Informacje31 marca 2012, 00:00,

Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W Niedzielę Palmową, 1 kwietnia AD 2012, o godz. 15.00 rozpocznie się w Górze Kalwarii na placu przed Ratuszem Misterium Męki Pańskiej, największe uliczne misterium na Mazowszu. Wystąpi ponad stu aktorów - amatorów, mieszkańców Góry Kalwarii i okolicznych miejscowości oraz legioniści XIIII Legii Rzymskiej GMV. Oprawę muzyczną zapewni Zespół Monogramista JK. Zapraszamy wszystkich na niezwykłe, uliczne widowisko misteryjne, na wspólne przeżycie Drogi Krzyżowej.

Misterium Męki Pańskiej, rok 2011.  Jezus - Paweł Królak, Szymon Cyrenejczyk - Wojciech Kochański
FOTO: Misterium Męki Pańskiej, rok 2011. Jezus - Paweł Królak, Szymon Cyrenejczyk - Wojciech Kochański

Dogodny dojazd na Misterium w niedzielę 1 kwietnia zapewni PKS Polonus Warszawa. Zostaną uruchomione dwa specjalne połączenia. Dodatkowe autobusy pojadą z Warszawy o godz. 13.30 przez Sobików i o godz. 13.50 przez Piaseczno do Góry Kalwarii. Autobusy powrotne odjadą z Góry Kalwarii do Warszawy o godz. 17.15 przez Sobików oraz o godz. 17.30 przez Piaseczno. Zapraszamy do skorzystania z tego rozwiązania. Zapraszamy 1 kwietnia o godz. 15.00 - plac przed Ratuszem. Więcej informacji: www.kalwaria-mazowiecka.org
autor/źródło: Bractwo Misterium Męki Pańskiej

Napisz komentarz

Informacje1 kwietnia 2012, 00:00,

Koncert Subito Santo w kościele w Magdalence


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Ks. Proboszcz kościoła pw. Św. Marii Magdaleny w Magdalence i Gminny Ośrodek Kultury zapraszają 2 kwietnia 2012 roku o godz. 19.00 na koncert dla Papieża pt. SUBITO SANTO po wieczornej Dziękczynnej Mszy Świętej za życie i posługę Jana Pawła II w rocznicę śmierci Papieża, w wykonaniu Moniki Grajewskiej przy akompaniamencie Dariusza Janusa z zespołem. Koncert odbędzie się w Kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Magdalence. Zapraszamy!

KONCERT DLA PAPIEżA PT. SUBITO SANTO PO WIECZORNEJ DZIęKCZYNNEJ MSZY ŚWIęTEJ ZA żYCIE I POS£UGę JANA PAW£A II W ROCZNICę ŚMIERCI PAPIEżA, W WYKONANIU MONIKI GRAJEWSKIEJ

Monika Grajewska jest Absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublinie w klasie skrzypiec i Zawodowego Studium Piosenkarskiego w Poznaniu. Była Laureatką Festiwali Piosenki Francuskiej w Lubinie. W 1993 r. wystąpiła na Jubileuszowym Festiwalu w Opolu. W roku 1989 rozpoczęła zawodową działalność artystyczną w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca "Mazowsze", do którego przyjęła ją ówczesna dyrektor ś.p. Mira Zimińska-Sygietyńska. Poszukując własnej drogi artystycznej w latach 1990-92 występowała w Państwowym Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Kolejne lata to już występy solowe u boku Jana Pietrzaka w jego kabarecie "Pod Egidą", udział w programach artystycznych Andrzeja Rosiewicza, Krystyny Giżowskiej i Krzysztofa Krawczyka. Solową i już zupełnie samodzielną działalność artystyczną rozpoczęła w roku 1996. Od tego czasu dość regularnie ukazują się jej płyty: Zaśnij Dziecino, Abyśmy byli jedno, Spotkania, Miłujmy się, Szepty,Cały Twój, Bóg w stajni. Często występuje w Niemczech i Szwecji, a w roku 2002 wyjechała na tournée do Kanady. Podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto, koncertowała dla Polonii. W roku 2003 już w Polsce, rozpoczęła cykl Koncertów Papieskich: "Tryptyk Rzymski" z udziałem Tomasza Stockingera, "Kwiatki JP II" oraz "Cały Twój" z Rafałem Królikowskim. Monika Grajewska jest artystką, która ciągle poszukuje nowych sposobów interpretacji utworów i dzielenia się swoim talentem. Czyni to tak, by docierać do serca każdego słuchacza, bez względu na wiek i pozostawić w nim odrobinę ciepła, radości i nadziei. Więcej informacji o Artystce i jej sztuce na stronie internetowej: www.monikagrajewska.com
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Lesznowola

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie