Informacje29 lipca 2011, 00:00,

Mistrzostwa Juniorów w Szachach Szybkich Błyskawicznych

W dniach 30-31 lipca 2011 roku w Centrum Kongresowym w Warszawie, przy ul. Bobrowieckiej 9 odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich. Poniedziałek, 1 sierpnia będzie dniem zmagań w Szachach Błyskawicznych. Imprezy te już od lat są wizytówką masowości szachów. Nie ma innych zawodów , w których w jednym miejscu i czasie zmaga się na raz 700 zawodników z całej Polski.

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W SZACHACH SZYBKICH B£YSKAWICZNYCH

W tym roku, szczególną uwagę zwraca grupa chłopców do lat 12. W niej będzie grał Mikołaj Winiarski z Konstancina-Jeziorny, który reprezentuje UKS Szachylice. Mikołaj jest aktualnym mistrzem Polski w Szachach Klasycznych w tej grupie wiekowej. Szybsze tempo gry powoduje, że wyniki są bardziej przypadkowe, więc tym bardziej ściskajmy kciuki za każdego naszego reprezentanta. W sumie jedenaścioro dzieci z terenu Gminy Piaseczno będzie uczestniczyć w tej imprezie:

Chłopcy:
do lat 8 Jan Golecki, Kacper Lewicki,
do lat 10 Patryk Chylewski, Mateusz Rylski,
do lat 12 Stanisław Gajda, Mikołaj Winiarski,
do lat 18 Stanisław Praczukowski, Bartłomiej Rózycki.
Dziewczęta:
do lat 10 Jadwiga Golecka, Pola Mościcka,
do lat 12 Weronika Soćko.

Wyniki można śledzić na: www.mpj2011.sp-11.suwalki.pl i www.chessarbiter.com
autor/źródło: Dariusz Różycki - Prezes UKS Szachylice

Informacje30 lipca 2011, 00:00,

Człowiek, który gapił się na kozy w Kinie Plenerowym

W najbliższą niedzielę 31 lipca 2011 roku odbędzie się Piaseczyńskie Kino Plenerowe, podczas którego wyświetlony zostanie film CZ£OWIEK, KTÓRY GAPI£ SIę NA KOZY. Seans filmowy rozpoczyna się o godzinie 21.45, na parkingu obok Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Wstęp na Piaseczyńskie Kino Plenerowe jest BEZP£ATNY. Po projekcji filmu, zapraszamy Was do uczestnictwa w dyskusji. Dla najbardziej aktywnego widza, przewidziana jest nagroda sponsorowana przez Ogród Bar. Więcej informacji o projekcie Piaseczyńskie Kino Plenerowe: www.pkp-info.blogspot.com

CZ£OWIEK, KTÓRY GAPI£ SIę NA KOZY

CZ£OWIEK, KTÓRY GAPI£ SIę NA KOZY film przedstawia ciekawą historię reportera Boba Wiltona (Ewana McGregora), poszukującego kolejnego sensacyjnego tematu. Bob wpada na trop tajnej, amerykańskiej jednostki wojskowej: First Earth Battalion, złożonej z żołnierzy posiadających zdolności paranormalne i zajmujących się tzw. zdalnym postrzeganiem (ESP). Jej członkowie mogą używać broni niosącej śmierć wyłącznie w ostateczności. Ich zmagania z wrogiem mają odbywać się głównie poprzez wpływanie na umysły przeciwników. Wilton korzysta z nieprawdopodobnych na pozór informacji niejakiego Lyna Cassady’ego (George Clooney), który twierdzi, że sam wchodził w skład tajemniczego oddziału, założonego przez Billa Django (Jeff Bridges). Dziennikarz trafia do obozu szkoleniowego prowadzonego przez zbuntowanego psychiatrę Larry’ego Hoopera (Kevin Spacey) gdzie staje się świadkiem i uczestnikiem niezwykłej rozgrywki. Jaki będzie miała finał ta nietypowa historia, o tym przekonacie się już w najbliższą niedzielę.

Dodatkowa informacja: w związku z nawałnicą, która miała miejsce 24 lipca 2011 roku - III seans Piaseczyńskiego Kina Plenerowego została odwołany. Film zostanie przedstawiony publiczności w sobotę 6 sierpnia o godzinie 21.15. Więcej na temat filmu, można przeczytać w informacji: COCO CHANEL.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno