Informacje27 października 2010, 00:00,

Mona Liza Salonik Ślubny organizuje Galę Ślubną Piaseczno

Mona Liza Salonik Ślubny w Piasecznie, poszukuje chętnych do wzięcia udziału w Gali Ślubnej, która odbędzie się 30 stycznia 2011 roku w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Piasecznie. Wszyscy zainteresowani współpracą proszeni są o kontakt telefoniczny: 504-100-806 Zachęcam do współpracy przy Gali Ślubnej w Piasecznie.
autor/źródło: Monika Czaplarska-Wach - www.monaliza.com.pl

Informacje27 października 2010, 00:00,

Renata Przemyk z zespołem zagra koncert w Piasecznie

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza na koncert Renaty Przemyk z zespołem, który odbędzie się 29 października 2010 roku o godz. 19.30 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety już w sprzedaży! Cena biletu: w przedsprzedaży 25 złotych, natomiast w dniu koncertu 32 zł. Zapraszamy na piątkowy koncert Renaty Przemyk z zespołem w MGOK Piaseczno.

Renata Przemyk Akustik Trio to kameralny projekt, w którego skład wchodzą oprócz wokalistki (czasem sięgającej po gitarę akustyczną, głównie jednak po instrumenty perkusyjne) świetni instrumentaliści. Zobaczyć i usłyszeć możemy Błażeja Chochorowskiego grającego na fretlessie i gitarze akustycznej, na głównej gitarze akustycznej- Macieja Mąkę. Artyści sięgają po utwory znane, m.in. Ten Taniec, Kochana, odzierając je jednak z pierwotnych aranżacji. Także po te lubiane, lecz nieco zapomniane. Z czystej akustycznej formy promieniuje nowa energia i wzruszenie; dają się słyszeć subtelności, które wcześniej były jedynie dopełnieniem a teraz mile zaskakują jako walor główny.

Koncert, choć bardziej nastrojowy od tych, które znamy z dużych sal czy plenerów, jest pełen zaskakujących zwrotów, energii, wirtuozerskich rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki wysmakowanej oprawie aranżacyjnej wyjątkowo czytelny jest głos artystki oraz- co za tym idzie- przekaz wszystkich piosenek, które nabierają przez to zupełnie nowej wartości dla odbiorcy. Wszystkie te elementy układają się w harmonijną całość i sprawiają, że odbiór tego projektu jest wyjątkowo przejrzysty i spotyka się ze wspaniałą, niespotykaną, równie spontaniczną jak samo wykonanie, reakcją publiczności.

Podczas koncertu usłyszeć można również utwory z nowej, wydanej 13 listopada 2009 roku płyty ODJZAD, która uzyskała status „złotej”. Piosenki, które się na niej znalazły napisane zostały z myślą o spektaklu pod tym samym tytułem. W warstwie literackiej zarówno ironicznie jak i refleksyjnie opowiadają o wewnętrznym świecie współczesnego "okularnika" - między innymi o jego rozterkach, refleksjach dotyczących przeszłości, problemach z akceptacją rzeczywistości i o miłości romantycznej. W warstwie muzycznej zaś piosenki te są powrotem do korzeni artystycznych Renaty- akustyczne instrumenty, duży ładunek energetyczny, melodyjne kompozycje, proste brzmienia spaja czasem subtelny, a czasem post punkowy, charakterystyczny wokal.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno