Informacje16 lipca 2011, 00:00,

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kaski Kapeliada Piaseczno

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury w Piasecznie zapraszają mieszkańców, na PIASECZYńSK¡ LETNI¡ KAPELIADę PIASECZNO 2011. W najbliższą niedzielę 17 lipca 2011 roku o godzinie 12:15, odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi: M£ODZIEżOWA ORKIESTRA DęTA OSP KASKI, dyrygent Adam Czajkowski. Koncert poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Koncert odbędzie się na Placu Piłsudskiego w Piasecznie. Zapraszamy na Piaseczyńską Letnią Kapeliadę.

PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA W PIASECZNIE

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kaski w roku 1984 panowie Aleksander Krzemiński i Edmund Grzelak rozpoczęli działania mające na celu założenie orkiestry dętej przy jednostce OSP w Kaskach. Następny rok (1985) przyjmuje się za datę powstania orkiestry, której kapelmistrzem został Edmund Grzelak, a Aleksander Krzemiński, obecny prezes OSP w Kaskach, grał na saksofonie. Zespół przez blisko 10 lat uświetniał wiele uroczystości w okolicznych miejscowościach. W roku 1994 kapelmistrzem orkiestry zostaje emerytowany dyrygent orkiestr wojskowych, m.in. Orkiestry Koncertowej WP,ppłk Edward Miller. Nowy dyrygent przekształca zespół w orkiestrę młodzieżową. Uczy młodych ludzi gry na instrumentach, opracowuje nowy, ambitny repertuar. W styczniu 1996 dyrektorem orkiestry została pani Krystyna Krzemińska, żona jednego z założycieli. Zajęła się pozamuzyczną stroną działalności, taka jak umundurowanie i zakup instrumentów, co ułatwiło dalszy rozwój orkiestry.

Kolejną ważną datę w historii zespołu stanowi przełom lat 1999/2000 wtedy to orkiestra rozpoczęła współpracę z młodą, bardzo utalentowaną wokalistką Katarzyną Rzymską. Jest to także okres, w którym odrodziła się, nieobecna przez wiele lat w orkiestrze sekcja puzonów. W 1999 roku miał miejsce pierwszy występ w Filharmonii Narodowej w Warszawie, od tamtej pory takie koncerty odbywają się co rok. W 2009 roku nowym dyrygentem orkiestry został ppłk Adam Czajkowski. Zespół w swoim repertuarze ma muzykę patriotyczno-religijną, rozrywkową, marsze, kolędy oraz utwory pasyjne. Bierze udział w imprezach okolicznościowych, uroczystościach oficjalnych, paradach, akademiach i różnego rodzaju promocjach. Do swojego repertuaru systematycznie wprowadza nowe, ambitne utwory, dostosowane do umiejętności instrumentalistów orkiestry. Więcej informacji na stronie internetowej: www.mod-kaski.art.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje17 lipca 2011, 00:00,

Wyniki konkursu fotograficznego tematycznego RZEKI DUżE I MA£E W POWIECIE PIASECZYńSKIM

16 lipca 2011 roku, zakończyło się głosowanie w konkursie fotograficznym tematycznym: RZEKI DUżE I MA£E W POWIECIE PIASECZYńSKIM. Spośród 13 zdjęć, które zostały nadesłane na konkurs, mieszkańcy udzielający się na forum powiatu piaseczyńskiego, wybrali 3 najciekawsze zdjęcia. Serdecznie gratulujemy Piotrowi,Leszkowi oraz Grześkowi, których zdjęcia zostały wyróżnione w naszym konkursie. Poniżej prezentujemy zwycięskie zdjęcia:

MIEJSCE 1
Autor: via (Piotrek)

MIEJSCE 2
Autor: kawon2 (Leszek)

MIEJSCE 3
Autor: stentonik (Grzesiek)

Z głosowaniem i większym formatem powyższych zdjęć, można zapoznać się w konkursowym wątku: RZEKI DUżE I MA£E W POWIECIE PIASECZYńSKIM. Zachęcam mieszkańców do przyłączenia się do konkursów fotograficznych. Kolejny konkurs już w sierpniu 2011 roku, do którego będą przyjmowane zdjęcia zgodne z tematem: Z wizytą na strychu - gra światła kurzu i rupieci.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy: