Informacje5 grudnia 2015, 09:00,

Mikołajkowy wyścig psich zaprzęgów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Jeden z największych wyścigów psów zaprzęgowych na terenie Mazowsza odbędzie się 5 grudnia w Runowie. Uczestnikami imprezy będą zarówno amatorzy, jak i zawodowcy, którzy rywalizować będą w kategoriach Nordic Walking, bieg z psem, jazda na rowerze z psem oraz w tradycyjnej jeździe na wózkach do psich zaprzęgów. Zawodnicy wyruszą o godz. 12.00 z Parku Adrenaliny i Westernu Runów w trasę wyznaczoną duktami okolicznych lasów.

MIKOŁAJKOWY WYŚCIG PSICH ZAPRZĘGÓW

Na miejsce widowiskowego wyścigu będzie można dojechać Piaseczyńsko-Grójecką Kolejką Wąskotorową. Pociąg ruszy ze stacji w Piasecznie o godz. 11.00, bilety rezerwować można poprzez stronę www.kolejka-piaseczno.pl – Imprezę poprowadzi guru polskich wyścigów psów zaprzęgowych Radosław Ekwiński, specjalista od psich problemów i maszer. Za merytoryczne przygotowanie imprezy odpowiadać będzie Hodowla Psów Zaprzęgowych z Klanu Wydry oraz Takuna – informuje organizator wydarzenia Sebastian Habas z Parku Adrenaliny i Westernu Runów. – Wstęp na imprezę jest bezpłatny – dodaje.

W trakcie dnia przewidziane zostały konkurencje zarówno dla profesjonalistów, jak i dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z tym ciekawym sportem. Chętni mogą zapisać się na canicross, czyli bieg z psem na smyczy, oraz spróbować bikejoringu – jazdy na rowerze ciągniętym przez psa. Fanów „marszu z kijkami”, czyli Nordic Walking, też nie może zabraknąć. Start tej konkurencji przewidziano na godz. 13.00. Opieką fizjoterapeutyczną dla uczestników marszu zajmą się instruktorzy z Gabrytm oraz Fundacji Żyj Aktywnie Po 50-tce. Na miejscu dostępna będzie limitowana ilość kijków do wypożyczenia.

Dla najmłodszych przewidziane zostały zabawy zarówno na świeżym powietrzu, jak i pod dachem, w tym rzuty kapeluszem na rogi bawoła, rzuty lassem, szukanie złota, indiańska ścieżka, słuchanie indiańskich opowiadań oraz wiele innych. Troszkę starsi uczestnicy sprawdzą się w walce farmerów, Apaczów, rzutach podkową, piłowaniu piłą „moja-twoja”, wbijaniu gwoździ lewą ręką itp. Celne oko z pewnością przyda się przy strzelaniu z winchestera, z łuku czy z procy.

Na głównym placu miasteczka westernowego będzie można obejrzeć tradycyjną drezynę ręczną, a na stacji, 200 metrów od miejsca wyścigów, będzie stać kolejka wąskotorowa, którą ma przyjechać Święty Mikołaj. Spotkanie z nim zaplanowane jest na godz. 12.30. Równolegle do prowadzonych atrakcji przez cały dzień będą dostępne różne dodatkowo płatne opcje, jak np. oprowadzanie na koniu, wybijanie monet metodą tradycyjną, wykonywanie pamiątkowych listów gończych, banknotów i buttonsów z własną podobizną i nie tylko.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=6436&start=15
Informacje4 grudnia 2015, 20:00,

Projekt Volodia - To Męski Świat


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

4 grudnia 2015 roku o godz. 20.00 odbędzie się koncert Projekt Volodia pt.: To Męski Świat. Miejsce: Klub Kultury w Józefosławiu. Wstęp 20 zł, bilety do nabycia w dniu koncertu, godzinę przed rozpoczęciem. *To Męski Świat* - autorskie utwory oraz własne kompozycje do wierszy *Czesława Miłosza, Andrzeja Bursy* oraz mniej znanych, frywolnych *Władysława Broniewskiego*. Ponadto zespół prezentuje energicznie zaaranżowane utwory takich artystów jak: *Leonard Cohen, Tom Waits* czy *Tiger Lillies.* Wśród utworów: internetowy przebój „Hera, Koka, Hasz".

Projekt Volodia To Męski Świat

Zespół Projekt Volodia powstał w 2007 roku. Miał być jednorazowym projektem, praktycznie tylko na jeden koncert, do którego pomysłodawca Janusz Kasprowicz zaprosił wrocławskich muzyków. Przedstawił on wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego. Tajemnica wyjątkowości zespołu tkwi w urozmaiconym instrumentarium, interesujących aranżacjach oraz, a może przede wszystkim za sprawą muzyków, tworzących zespól Projekt Volodia, wywodzących się z różnych korzeni muzycznych (rock, flamenco, jazz tradycyjny). Skrzyżowanie tak odmiennych gatunków muzycznych, pozwoliło na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego ( w formie przystępnej również dla młodych odbiorców) materiału muzycznego. W 2010 r. koncert Projekt Volodia transmitowany był w radiowej „Trójce" ze Studia im. Agnieszki Osieckiej. Uniwersalność muzyki zespołu Projekt Volodia pozwala zgromadzić na swoich koncertach publiczność w każdym wieku, od nastolatków do fanów pamiętających śpiew Wysockiego na żywo. Dzięki temu Projekt Volodia z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach w salach widowiskowych, filharmoniach, amfiteatrach jak również w kameralnych, młodzieżowych klubach muzycznych i jazzowych. Wszędzie tam koncert, a właściwe spektakl muzyczny, ze scenografią, prezentacją multimedialną przyjmowany jest entuzjastycznie, kończąc się bardzo często owacjami na stojąco. Strona internetowa zespołu Projekt Volodia - www.projektvolodia.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11622

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie