Informacje30 stycznia 2016, 19:06,

Milcząc, krzyczą - młodzi mieszkańcy Piaseczna chcący zmienić życie niepełnosprawnych

Milcząc, krzyczą - naszym głównym celem jest to, aby głos osób niepełnosprawnych był słyszalny. Młodzi mieszkańcy Piaseczna chcący zmienić życie niepełnosprawnych. Zorganizujemy wydarzenie, piknik, który pozwoli zebrać fundusze potrzebne do funkcjonowania stowarzyszenia osób niepełnosprawnych. Zapewnimy wam wiele różnych atrakcji m.in. zawody na ergometrach. Organizacje i zrzeszenia różnych kół wystawią na rynku swoje prace i produkty. Na wydarzeniu pojawią się lokalni przedsiębiorcy, działacze, organizacje, które będą przedstawiać swoją działalność, łącząc to z tematem dnia.

MILCZĄC, KRZYCZĄ - MŁODZI MIESZKAŃCY PIASECZNA CHCĄCY ZMIENIĆ ŻYCIE NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Nie pozwolimy nikomu wyjść z pustym żołądkiem. Liczne potrawy, przekąski, ciasta będą gotowe do skosztowania. Planujemy zorganizować spotkanie ze sławną-niepełnosprawną osobą, oraz wystawę rysunków dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym o tematyce "Sprawny niepełnosprawny". W czasie trwania wydarzenia będzie organizowana zbiórka pieniędzy, które zostaną przekazane stowarzyszeniu: facebook.com/milczackrzyczac

Informacje30 stycznia 2016, 19:30,

Podsumowanie świątecznej akcji Podziel się misiem 2015

Tegoroczna akcja świąteczna "Podziel się misiem" zakończona. Ponad pół tysiąca zadowolonych szczęśliwców.

Dziewiąty już raz mieszkańcy gminy hojnie obdarowali organizatorów akcji. Pluszaki i przeróżne zabawki zbierano głównie we współpracy m.in. z placówkami oświatowymi. Odzew na apel był wielki i wystarczający by można było odwiedzić wszystkie grzeczne dzieci. Co więcej w tym roku podobnie jak w poprzednich latach Mikołaje odwiedzili także miejscowy DPS sprawiając mieszkańcom nie mniejszą radość niż maluchom.

PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEJ AKCJI PODZIEL SIĘ MISIEM 2015

Rozdaniem prezentów zajęli się oczywiście św. Mikołaj oraz jego pomocnicy, którymi byli inicjatorzy akcji (Arkadiusz Strzyżewski, Paweł Tabor. W rolę pomocników Mikołaja wcielili się także wolontariusze Zuzanna Gaładyk, Alicja Grams, Klaudia Kowalewczany, Klaudia Marciniak, Kinga Domagalska, Piotr Krawiecki, Bartek Gromadzki, Jakub Szlązak, Marta Borkowska, Szymon Krupa, Karolina Radomska, Piotr Świder, Paweł Tomczyk, Emilia Piekarska, Adrian Dąbrowski Bałtrukiewicz, Tomek Tywonek.

Wszystkie przepiękne misiami, lale, gry, puzzle, książki oraz filmy i bajki DVD wraz ze słodkim akcentem zostały rozdane w przedświąteczne dni 23-24 grudnia. Radości oraz miłego zaskoczenia w kilkuset domach Gminy Góra Kalwaria było co nie miara. Szczególnie najmłodsze pociechy nie kryły radości i szczęścia z powodu wizyty św. Mikołaja w ich domach.

Mikołaj wraz z pomocnikami zawitał także u grzecznych dorosłych mieszkających w Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii. Obdarowanych zostało około 400 pensjonariuszy, którzy w świątecznej atmosferze przywitali Świętego kolędą i ciepłymi życzeniami. Mikołaj także nie krył wzruszenia widząc w pokojach mieszkańców misiaki z poprzednich lat.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla hojnych mieszkańców za wszystkie dostarczone prezenty (pluszaki, zabawki, gry, puzzle i wiele innych). Szczególne podziękowania należą się pedagogom z gminnych placówek oświatowych, które wzięły udział w zbiórce, a w szczególności Szkole Podstawowej Nr 2 w Górze Kalwarii, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Kątach, Zespołowi Szkół w Baniosze. Dziękujemy także Pani Natalii Matusiak (Sam u Jacka) za ufundowanie słodyczy.

Przeczytaj też: W centrum Góry Kalwarii zostaną wybudowane kamienice. Jak będą wyglądać? [ZDJĘCIA]