Informacje17 kwietnia 2016, 15:00,

Mistrz Waltornius - Muzyczna Karuzela w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


17 kwietnia 2016 roku o godz. 15.00 zapraszamy na Muzyczną Karuzelę do Góry Kalwarii pn.: Mistrz Waltornius. Miejsce: Kino Uciecha, ul. ks. Sajny 14 w Górze Kalwarii. Koszt: 10 zł.

MISTRZ WALTORNIUS - MUZYCZNA KARUZELA

Mistrz Waltornius - baśń muzyczna o księżniczce Muzalindzie i jej niezwykłych przygodach z instrumentami. Księżniczka odkrywa, że w jej królestwie dzieją się niezwykłe rzeczy. Spotyka różne stwory, wróżki, królów, wiedźmy, o których istnieniu nic nie wie. Bajkom towarzyszy muzyka grana na żywo. Podstawowym instrumentem jest fortepian, drugi instrument jest dobrany w zależności od tematyki baśni. Tym razem będzie to waltornia. Podczas przedstawień dzieci są zapraszane do wspólnej zabawy, a muzyka w idealny sposób pobudza i rozwija ich wyobraźnię. Księżniczka Muzalinda powstaje na zamówienie, jest pisana na żywo z miesiąca na miesiąc. Autorką jest aktorka Ewa Szawłowska kreująca rolę Muzalindy. Wcześniej napisała dla dzieci opowieść wierszem, graną w Teatrze Buffo. Czas trwania od 30-45 min. Udział biorą: aktorka, pianistka i waltornista.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 kwietnia 2016, 11:00,

Miesiąc Pamięci Narodowej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

18 kwietnia 2016 roku o godz. 11.00 odbędą się ochody z okazji Miesiąca Pamięci Narodowej. Uroczystości odbędą się przy Pomniku Katyńskim na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Kościuszki w Piasecznie. Szczegóły wydarzenia na plakacie:

MIESIĄC PAMIĘCI NARODOWEJ

Kwiecień, określony Miesiącem Pamięci Narodowej, jest okazją do przypomnienia znaczących wydarzeń w historii naszego narodu, a także oddania hołdu bohaterom i ofiarom tragedii, którzy zwyciężali i ginęli za wolność i niepodległość Polski. Uroczystości organizowane na Cmentarzu Parafialnym w Piasecznie rozpoczną się o godz. 11.00. W programie znajdą się: hymn narodowy, modlitwa Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, wystąpienie władz samorządowych i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim. O oprawę zadba Piaseczyńska Orkiestra Dęta.;

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie