Informacje28 lutego 2015, 19:00,

Monodram Anny Seniuk - Wieczór w Teatrze Wielkim w Górze Kalwarii

28 lutego 2015 roku o godzinie 19:00 Anna Seniuk wystąpi w spektaklu "Wieczór w Teatrze Wielkim" na podstawie poematu Stanisława Balińskiego. Miejsce: Kalejdoskop Kultury - ul. por. Jana Białka 9. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii lub na stronie: www.biletyna.pl Wieczór w Teatrze Wielkim to błyskotliwy tekst napisany z dużym poczuciem humoru. To poetycka opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. Ten spektakl jest ucztą dla fanów teatru i dla miłośników talentu aktorki. Mówię ten poemat od wielu lat, zawsze z ogromną przyjemnością. - Anna Seniuk.

Monodram Anny Seniuk - Wieczór w Teatrze Wielkim w Górze Kalwarii

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z Aktorką, która opowie o swoich licznych rolach filmowych i teatralnych. Aktorce akompaniuje na skrzypcach jej córka - doskonała skrzypaczka Magdalena Małecka Wyppich (altówka).

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

Monodram Anny Seniuk - Wieczór w Teatrze Wielkim w Górze Kalwarii

Magdalena Małecka-Wippich - altowiolistka, kameralistka,urodziła się w Warszawie w roku 1981 gdzie w wieku 8 lat rozpoczęła naukę gry na instrumencie. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie (2005) w klasie altówki prof. Doroty Sroczyńskiej. Jest również absolwentką krakowskiego Konserwatorium im. W. Lutosławskiego (2004, specjalność: muzyka barokowa), Podyplomowych Studiów Literacko-Artystycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim (2008) oraz pierwszej w Polsce Szkoły Laboratorium Dramatu w Warszawie (2010). Wykonuje muzykę klasyczną, współczesną, oraz muzykę dawną na instrumencie z epoki. Koncertowała w większości krajów Europejskich (Anglia, Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Włochy, Portugalia, Szwecja) a także w Chinach, oraz Kanadzie i USA, gdzie w 2012 roku odbyła turnée jako solistka.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=10941
Informacje24 lutego 2015, 19:00,

Koncert Mój Bułat, mój Wołodia

24 lutego 2015 roku w ramach Wtorku Wydarzeń zapraszamy na koncert piosenek rosyjskich bardów. Program Mój Bułat, mój Wołodia - to wieczór z muzyką, podczas którego będzie można posłuchać m.in. kilka tłumaczeń piosenek Okudżawy czy pieśni Wysockiego w przekładach M.B. Jagiełły, a wszystko to w wykonaniu Aleksandra Trąbczyńskiego (śpiew, gitara) oraz Tymona Trąbczyńskiego (kontrabas). Wstęp wolny.

Koncert Mój Bułat, mój Wołodia

Aleksander Trąbczyński – aktor, tekściarz, gitarzysta. Przez ponad 25 sezonów w zespole artystycznym warszawskiego Teatru Powszechnego. Grał w serialach „Zmiennicy”, „Pensjonat POD RÓŻĄ”, „Plebania” i wielu innych. Współpracuje z Teatrem Dramatycznym i Teatrem Powszechnym w Łodzi. Podczas swoich wieczorów („Trąba na pniu” i in.) wykonuje piosenki Wysockiego, Okudżawy, Brassensa, Stachury, czeskich bardów – Nohavicy i Plíhala, śpiewa wiersze Herberta, a także spolszczone przez siebie słynne piosenki Antônia Carlosa Jobima. W swoich projektach współpracował z wybitnymi muzykami sceny jazzowej – Michałem Kulentym, śp. Zbyszkiem Wegehauptem, Jerzym Małkiem, Krzysztofem Wolińskim, a także z Małgorzatą Markiewicz, Agą Derlak i synem Tymonem. Pisze limeryki i teksty piosenek.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=1966&start=30