Informacje4 grudnia 2016, 09:00,

Mikołajkowy Konstancin 2016 - Poland Bike XC w Konstancinie

Jeśli Mikołajki, to tylko na rowerze! Kolarski sezon z Poland Bike, podobnie jak przed rokiem, zakończy się w Konstancinie-Jeziornie. Mikołajkowy Konstancin to hasło będzie towarzyszyć amatorom MTB w niedzielę 4 grudnia podczas zawodów Poland Bike XC. Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się w przepięknym Parku Zdrojowym z tężnią solankową i amfiteatrem, czyli w miejscu, gdzie trzykrotnie gościł już LOTTO Poland Bike Marathon. To będzie dzień pełen sportowych wrażeń dla całych rodzin. Po wyścigach kolarskich odbędzie się uroczyste otwarcie lodowiska w konstancińskim Parku Zdrojowym.

MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2016 - POLAND BIKE XC W KONSTANCINIE

- Zawitamy do pełnego uroku Konstancina-Jeziorny już drugi raz w tym roku i jesteśmy z tego faktu niezmiernie zadowoleni - mówi Grzegorz Wajs, organizator Poland Bike XC i LOTTO Poland Bike Marathon. - Wyścig w formule XC, czyli kolarski cross na krótkiej pętli, jest niezwykle widowiskowy. Wystartować może każdy, wystarczy mieć rower i kask. Mile widziane mikołajkowe akcenty, m.in. stroje Świętych Mikołajów.

Najpierw swoje wyścigi Mini Cross, jak na LOTTO Poland Bike Marathon, będą miały przedszkolaki, czyli dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat. Potem już na trasie rundy liczącej 2,5 km będą rywalizować amatorzy „dwóch kółek” w kilku kategoriach wiekowych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2016 - POLAND BIKE XC W KONSTANCINIE

Dystans FAN (5 km – dwie rundy) będzie należał do chłopców i dziewcząt z roczników 2002-2009, startujących w czterech grupach wiekowych. Młodzież i dorośli będą ścigać się na trasie MAX (15 km - sześć rund) z podziałem na cztery roczniki 1998-2001, 1987-1997, 1977-1986 oraz 1976 i starsi. Start na dystansie MAX odbędzie się z czterech sektorów, uwzględniających sektory z LOTTO Poland Bike Marathon 2016. We wszystkich kategoriach wiekowych obowiązuje system elektronicznego pomiaru czasu.

Zawody Poland Bike XC „Mikołajkowy Konstancin” organizowane są przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie.

MIKOŁAJKOWY KONSTANCIN 2016 - POLAND BIKE XC W KONSTANCINIE

PROGRAM ZAWODÓW POLAND BIKE XC W KONSTANCINIE-JEZIORNIE:
9.00 - rozpoczęcie zapisów w Biurze Zawodów (Miasteczko Poland Bike na terenie Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie)
12.00 - MINI CROSS dzieci 2-4 lat (rocznik 2012-2014) i 5-6 lat (rocznik 2010-2011)
12.20 - ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I - rocznik 2002-2003, sektor II - rocznik 2004-2005, sektor III - rocznik 2006-2007, sektor IV rocznik 2008-2009)
12.30 - start dystansu FAN – (2 rundy x 2,5 km) - 5 km
12.55 - ustawianie zawodników na starcie dystansu MAX (sektor I – sektory 1 i 2 z cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2016, sektor II – sektory 3 i 4 LPBM, sektor III – sektory 5 i 6 LPBM, sektor IV – pozostałe sektory LPBM i debiutanci)
13.00 - wyścig MAX (rocznik 1998-2001, rocznik 1987-1997, rocznik 1977-1986, rocznik 1976 i starsi) – (6 rund x 2,5 km) – 15 km
14.15 - dekoracja Poland Bike XC Mikołajkowy Konstancin i Omnium Poland Bike 2016

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Informacje2 grudnia 2016, 20:00,

Wieczór w Teatrze Wielkim - Anna Seniuk w Piasecznie

2 grudnia 2016 roku o godz. 20:00 Anna Seniuk i Magdalena Małecka zapraszają na Wieczór w Teatrze Wielkim. Miejsce: sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, bilety w cenie 40 zł wyłącznie w przedsprzedaży. ANNA SENIUK w koncercie na podstawie poematu Stanisława Balińskiego, z akompaniamentem Magdaleny Małeckiej na altówce.

WIECZÓR W TEATRZE WIELKIM - ANNA SENIUK W PIASECZNIE

Wieczór w Teatrze Wielkim w wykonaniu Anny Seniuk to poetycko - muzyczna opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. Ten kameralny spektakl jest nie tylko ucztą dla fanów teatru ale dla każdego, kto kocha muzykę i poezję. Stanisław Baliński opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. W recytowanym przez Annę Seniuk poemacie słyszy się zachwyt nad sztuką. Lecz to dopiero początek opowieści. Opera jest jedynie pretekstem, aby dotknąć tego, co zawsze najbardziej emocjonuje i ciekawi. Dzięki Balińskiemu będziemy mogli zajrzeć w teatralne kulisy, poznać losy wielkich śpiewaków, poczuć smak sławy a czasem - także ból porażki. Dawny plac Teatralny zabłyśnie tego wieczoru światłem gazowych latarni, znamienita publiczność wypełni po brzegi amfiteatr i znów rozpocznie się spektakl... Anna Seniuk o poemacie Balińskiego: "Jest w nim coś i o teatrze, i o muzyce, trochę sentymentalnie, ale z poczuciem humoru, czyli tak jak lubię. Mówię ten poemat od wielu lat, ale bardzo rzadko. Wymaga bowiem specyficznej publiczności, kameralnego otoczenia i doskonałej oprawy muzycznej."

WIECZÓR W TEATRZE WIELKIM - ANNA SENIUK W PIASECZNIE