Informacje8 marca 2013, 00:00,

Mobilna Poradnia Kardiologiczna Kardiofon w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno

Informujemy, że 9 marca 2013 roku Mobilna Poradnia Kardiologiczna Kardiofon zawita do Centrum Handlowego Auchan. Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z bezpłatnych badań serca oraz specjalistycznych konsultacji. Na bezpłatne badania serca zapraszamy w godzinach od 10.00 do 18.00 do Centrum Handlowego Auchan Piaseczno, mieszczącego się przy ulicy Puławskiej 46 w Piasecznie.

MOBILNA PORADNIA KARDIOLOGICZNA KARDIOFON W CENTRUM HANDLOWYM AUCHAN PIASECZNO

Udział w Akcji jest całkowicie bezpłatny i dostępny dla wszystkich, którzy zgłoszą się w dniu Akcji. Głównym celem Akcji jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do lekarzy specjalistów oraz profilaktyka kardiologiczna. Akcje są przeprowadzane w najczęściej odwiedzanych punktach miasta, czyli hipermarketach i centrach handlowych. Wybór miejsc, w których odbywają się bezpłatne badania, podyktowany jest przede wszystkim powszechną dostępnością dla odwiedzających oraz możliwością szerszego dotarcia do zainteresowanych.

Podczas ośmiogodzinnej Akcji Medycznej każdy chętny będzie mógł skorzystać z fachowej pomocy w zakresie:
- badania EKG z opisem oraz interpretacją lekarza specjalisty,
- badania poziomu cholesterolu,
- porady dietetyka,
- pomiaru ciśnienia,
- obliczenia wskaźnika BMI,
- określenia czynników ryzyka zawału mięśnia sercowego.

MOBILNA PORADNIA KARDIOLOGICZNA KARDIOFON W CENTRUM HANDLOWYM AUCHAN PIASECZNO

Ciekawostka - do badania wykorzystywany jest cyfrowy aparat EKG umożliwiający przesyłanie badań EKG na odległość. Dzięki najnowszym osiągnięciom telemedycyny badanie EKG osoby, która znajduje się w Centrum Handlowym, zostaje przesłane on-line przez mobilny Internet do Centrum Monitoringu Kardiologicznego. Lekarz specjalista dyżurujący w centrum niezwłocznie opisuje i interpretuje badanie, które już po chwili możemy wydrukować i wręczyć pacjentowi.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje6 marca 2013, 00:00,

Ruszyła przebudowa ul. Powstańców Warszawy

W środę 6 marca 2013 roku rozpoczął się remont ulicy Powstańców Warszawy na odcinku od Jana Pawła II do ulicy Okulickiego. Jedna z kluczowych ulic w centrum Piaseczna zyska nie tylko nową nawierzchnię, ale również na nowo przygotowane miejsca postojowe dla samochodów, wyremontowany chodnik i nowe oświetlenie. W pierwszym etapie robót przebudowana zostanie też sieć ciepłownicza przebiegająca wzdłuż tej arterii oraz inne instalacje podziemne.

RUSZY£A PRZEBUDOWA UL. POWSTAńCÓW WARSZAWY

W związku z tą długo oczekiwaną inwestycją konieczna była reorganizacja ruchu na tym odcinku. Zalecany objazd przebiega ulicą Wojska Polskiego. Patrz mapka. Uspakajamy jednak mieszkańców okolicznych osiedli, usługodawców oraz klientów Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, że ruch lokalny będzie możliwy przez cały okres budowy, która zakończy się w połowie czerwca 2013 r. Do ulicy Sikorskiego i przyległych osiedli będzie można dojechać Al. Róż bądź od strony ul. Okulickiego.

Należy jednak liczyć się z pewnymi utrudnieniami w ruchu związanymi z koniecznością zachowania właściwych procesów technologicznych. Inwestycja prowadzona będzie etapami. O wyłączeniach poszczególnych miejsc postojowych przy ul. Powstańców Warszawy będziemy informować na 3-5 dni przed planowanym zamknięciem poprzez ogłoszenia w rejonie zamknięcia, ulotki wkładane za wycieraczki zaparkowanych pojazdów oraz na gminnej stronie.

Wykonawcą inwestycji jest firma Mabau, a wartość robót wynosi 3.150.000 złotych brutto. To jedna z największych inwestycji drogowych, którą gmina prowadzi w 2013 roku.

Jesteśmy przekonani, że po remoncie podniesie się zarówno komfort użytkowników drogi jak i estetyka przestrzeni miejskiej.

Za konieczne utrudnienia uprzejmie przepraszamy.

Parkowanie przy ul. Powstańców Warszawy: od 8 marca do odwołania nie należy parkować samochodów na odcinku od ul. Tukanów do ul. Sikorskiego. W tym czasie prowadzone będą prace wodociągowe.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno