywnej atmosfery na koncertach. Zespół wręcz zaraża pokładami pozytywnej energii. Żywiołowa, transowa muzyka bębnów oraz ekspresyjny taniec tworzą z każdego widowiska pełną wrażeń podróż do źródeł rytmu. Repertuar zespołu stanowią rytmy i melodie z kultury Mande; ludności zamieszkującej tereny odległych Gwinei, Mali i Senegalu. Członkowie zespołu wielokrotnie odbywali podróże do Afryki, by uczyć się miejscowych tradycji muzycznych. Doświadczenia z podróży owocują licznymi nawiązaniami do tradycyjnych fraz granych na bębnach oraz autentycznych kroków tanecznych.

MORIBAYA KONCERT MUZYKI AFRYKAŃSKIEJ - RYNEK MUZYCZNY

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje25 maja 2017, 18:00,

Czy mamy zabytki? Złotokłos z Nutką Historii - spotkanie w Złotokłosie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

25 maja 2017 roku o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie na temat historii dla mieszkańców Złotokłosu i okolicy o tematyce lokalnej nt.: Czy mamy zabytki? Miejsce: OSP Złotokłos 3 Maja 30, Złotokłos. Prowadzący: Piotr Prawucki. Wstęp wolny. Organizatorzy: Klub Kultury w Złotokłosie, Biblioteka Publiczna w Złotokłosie, Piaseczyński Klub Poszukiwaczy Historii.

CZY MAMY ZABYTKI? ZŁOTOKŁOS Z NUTKĄ HISTORII - SPOTKANIE W ZŁOTOKŁOSIE

Zapraszam na nie wszystkich zainteresowanych zarówno seniorów naszej społeczności dla których powrót do tego co było 50 i więcej lat temu to czysta przyjemność powrotu do dzieciństwa, ale i dla młodych tych, którym dziś sobie trudno wyobrazićc o było w latach Polski ludowej, trudno uświadomić nawet dorosłym. Mając na celu wzbudzić wspomnienia, wywołać refleksję tak aby poprzez gawędę przenieść się do tamtych czasów. Czwartkowe wieczory z historią odbywają się cyklicznie w ostatni czwartek miesiąca o 18 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotokłosie przy 3 maja 30. Tym razem postaramy odpowiedzieć na pytanie: 'Czy mamy zabytki?'. Zastanowić zarówno jakie otaczają nas budynki i miejsca pamięci, ile one mają lat oraz kto w nich mieszkał. Jak równiez co to jest zabytek i co nim jest. Zabytek, który świadczy o naszym bogadztwie naszego miejsca, o naszej lokalnej historii.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie