Informacje11 stycznia 2018, 17:00,

Misja: Encyklopedia - Dyskusyjny Klub Książki w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


11 stycznia 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstancinie. Porozmawiamy o książce Arturo Perez Reverte – Misja: Encyklopedia. Miejsce: KDK ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

MISJA: ENCYKLOPEDIA - DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W KONSTANCINIE

Arturo Pérez-Reverte / Misja: Encyklopedia - Hiszpania końca XVIII wieku. Dwóch akademików – bibliotekarz i admirał – wyrusza z Madrytu do Paryża z tajną misją. Ich cel: zdobyć egzemplarz słynnej francuskiej Encyklopedii. To dzieło, dla wielu wyklęte i heretyckie, potępione przez Kościół, zawiera wiedzę zarezerwowaną dla nielicznych i podważa dotychczasowy porządek świata. Awanturnicza eskapada pełna pojedynków, intryg i spisków zmienia się w walkę światła z ciemnością. Klimat osiemnastowiecznego Madrytu i Paryża, zakazana księga, nadciągająca rewolucja, historia przenikająca się ze współczesnością – Arturo Pérez-Reverte, autor bestsellerów, członek Hiszpańskiej Akademii Królewskiej, od pierwszej strony uwodzi czytelnika, zadając mu szelmowskie pytanie: „Gdzie kończy się fikcja, a zaczyna prawda?”.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Arturo Pérez-Reverte - akademik, który oczarował miliony. Jeden z najgłośniejszych pisarzy współczesnej literatury hiszpańskiej. Autor bestsellerowych powieści, m.in. Klubu Dumas (zekranizowanej przez Romana Polańskiego), Szachownicy flamandzkiej, Mężczyzny, który tańczył tango. Jego książki przełożono na niemal 30 języków.

Dyskusyjny Klub Książki (DKK) to grupa osób, w różnym wieku, lubiących czytać i spotykających się, aby porozmawiać o przeczytanej książce. Spotkania nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy, kto chce podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej książki, jest mile widziany. DKK potwierdza tezę, że nie trzeba być krytykiem czy literaturoznawcą, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Spotkania w ramach DKK to okazja do poznania nowych ludzi, a przede wszystkim nowych autorów i książek. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w czwartki.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje12 stycznia 2018, 09:00,

Bandoneon - muzyczne opowieści i zabawy babuni - Klub Rodziców w Mysiadle


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

12 stycznia 2018 roku o godz. 10.00 odbędzie się koncert dla maluszków "Muzyczne opowieści i zabawy babuni" w Klubie Rodziców. Instrument prezentowany: bandoneon. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Zapraszamy!

BANDONEON - MUZYCZNE OPOWIEŚCI I ZABAWY BABUNI - KLUB RODZICÓW W MYSIADLE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie