Informacje6 grudnia 2017, 17:34,

Mikołajkowy Konstancin 2017 - relacja i zdjęcia z kolarskich zawodów w Konstancinie

Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie znów należał do kolarzy. Zawody pod hasłem „Mikołajkowy Konstancin”, organizowane przez Grzegorza Wajsa i ekipę Poland Bike, odbyły się trzeci raz i ponownie jak przed rokiem okazały się strzałem w dziesiątkę. Dopisała pogoda, atmosfera i frekwencja. Na starcie wyścigów rozgrywanych w zimowej scenerii stanęło blisko 200 miłośników jazdy na rowerach górskich i przełajowych. Tych małych i dużych. Najpierw swoje wyścigi Mini Cross, jak na LOTTO Poland Bike Marathon, miały przedszkolaki, czyli dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat. Potem na trasie rundy liczącej 2,4 km rywalizowali amatorzy dwóch kółek w wielu kategoriach wiekowych.

MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2017 - RELACJA I ZDJĘCIA Z KOLARSKICH ZAWODÓW W KONSTANCINIE

Najdłuższy dystans MAX (14,4 km – sześć rund) pokonali zawodnicy i zawodniczki w czterech rocznikach 1999-2002, 1988-1998, 1978-1987 oraz 1977 i starsi. Wśród mężczyzn zwyciężył Marcin Michalczewski (Legion Serwis), przed Piotrem Małkiem (KK Cyklon Warszawa) i Kamilem Karwatem (RoweryLady.pl). Rywalizację kobiet, podobnie jak przed rokiem, wygrała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Mybike.pl), wyprzedzając Magdalenę Kosko (MCP Bike Team) i Izabelę Kamińską (Patnet Team).

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Swoje „mikołajkowe” ściganie miała też oczywiście młodzież. Dystans FAN (4,8 km – dwie rundy) należał do zawodników i zawodniczek z roczników 2003-2010, startujących w czterech grupach wiekowych. Najszybszy w gronie chłopców był ubiegłoroczny zwycięzca Mateusz Gwiazda (Raz Na Wozie Brzeziny MTB Team), który finiszował przed Jakubem Kozickim (Zalesie Górne) i Maciejem Petryszynem (UKK Huragan Wołomin). Wśród dziewcząt zwyciężyła Malwina Krzyczkowska (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin), przed Dominiką Wiśniewską (UKK Huragan Wołomin) i Mileną Oszkiel (Warszawski Klub Kolarski).

Kolarskie zawody „Mikołajkowy Konstancin”, zorganizowane przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie, były zwieńczeniem sezonu 2017 z Poland Bike.

- Szykujemy już nowy, jubileuszowy, bo dziesiąty sezon pełen atrakcji i nowości - mówi organizator imprez Poland Bike Grzegorz Wajs. - Miłośników jazdy na rowerach zapraszam na Warszawski Triathlon Zimowy, który 27 stycznia 2018 roku tradycyjnie odbędzie się na Stegnach. A zaraz potem na Zimowy Poland Bike Marathon w trzech podwarszawskich miejscowościach.

Cykl Zimowy Poland Bike Marathon 2018 wystartuje 11 lutego w Kobyłce, 25 lutego odwiedzi Marki, a zakończy się 11 marca w Nieporęcie. Sezon letni z LOTTO Poland Bike Marathon rozpocznie się 25 marca w Otwocku i będzie składał się z 14 etapów, przede wszystkim rozgrywanych na Mazowszu. Nowością będzie „Korona Świętokrzyska”, trzydniowa, niezwykle atrakcyjna górska etapówka MTB, która w dniach 6-8 lipca odbędzie się w Wąchocku i Sitkówce-Nowinach.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Informacje9 grudnia 2017, 15:00,

Opłatkowe spotkanie mieszkańców Łaz i otwarcie Świetlicy Integracyjnej

9 grudnia 2017 roku o godz. 16.00 odbędzie się opłatkowe spotkanie sołeckie mieszkańców Łaz wraz z oficjalnym otwarciem Świetlicy Integracyjnej w SP w Łazach przy ul. Łączności 56.

OPŁATKOWE SPOTKANIE MIESZKAŃCÓW ŁAZ