Informacje4 lipca 2013, 00:00,

Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny znają angielski

Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny znaleźli się wśród ok. 6 tys. uczestników Wielkiego Testu Języka Angielskiego, w którym wzięli udział mieszkańcy 49 miast. Konstancinianie znają język na poziomie B2, co znaczy, że są samodzielni językowo. Test w naszej gminie odbył się 9 czerwca 2013 roku w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Bielawskiej. Ogólnokrajowa akcja niedawno została podsumowana.

MIESZKAńCY KONSTANCINA ZNAJ¡ ANGIELSKI

W wydarzeniu wzięły udział dzieci, młodzież i dorośli. W Konstancinie-Jeziornie Wielki Test Języka Angielskiego odbył się w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Bielawskiej i został zorganizowany przez Akademię Szkołę Języków Obcych. Swoje kompetencje językowe sprawdziło ok. 100 osób. Okazało się, że mieszkańcy naszej gminy, którzy napisali test, znają język angielski na poziomie B2 (w skali A1, A2 – poziom podstawowy; B1, B2 – samodzielność językowa; C1, C2 – biegłość językowa). Według kryteriów CEFR osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w złożonych tekstach na tematy konkretne i abstrakcyjne, łącznie z rozumieniem dyskusji na tematy techniczne z zakresu jej specjalności. Potrafi porozumiewać się na tyle płynnie i spontanicznie, by prowadzić normalną rozmowę z rodzimym użytkownikiem języka, nie powodując przy tym napięcia u którejkolwiek ze stron. Potrafi również - w szerokim zakresie tematów - formułować przejrzyste i szczegółowe wypowiedzi ustne lub pisemne, a także wyjaśniać swoje stanowisko w sprawach będących przedmiotem dyskusji, rozważając wady i zalety różnych rozwiązań.

MIESZKAńCY KONSTANCINA ZNAJ¡ ANGIELSKI

Test składał się tylko z części pisemnej, zarówno z pytań otwartych, jak i zamkniętych, sprawdzających słownictwo oraz gramatykę. Każdy z uczestników na napisanie testu miał 40 minut. Sprawdzian przebiegał w bardzo miłej atmosferze i odbył się na trybunach sali gimnastycznej. Urozmaicały go występy uczniów ZS nr 3. Warto dodać, że nasze miasto uzyskało wynik zbliżony do średniej wszystkich miast. W całym kraju najlepiej test wypadł w sąsiednim Wilanowie, gdzie uzyskano wynik B2+. Piaseczno zajęło 6. miejsce z niewiele gorszym wynikiem, określającym kompetencje językowe na równie wysokim poziomie B2+. Najwięcej osób przystąpiło do testu w Białymstoku, Wrocławiu, £odzi, Legnicy i Ciechanowie.

Informacje4 lipca 2013, 00:00,

Ygor Przebindowski - Powidoki w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na koncert, podczas którego wystąpi Ygor Przebindowski pn.: Powidoki – muzyka do nienakręconego filmu. Artysta zaprezentuje 7 lipca 2013 roku o godz. 16.00 w Amfitetrze w Parku Zdrojowym. Powidoki – muzyka do nienakręconego filmu to nastrojowa, akustyczna muzyka pełna filmowych tematów oraz ciepłych brzmień żywych instrumentów.

YGOR PRZEBINDOWSKI

YGOR PRZEBINDOWSKI to muzyk, kompozytor i producent. Jest absolwentem Instytut Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Z pasją tworzy muzykę teatralną i filmową. Na stałe współpracuje z reżyserką Agnieszką Glińską i Teatrem Dramatycznym. W latach 2007-2013 był realizatorem i współtwórcą licznych projektów muzycznych. Ostatnia produkcja, do której stworzył muzykę, nosi tytuł ,,Brajlem” Kamili Kraus i wydana została w październiku 2010 r. przez Wydawnictwo Luna. Na deskach Teatru Studio można obecnie posłuchać i zobaczyć jego najnowszą kreację muzyczną do spektaklu ,,Sąd Ostateczny” Ödön von Horváth’a właśnie w reżyserii Glińskiej. Oprócz tego jest takżę autorem muzyki do spektakli teatralnych: „The Glass Menagerie”, „Pippi pończoszanka”, „Wiedźmy”, „Lulu na moście”, „20-lecie wolnej Polski”, „Kubuś fatalista i jego pan”, „Pętla”, „Antoine”, „Iluzje”,”Anna Karenina”,”£auma”.

Skomponował także muzykę do filmów: „Obok”, „Dotknięcie”, „Interno”, „Chwila”, „Lunatycy”, „Zwykła historia”, jest również producentem muzycznym płyty Kamili Kraus „Brajlem”, Jarka Wasika „Dotykanie”,oraz Halinki Mlynkovej „Etnoteka. Przebindowski pracuje z takimi artystami jak: Edyta Geppert, Halina Mlynkova, Martyna Jakubowicz, Reni Jusis, Michał Urbaniak, Ania Dąbrowska. Zespół wystąpi w składzie: Ygor Przebindowski – piano, Fryderyk Młynarski – perkusja, Marcin Murawski – kontrabas. Zapraszamy na niedzielny koncert!

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna