Informacje24 kwietnia 2015, 11:00,

Miesiąc Pamięci Narodowej 2015

24 kwietnia 2015 roku przy Pomniku Katyńskim na cmentarzu parafialnym w Piasecznie przy ul. Kościuszki odbędą się uroczystości związane z obchodami Miesiąca Pamięci Narodowej. O godz. 11.00 rozpocznie się uroczyste spotkanie przy Pomniku Katyńskim (cmentarz parafialny w Piasecznie). W programie uroczystości znalazły się: Hymn Narodowy, liturgia słowa, modlitwa za poległych i pomordowanych, modlitwa żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, wystąpienie władz samorządowych, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim.

Miesiąc Pamięci Narodowej 2015

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości odbędzie się przygotowana specjalnie dla uczniów piaseczyńskich szkół gimnazjalnych Historyczna Gra Miejska (12.00 – 15.00). Podczas tej nietypowej lekcji historii młodzież będzie mogła w aktywny, pobudzający do myślenia sposób zapoznać się z ważnymi dla Piaseczna i Polski wydarzeniami. Niezbędny będzie spryt, umiejętność łączenia faktów oraz pracy w grupie. Na uczestników czekać będą rozmieszczone na terenie Piaseczna wskazówki i zadania. Zapraszamy do udziału. Na zwycięzców czekają nagrody! Zgłoszenia przyjmuje Muzeum Regionalne w Piasecznie za pośrednictwem maila: muzeumpiaseczno@kulturalni.pl, lub faks: 22 737 23 99 - tylko do 21.04.2015 r. Szczegółowych informacji udziela Muzeum Regionalne w Piasecznie. Regulamin Historycznej Gry Miejskiej - Historyczna_Gra_Miejska.

Porządek uroczystości:
godz. 10.45 – zbiórka pocztów sztandarowych przy wejściu na cmentarz
godz. 11.00 – rozpoczęcie uroczystości przy Pomniku Katyńskim
W programie: Hymn Narodowy, liturgia słowa, modlitwa za poległych i pomordowanych, modlitwa żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, wystąpienie władz samorządowych, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim. Uroczystości z udziałem Chóru LIRA i Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej.

Wydarzenie towarzyszące:
Historyczna Gra Miejska
Rozpoczęcie: godz. 12.00
Dom Kultury w Piasecznie (ul. Kościuszki 49)
Zakończenie: godz. 15.00
Pl. Piłsudskiego w Piasecznie
Gra przygotowana dla uczniów szkół gimnazjalnych.
Szczegóły oraz zgłoszenia patroli – Muzeum Regionalne w Piasecznie
tel. 22 737 23 99, muzeumpiaseczno@kulturalni.pl

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=6612
Informacje19 kwietnia 2015, 09:32,

Przedszkoliada Tour obyła się po raz pierwszy w Piasecznie

13 kwietnia przeszło 150 dzieci zebrało się w hali GOSiR Piaseczno, aby pokazać umiejętności, które zdobyły na cotygodniowych zajęciach Przedszkoliada.pl w przedszkolach.

Przedszkoliada Tour obyła się po raz pierwszy w Piasecznie

Przedszkolaków biorących w zawodach dopingowali koleżanki i koledzy z przedszkoli. Nie zabrakło pomponów, transparentów i głośnego zorganizowanego dopingu. Dobra zabawa miała więc miejsce nie tylko na poszczególnych stacjach, ale i na trybunach. Dzieci ćwiczyły pod okiem piłkarzy MKS Piaseczno oraz piłkarek GOSiRki Piaseczno. Na stacji meczu piłkarskiego odbywały się zacięte mecze piłki nożnej, które kończyły się oczywiście wygraną obu drużyn, a na stacji koszykarskiej dzieci ćwiczyły swoją celność – rzutami do kosza. Nie zabrakło oczywiście siatkówki, strzałów na bramkę oraz wyścigów sztafetowych. Dodatkową atrakcję w tym roku na Przedszkoliada Tour 2015 jest specjalna stacja hokejowa organizowana przy współpracy z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie promująca Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie. Po zmaganiach dzieci na stacji spoczynkowej mogły posilić się zdrowymi owocami i świeżymi sokami. Jest to stały punkt przedszkoliadowych imprez mający na celu kształtowanie zdrowych postaw w odżywianiu już od najmłodszych lat. Na sam koniec każdy z przedszkolaków otrzymał pamiątkowy dyplom a przedszkola otrzymały paczki upominków od partnerów imprezy oraz pamiątkowy puchar. Nie zabrakło oczywiście honorowego gościa rodem z Australii, czyli kangura Przedszkoliady. Jak zwykle kangur wziął udział w zabawach ruchowych na równi z dziećmi a na końcu zatańczył „woogi boogie”.

Przedszkoliada Tour po raz pierwszy w Piasecznie

- Szczególne podziękowania kieruję do Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno pana Zdzisława Lisa, Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Piaseczyńskiego pani Honoraty Kalicińskiej oraz Dyrektora GOSiR Piaseczno pana Marka Frącza. Dziękuję też fundatorom nagród czyli Decathlonowi, Centrum Medycznemu CMP, Sklepowi MAX, Piekarni SPOŁEM, firmie KR SPORT, sklepowi ROLNIK, punktowi informacji europejskiej EUROPE DIRECT PIASECZNO oraz zawodniczkom KS GOSIRKI PIASECZNO oraz zawodnikom MUKS PIASECZNO - mówi Tomasz Dudek, promotor lokalny Przedszkoliady.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Przedszkoliada Tour obyła się po raz pierwszy w Piasecznie

Cykl imprez o charakterze rozrywkowo-ruchowym dla przedszkolaków - Przedszkoliada Tour 2015 odbywa się przy współpracy i wsparciu ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, PZHL - Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Przedszkoliada Tour po raz pierwszy w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019