Informacje16 lutego 2016, 20:00,

Moje podróżowanie - Ryszard Czajkowski w Klubie Podróżnika


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


16 lutego 2016 roku o godz. 20:00 odbędzie się spotkanie Klubu Podróżnika w Piasecznie, podczas którego odbędzie się pokaz Ryszarda Czajkowskiego pn.: Moje podróżowanie. Pan Ryszard opowie o historii swojego podróżowania, o krajobrazach nie zmienionych przez człowieka, o swojej etnograficznej pasji każącej mu z detektywistycznym pietyzmem zgłębiać różnice i podobieństwa ludzi zamieszkujących odległe egzotyczne rejony naszego globu, tam gdzie nasza europejska cywilizacja jeszcze nie sięgnęła. Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49 Piaseczno. Prowadzenie: Tomasz Pakuła. Wstęp wolny.

Moje podróżowanie - Ryszard Czajkowski w Klubie Podróżnika

Ryszarda Czajkowskiego nie trzeba specjalnie przedstawiać, choć młodsze pokolenie może go nie pamiętać. Jako uczestnik dwóch pierwszych polskich wypraw naukowych na Antarktydę współtworzył stację antarktyczną im. Henryka Arctowskiego. Jako geofizyk zasłynął stosując w Polsce po raz pierwszy radar do badań geofizycznych. Sam o sobie mówi, że jest polarnikiem, choć poza Antarktyką zwiedził świat wzdłuż i wszerz i pewnie łatwiej wymienić te krainy, w których nie był, niż te, do których zawitał. Człowiek, o którym powiedzieć „podróżnik” to za mało. Dziennikarz, operator filmowy, pisarz, publicysta, członek The Explorers Club. Do dziś pamiętam jego serię telewizyjną „Przez lądy i morza”, która jako dziecko rozpalała moją wyobraźnię.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje14 lutego 2016, 16:00,

Walentynkowy bal dla dzieci w Domu Kultury Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

14 lutego 2016 roku o godz. 16:00 odbędzie się walentynkowy bal dla dzieci w Piasecznie. Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Impreza dla dzieci w wieku 5-8 lat. zapraszamy wszystkie dzieci na szalone- walentynkowe zakończenie ferii z Centrum Kultury . Zabawy, konkursy, śmiech i dobra zabawa to wszystko 14 lutego.Mile widziane stroje karnawałowe. Wstęp 10 zł. Ilość miejsc ograniczona.

Walentynkowy bal dla dzieci w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie