Informacje24 lutego 2010, 00:00,

Monika Soćko - Mistrzyni Polski w Szachach z Zalesia

Tuż przed rozpoczęciem formalnej części sesji Rady Miejskiej w Piasecznie w dn. 24 lutego burmistrz wraz z przewodniczącym Rady złożyli gratulacje mieszkance Zalesia Górnego Pani Monice Soćko, za zdobycie Indywidualnego Mistrzostwa Polski w Szachach w 2010, które odebrał w jej imieniu mąż Pan Bartosz Soćko. Wręczając pamiątkową statuetkę burmistrz podkreślił nie tylko sukcesy sportowe Pani Moniki, ale również zaangażowanie społeczne całej rodziny w upowszechnianie gry w szachy wśród dzieci i młodzieży.

Pan Bartosz Soćko - utytułowany arcymistrz szachowy wraz z córką Weroniką

Pani Monika Soćko to utytułowana, wybitna arcymistrzyni szachowa, mieszkanka naszej gminy, pierwsze sukcesy odnosiła już jako 10-letnia Juniorka, zdobywając srebrny medal w Mistrzostwach Świata w 1988 roku. Jako seniorka wystąpiła siedemnastokrotnie w finałach mistrzostw kraju, łącznie zdobywając 11 medali: 4 złote, 4 srebrne oraz 3 brązowe. Wielokrotnie występowała na mistrzostwach świata oraz mistrzostwach Europy, zajmując w roku 2003 w Stambule V, natomiast w 2007 w Dreźnie – VIII miejsce. Pani Monika jest pierwszą w historii polską szachistką, która otrzymała męski tytuł arcymistrza w 2008 roku. Szachy wypełniają Pani Soćko całe życie, są pasją, którą zaraża nie tylko swoje dzieci i znajomych, ale również angażuje się społecznie w akcję upowszechniania szachów wśród przedszkolaków. Niezwykle cenne jest to, że pomimo pracy i częstych zgrupowań znajduje czas na naukę dzieci gry w szachy. Niestety mistrzyni nie mogła być obecna na sesji, jednak nagrała podziękowania na płycie CD, które zaprezentowane zostały na ekranie sali konferencyjnej. Jej mąż Pan Bartosz Soćko, również należy do ścisłej czołówki polskich szachistów i posiada tytuł arcymistrza szachowego od 1999 roku. Niezwykle budujące jest, że oboje angażują się społecznie w edukację najmłodszych. Pan Bartosz, który na tegorocznych Mistrzostwach Polski zajął 8 miejsce, prowadzi Klub Szachowy na świetlicy w Zalesiu Górnym.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje20 lutego 2010, 00:00,

Koncert charytatywny muzyki klasycznej dla LENKI

Informujemy, że 28 lutego 2010 roku o godz. 19.30 w Kościele Św. Anny w Piasecznie www.par.annapiaseczno.pl przy pl. Piłsudskiego 10, odbędzie się koncert charytatywny muzyki poważnej i sakralnej na rzecz Leny Ziółkowskiej. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.30 (zaraz po mszy świętej) i potrwa około 1,5 h. Po koncercie przy wyjściu będą puszki i będzie można je zasilić, pomagając w ten sposób Lence.

Koncert dla LENKI w Kościele Św. Anny w Piasecznie

Podczas koncertu dla Lenki, wystąpią: Zespół BEL CONSORT w składzie: Sara Aasen (sopran), Grzegorz Hardey (kontratenor), Wanda Franek (alt), Paweł Lipowski (tenor), Sebastian Boguszewski (bas), Bela Krynicka (dyrygent), TRIO PRELUDIO w składzie: Zuzanna Marczak (skrzypce), Aleksandra Błachno, Jakub Pożyczka, Andrzej Sochocki (organy), Tomasz Marczak (trąbka).

Kim jest Lenka? To urocza roczna dziewczynka, która urodziła się z wyjątkowo rzadko spotykanym Zespołem Cantrella (jest to jedyny taki przypadek w Polsce a więcej o nim na stronie www.pomozlence.pl) Na co zbieramy? Protezowanie oczodołów, operację prawych: stopy i dłoni, operację plastyczną wargi górnej, plastykę nosa, plastykę małżowin usznych i rehabilitację. Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno