Informacje24 lutego 2010, 00:00,

Monika Soćko - Mistrzyni Polski w Szachach z Zalesia

Tuż przed rozpoczęciem formalnej części sesji Rady Miejskiej w Piasecznie w dn. 24 lutego burmistrz wraz z przewodniczącym Rady złożyli gratulacje mieszkance Zalesia Górnego Pani Monice Soćko, za zdobycie Indywidualnego Mistrzostwa Polski w Szachach w 2010, które odebrał w jej imieniu mąż Pan Bartosz Soćko. Wręczając pamiątkową statuetkę burmistrz podkreślił nie tylko sukcesy sportowe Pani Moniki, ale również zaangażowanie społeczne całej rodziny w upowszechnianie gry w szachy wśród dzieci i młodzieży.

Pan Bartosz Soćko - utytułowany arcymistrz szachowy wraz z córką Weroniką

Pani Monika Soćko to utytułowana, wybitna arcymistrzyni szachowa, mieszkanka naszej gminy, pierwsze sukcesy odnosiła już jako 10-letnia Juniorka, zdobywając srebrny medal w Mistrzostwach Świata w 1988 roku. Jako seniorka wystąpiła siedemnastokrotnie w finałach mistrzostw kraju, łącznie zdobywając 11 medali: 4 złote, 4 srebrne oraz 3 brązowe. Wielokrotnie występowała na mistrzostwach świata oraz mistrzostwach Europy, zajmując w roku 2003 w Stambule V, natomiast w 2007 w Dreźnie – VIII miejsce. Pani Monika jest pierwszą w historii polską szachistką, która otrzymała męski tytuł arcymistrza w 2008 roku. Szachy wypełniają Pani Soćko całe życie, są pasją, którą zaraża nie tylko swoje dzieci i znajomych, ale również angażuje się społecznie w akcję upowszechniania szachów wśród przedszkolaków. Niezwykle cenne jest to, że pomimo pracy i częstych zgrupowań znajduje czas na naukę dzieci gry w szachy. Niestety mistrzyni nie mogła być obecna na sesji, jednak nagrała podziękowania na płycie CD, które zaprezentowane zostały na ekranie sali konferencyjnej. Jej mąż Pan Bartosz Soćko, również należy do ścisłej czołówki polskich szachistów i posiada tytuł arcymistrza szachowego od 1999 roku. Niezwykle budujące jest, że oboje angażują się społecznie w edukację najmłodszych. Pan Bartosz, który na tegorocznych Mistrzostwach Polski zajął 8 miejsce, prowadzi Klub Szachowy na świetlicy w Zalesiu Górnym.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje25 lutego 2010, 00:00,

Restauracja ODJAZD zaprasza na SZA£ CIA£ w Piasecznie

Informujemy, że 27 lutego 2010 roku, odbędzie się Szał Ciał w Odjeździe. Zachęcamy do wzięcia udziału w niezapomnianej i jedynej w swoim rodzaju imprezie! To właśnie Ciebie nie może na niej zabraknąć! W związku z prośbami rzeszy znajomych postanowiliśmy zorganizować mega balangę, dzięki której spędzisz tę noc w doborowym towarzystwie przy najlepszych imprezowych kawałkach! W planach przede wszystkim: Dance, House, Retro, Mash-Up, czyli mieszanka wybuchowa dla niezapomnianej nocy.

Restauracja ODJAZD zaprasza na SZA£ CIA£ w Piasecznie

O niezapomniany klimat i profesjonalną zabawę zadbają DjBiedron i DjDarius wspomagani najlepszym sprzętem i nagłośnieniem. W trosce o Wasze bezpieczeństwo zapewniamy też ochronę. Na miejscu nie zabraknie oczywiście świetnie zaopatrzonego baru. Miejsce imprezy: Restauracja ODJAZD na terenie zajezdni kolejki wąskotorowej w Piasecznie (zapewniony parking). Wejście: przedsprzedaż 14 zł, natomiast przy wejściu 18 zł. W przypadku zbyt małej liczby chętnych, organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania wydarzenia, obowiązuje zakaz wnoszenia alkoholu i narkotyków na imprezę, wstęp od 18lat.

Wszelkie pytania proszę zgłaszać do Biedrona albo Darka tel: 604 419 819 (Biedron) 519180318 (Darek). Dodatkowy kontakt gg: 20752525 (szal.cial.piaseczno) oraz e-mail: szal.cial.piaseczno@gmail.com
autor/źródło: Restauracja Odjazd w Piasecznie oraz DjBiedron i DjDarius