Informacje8 kwietnia 2013, 00:00,

MIESI¡C PAMIęCI NARODOWEJ W PIASECZNIE

Centrum Kultury w Piasecznie, organizacje kombatanckie z Piaseczna, Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Parafia św. Anny w Piasecznie oraz Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna zapraszają do udziału w uroczystościach związanych z obchodami Miesiąca Pamięci Narodowej, które odbędą się 10 i 11 kwietnia 2013 roku.

MIESI¡C PAMIęCI NARODOWEJ W PIASECZNIE

MIESI¡C PAMIęCI NARODOWEJ PROGRAM:

10 kwietnia 2013 roku
godz. 18.30: Msza Święta za Ojczyznę, kościół św. Anny w Piasecznie, pl. Piłsudskiego
11 kwietnia 2013 roku
godz. 11.00: Pomnik Katyński, Cmentarz Parafialny w Piasecznie, ul. Kościuszki
godz. 10.45 - zbiórka pocztów sztandarowych
godz. 11.00 - rozpoczęcie uroczystości przy Pomniku Katyńskim
- Hymn Narodowy (Piaseczyńska Orkiestra Dęta)
- pieśń wprowadzająca (Chór Lira)
- liturgia słowa i modlitwa za poległych i pomordowanych
- modlitwa żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
- minuta ciszy
- wystąpienia okolicznościowe władz samorządowych
- złożenie wiązanek i zapalenie zniczy przy Pomniku Katyńskim i w miejscach pamięci narodowej
- pieśń "O Panie, któryś jest na niebie" (Chór Lira i Piaseczyńska Orkiestra Dęta)
- zakończenie uroczystości.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje5 kwietnia 2013, 00:00,

Zuzia w Krainie Czarów Teatr Kuffer w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: ZUZIA W KRAINIE CZARÓW, w wykonaniu teatru KUFFER. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 7 kwietnia 2013 roku, o godzinie 14.30 i 16.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych (dzieci), 5 złotych (dorośli). Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę.

ZUZIA W KRAINIE CZARÓW TEATR KUFFER W PIASECZNIE

Teatr KUFFER "Zuzia w Krainie Czarów": Mała, nieposłuszna dziewczynka postanawia nie iść do szkoły. Zasypia na zaczarowanej ławce, a ta przenosi ją do zaczarowanej krainy. Tam spotyka bajkowe postaci: robota, który lubi tańczyć; śpiewającego kowboja; krasnala który ze starości wszystko zapomniał i musi pytać grzybka o radę; śmiesznego króla i jego rycerzy; dobrego smoka, i czarownicę, która chciałaby uwięzić Zuzię ale nie pozwalają jej na to dzieci. Pod wpływem spotkań i przygód, dziewczynka zaczyna rozumieć jak bardzo tęskni za domem i szkołą, która przecież… jest całkiem fajna. Postanawia, że będzie grzeczna. Wesołe piosenki, żywiołowa akcja i oczywiście interaktywny udział dzieci, które pomagają postaciom i biorą udział w przedstawieniu.

ZUZIA W KRAINIE CZARÓW TEATR KUFFER W PIASECZNIE
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno