Informacje8 marca 2013, 00:00,

Mobilne punkty zbiórki odpadów segregowanych

Wzorem roku ubiegłego dla mieszkańców Piaseczna zostały uruchomione mobilne punkty zbiórki odpadów segregowanych w miejscowościach: Zalesie Górne, Zalesie Dolne i Złotokłos. Z punktów mogą korzystać mieszkańcy gminy Piaseczno posiadający stałe zameldowanie na terenie gminy Piaseczno oraz osoby, które złożyły informację ZAP-3 w urzędzie skarbowym ze wskazaniem gminy Piaseczno jako miejsca zamieszkania.

Mobilne punkty zbiórki odpadów segregowanych

Mobilne punkty będą działać w okresie od marca do końca czerwca 2013 r. wg następującego harmonogramu:
- Zalesie Dolne - 2 i 4 sobota miesiąca (ul. Bukowa/al. Brzóz, plac przy szkole podstawowej)
- Zalesie Górne 2 i 4 sobota miesiąca (ul. Wiekowej Sosny, przy przepompowni PWiK)
- Złotokłos - 3 sobota miesiąca (ul. Dworcowa/3-go Maja, na terenie placu targowego) Punkty będą czynne w godzinach 9.00 – 17.00

Na potrzeby mieszkańców Piaseczna działa również stały punkt zbiórki, w siedzibie firmy PUK SITA przy ul. Technicznej 6 w Piasecznie, który jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 17:00.

W punktach można bezpłatnie oddać odpady pochodzące z gospodarstw domowych:
- odpady ulegające biodegradacji (liście, trawa, rozdrobnione gałęzie)
- złom stalowy i metali kolorowych
- puszki po napojach i żywności (tylko opróżnione z zawartości)
- butelki po napojach (PET) oraz butelki po chemii gospodarczej, kosmetykach itp.
- opakowania szklane: butelki, słoiki, itp.
- makulatura: gazety, czasopisma, książki, papier biurowy itp.
- karton i tektura
- zużyte baterie i akumulatory małogabarytowe
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych w tym zużyte świetlówki i żarówki energooszczędne.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje8 marca 2013, 00:00,

Gdzie dziewczyny z tamtych lat... wykład Jerzego Dusza - Forum Wiedzy Wszelakiej w Piasecznie

Przystanek Kultura Piaseczno serdecznie zaprasza mieszkańców na wykład Jerzego Dusza pt.: GDZIE DZIEWCZYNY Z TAMTYCH LAT..., który odbędzie się w najbliższą sobotę 9 marca 2013 roku o godz. 16.00 w ramach Forum Wiedzy Wszelakiej. Spotkanie odbędzie się w Przystanku Kultura przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy na na spotkanie z panem Jerzym Duszą - kronikarzem Piaseczna.

Forum Wiedzy Wszelakiej

JERZY DUSZA - "Gdzie dziewczyny z tamtych lat..." spotkanie to poświęcimy kobietom, które weszły do panteonu zasłużonych dla Piaseczna. Znalazły swoje miejsce w historii miasta – nie tej pradawnej, ale tej... wczorajszej. Porozmawiamy o naszych koleżankach, współpracownicach, dawnych nauczycielkach, lekarkach, twórczyniach kultury, działaczkach społecznych... O kobietach silnej woli i wielkiego serca.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno