Informacje2 stycznia 2018, 17:41,

Mieszkam w gminie Tarczyn i na rzecz tej gminy płacę podatki

Po raz kolejny chcę zachęcić Mieszkańców naszej gminy do przekazania części swojego podatku PIT na rzecz gminy Tarczyn. W roku 2018 udział gmin w podatku PIT wyniesie 37,98%. Tak więc z każdego 1000 zł podatku, który odprowadzają Państwo do Urzędu Skarbowego 379,8 zł wraca do budżetu gminy, w której Państwo zamieszkują.

MIESZKAM W GMINIE TARCZYN I NA RZECZ TEJ GMINY PŁACĘ PODATKI

Z roku na rok dochód gminy Tarczyn z tytułu udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) rośnie, co jest wynikiem przyrostu liczby mieszkańców, wzrostem ich zamożności oraz akcji zachęcającej do płacenia podatku na rzecz naszej gminy. Jest jednak jeszcze wielu mieszkańców, którzy w deklaracjach podatkowych wpisują miejscowości swego zameldowania i to do budżetów tych gmin trafiają ich podatki.

Udział w podatku dochodowym od osób fizycznych jest jednym z najważniejszych dochodów gminy Tarczyn i w większości jest przeznaczany na inwestycje.

Zgłoszenie nowego miejsca zamieszkania w Urzędzie Skarbowym nie wiąże się dla Państwa z żadnymi niedogodnościami. Nie wymaga zmiany zameldowania, wymiany dokumentów czy załatwiania innych spraw urzędowych. Jedyną zmianą będzie zmiana właściwości urzędu skarbowego.

Jak to zrobić?

Jeśli rozliczają się Państwo z podatku dochodowego na formularzu PIT-37, to wystarczy wpisać:
- w części A – Urząd Skarbowy, ul. Energetyczna 5, 05-500 Piaseczno
- w części B – adres zamieszkania na terenie gminy Tarczyn.
Jeżeli chcą Państwo wskazać miejsce zamieszkania w gminie Tarczyn poza okresem rocznego rozliczenia, należy wypełnić formularz ZAP-3 i złożyć go w Urzędzie Skarbowym.

Proszę pamiętać, żeby o zmianie urzędu skarbowego powiadomić pracodawcę.

Państwa podatek ma wpływ na poprawę warunków naszego życia – budowę dróg, kanalizacji, wodociągów, unowocześnianie szkolnictwa, rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, a także na działalność kulturalną. Pamiętaj! Razem tworzymy naszą Gminę.

Alfred Kohn, dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie

Informacje6 stycznia 2018, 08:00,

Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym w GOSiR Piaseczno

6 stycznia 2018 roku odbędzie się Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Turniej odbędzie się przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie - sala GOSiR Piaseczno. Organizator: Uczniowski Klub Sportowy RETURN Piaseczno.

GRAND PRIX PIASECZNA W TENISIE STOŁOWYM W GOSIR PIASECZNO

Tradycyjnie w Piasecznie nie zabraknie atrakcyjnych nagród dla najlepszych oraz loterii numerków. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wylosowania koszulek z autografami reprezentantów Polski oraz 30-minutowego treningu z obecnym Wicemistrzem Polski, Markiem Badowskim. To właśnie wychowanek UKS Return Piaseczno będzie gościem specjalnym zawodów. Zarówno dzieci jak i dorośli będą mieli możliwość zagrania z “Banym”, a jeden szczęśliwiec zmierzy się z nim w treningu jeden na jednego.

Turniej rozegrany zostanie w pięciu kategoriach:
Dzieci (dzieci urodzone w roku 2006 i młodsze)
Juniorzy (dzieci urodzone w roku 2005 i starsze)
Kobiety (kobiety i dziewczyny)
Mężczyźni (mężczyźni powyżej 18 roku życia)
Open (wszyscy zawodnicy - także Ci z licencją PZTS)

Godziny zawodów Grand Prix Piaseczna:
Kategorie Dzieci, Juniorów i Mężczyzn rozpoczynają zmagania o godzinie 10:00 - zgłoszenia do 9:30
Kategoria Kobiet rozpoczyna turniej o godzinie 11:00 - zgłoszenia do 10:30
Kategoria Open rozpoczyna turniej o godzinie 13:00 - zgłoszenia do 12:30