Informacje12 grudnia 2016, 18:36,

Moc atrakcji na świątecznym kiermaszu w Jazgarzewie

Tomasz Oświeciński, Krzysztof Rutkowski oraz zespoły Fisher i News uświetniły 14. Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Jazgarzewie. - Zebraliśmy trochę mniej pieniędzy niż w zeszłym roku – mówi nam Maria Ludwicka, pomysłodawczyni i organizatorka świątecznej akcji charytatywnej w Jazgarzewie.

MOC ATRAKCJI NA ŚWIĄTECZNYM KIERMASZU W JAZGARZEWIE

Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy to już stały punkt w kalendarzu imprez w Zespołu Szkół w Jazgarzewie. W tym roku impreza była organizowana po raz 14. - Zgromadzone w trakcie akcji pieniądze przekazujemy dla uczniów z gorzej sytuowanych rodzin. W ten sposób dofinansowujemy wycieczki szkolne, kupujemy pomoce naukowe, finansujemy warsztaty, a nawet fundujemy nagrody w szkolnych konkursach - wylicza Maria Ludwicka, nauczycielka, pomysłodawczyni i organizatorka kiermaszu. – O takie wsparcie mogą się do nas zwrócić rodzice, a specjalna komisja rozpatrzy wniosek - dodaje.

Kiermasz z roku na rok przyciąga coraz więcej gości. W kiermaszu chętnie uczestniczą również znane osoby. – W piątek gościliśmy na kiermaszu Tomasza Oświecińskiego oraz Krzysztofa Rutkowskiego. Nie zabrakło też zespołów muzycznych - dodaje Ludwicka. Na scenie wystąpili News, Jagoda oraz zespół Fisher&Rutkowski. Tak, tak Krzysztof Rutkowski śpiewał!

Oprócz spotkań ze znanymi osobami nie zabrakło ciekawych fantów na aukcji. Można było wylicytować strażacki kask i vouchery na przejazd strażackim wozem, zabiegi kosmetyczne, rękawice bokserskie z podpisem Andrzeja Gołoty, oraz filmy i książki z podpisami Patryka Vegi.

Ile pieniędzy udało się uzbierać w trakcie tegorocznej edycji kiermaszu? - Zebraliśmy trochę mniej pieniędzy niż w zeszłym roku. Mamy 6,6 tys zł i planujemy zorganizować jeszcze małą wyprzedaż – podkreśla Maria Ludwicka.

Informacje19 grudnia 2016, 17:00,

Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych w Konstancinie

Zapraszamy organizacje pozarządowe z gminy Konstancin-Jeziorna do udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. "Nowe druki ofert, umów i sprawozdań w zakresie zlecania zadań publicznych organizacjom pozarządowym", które odbędzie się 19 grudnia. Początek o godz. 17.00.

BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH W KONSTANCINIE

Szkolenie związane jest z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań. Na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek, 19 grudnia zapraszamy przedstawicieli konstancińskich organizacji pozarządowych.

Organizatorem szkolenia jest Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, a poprowadzi je Artur Gluziński, specjalista w zakresie współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi i były pracownik Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Zapraszamy o godz. 17.00 do sali posiedzeń UMiG przy ul. Świetlicowej 1 w Konstancinie-Jeziornie. Udział w szkoleniu jest bezpłatny!