Informacje13 listopada 2017, 10:29,

Mistrzowie sportu i policjanci poprowadzili zajęcia prewencyjne

Mistrzowie sportu i policjanci, wśród których była Mistrzyni Świata w capoeirze Dominika Rembelska, poprowadzili kolejny już w tym roku szkolnym program profilaktyczny skierowany do uczniów pod nazwą „Łączy nas sport nie narkotyki” a wszystko to w ramach kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

MISTRZOWIE SPORTU I POLICJANCI POPROWADZILI ZAJĘCIA PREWENCYJNE

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, juz po raz drugi w tym roku szkolnym przeprowadzono program pod nazwą „Łączy nas sport nie narkotyki”. Tym razem zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej numer 1 w Konstancinie - Jeziornej. Wprost z turnieju we Włoszech w szkole gościł Piotr Bąkowski- wielokrotny Mistrz Świata w kickboxingu, oraz Dominika Rembelska- mistrzyni świata w capoeirze.

MISTRZOWIE SPORTU I POLICJANCI POPROWADZILI ZAJĘCIA PREWENCYJNE

Program współprowadzony jest przez piaseczyńską policję, a głównym jej celem jest idea rozwoju osobowego i samodoskonalenia się, dającego siłę odrzucania negatywnych i groźnych zachowań dotyczących młodzieży wieku szolnego.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

MISTRZOWIE SPORTU I POLICJANCI POPROWADZILI ZAJĘCIA PREWENCYJNE

W programie podzielonym na dwie części uczestniczyli: Pan Piotr Bąkowski, Pani Dominka Rembelska, a także policjant z piaseczyńskiej drogówki mł. asp. Paweł Zajc- mistrz i trener Aikido, dzielnicowi z komisariatu w Konstancinie- Jeziornej oraz kom. Jarosław Sawicki.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje17 listopada 2017, 17:00,

Alzheimer - spotkanie z autorką książki Usypiając ojca

17 listopada 2017 roku zapraszamy wszystkich opiekunów osób starszych oraz tych, którzy mają w rodzinie lub kręgach znajomych chorych na demencję lub Alzheimera, na spotkanie z panią Glorią Hide, autorką książki “Usypiajac ojca” (jest to prawdziwa historia córki opiekującej się chorym ojcem właśnie na Alzheimera).

ALZHEIMER - SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻKI USYPIAJĄC OJCA

W związku z tym, że wrzesień był międzynarodowym miesiącem Chorych na Alzheimera Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje spotkanie z autorką książki mającą spore doświadczenie w opiece nad chorymi na Alzheimera, oraz która czynnie współpracuje ze stowarzyszeniami zajmującymi się tą chorobą w Polsce oraz jest zaangażowana w tworzenie i wspieranie grup wsparcia dla opiekunów.

Na spotkaniu zostaną poruszone następujące zagadnienia:
- Trudności z rozpoznaniem choroby w fazie początkowej.
- Czy szybkie rozpoznaje gwarantuje wyleczenie?
- Opieka domowa nad chorym chodzącym.
- Chory leżący – jak zapewnić opiekę?
- Co w sytuacji, gdy rodzina nie pomaga?
- Dylematy moralne związane z opieką.
- Godność Chorego.
- Problemy i obciążenie opiekuna a obowiązki Państwa.
- Czy czują Państwo potrzebę utworzenia grupy wsparcia dla opiekunów osób chorych na Alzheimera i demencję?

Wymiana myśli wśród uczestników. ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA!

Spotkanie odbędzie się w piątek 17 listopada 2017 roku w godz. 17.00-19.00 w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie przy ul. Wojska Polskiego 54.

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ na maila: ewa.misztal@mgops.piaseczno.eu