Informacje28 marca 2015, 12:00,

Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii 2015

W sobotę 28 marca oraz w Niedzielę Palmową 29 marca 2015 r. o godz. 20.00 – już po raz szósty Góra Kalwaria przeistoczy się w Nową Jerozolimę. Przed Piłatem stanie Jezus, oskarżany przez faryzeuszy i dostojników żydowskich, rzymscy żołnierze powiodą Go na Golgotę. Maryja, Weronika i płaczące Niewiasty wyjdą Mu naprzeciw, Szymon Cyrenejczyk wesprze w dźwiganiu krzyża, Piotr będzie żałował tego, że się zaparł, Judasz, utraciwszy nadzieję, ucieknie przed możliwością przebaczenia. Na Golgocie setnik rzymski, Longinus, rozpozna w Ukrzyżowanym Syna Bożego. Dokona się Męka, dokona się tryumf Krzyża.

Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii 2015

Po ponad 200 latach przerwy realizujemy wielkopostną tradycję wspólnego przeżywania Męki Pańskiej, zapoczątkowaną tu już w XVII wieku. O godz. 12.15 na rynku odbędzie się uroczysty wjazd Jezusa na osiołku do miasta – w otoczeniu uczniów, pośród tłumu mieszkańców, w scenerii ulicznego targowiska, przygotowanego przez Cech Rzemiosł z Góry Kalwarii. Uroczysta procesja przejdzie do kościoła parafialnego, gdzie będzie można wziąć udział w Liturgii Niedzieli Palmowej. Strona internetowa: kalwaria-mazowsza.org

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=7&t=3977&start=30
Informacje29 marca 2015, 08:00,

Wielkanocny Jarmark Rękodzieła i Zdrowej Żywności w Górze Kalwarii

Twórcy ludowi, rzemieślnicy i producenci zdrowej żywności rozstawią w niedzielę 29 marca 2015 roku stoiska na ul. 3 Maja w Górze Kalwarii. Jarmark Wielkanocny potrwa od 8.00 do 17.00. Ulica będzie w tym czasie zamknięta (od ks. Sajny do Ratuszowej).

Jarmark Wielkanocny w Górze Kalwarii 2015

Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii informuje, że w związku z Jarmarkiem Wielkanocnym, który odbędzie się w dniu 29.03.2015 r. zamknięta dla ruchu będzie ulica 3-go Maja na odcinku od ul. Ks. Sajny do ul. Ratuszowej. W godzinach od 7.00 do 17.00 na tym odcinku obowiązywać będzie również zakaz parkowania. Ruch autobusów odbywać się będzie ul. Ratuszową.

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=8228