Informacje5 grudnia 2018, 04:00,

Miejskie Punkty Elektroodpadów na terenie gminy Piaseczno

Na terenie gminy Piaseczno pojawiły się specjalistyczne pojemniki do zbierania małych elektroodpadów tj.: zużytych baterii, żarówek, opakowań po tonerach atramentowych, telefonów komórkowych, płyt CD/DVD, kaset VHS.

MIEJSKIE PUNKTY ELEKTROODPADÓW NA TERENIE GMINY PIASECZNO

Miejski Punkt Elektroodpadów (MPE) wyposażony jest w 7 tub, natomiast każda z nich posiada swój otwór wrzutowy oznaczony symbolem, na jakie elektroodpady jest przeznaczona. Pojemniki zbudowane są w taki sposób, aby wrzucane odpady nie zagrażały środowisku tzn.: konstrukcja zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza, natomiast otwory wrzutowe są specjalnie przystosowane do umieszczania w nich odpowiednich rodzajów odpadów – kształt otworu uniemożliwia wrzucenie do tuby odpadów innych niż te, na które został przeznaczony. Tuba przeznaczona do wrzucania zużytych żarówek wypełniona jest specjalnym materiałem zapobiegającym ich potłuczeniu.

Na obecną chwilę ustawionych zostało 5 pojemników MPE:
– przy stacji PKP w Piasecznie,
– przy bazarku ul. Szkolna (naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie),
– przy budynku Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno (ul. Kościuszki 5),
– park przy ul. Ogrodowej w Józefosławiu,
– na terenie bazarku w Zalesiu Górnym (róg ul. Pionierów i Koralowych Dębów).

MIEJSKIE PUNKTY ELEKTROODPADÓW NA TERENIE GMINY PIASECZNO

Zachęcamy mieszkańców do korzystania z Miejskich Punktów Elektroodpadów.
UMiG Piaseczno

Informacje29 listopada 2018, 18:00,

Wystawa Michała Dębskiego w Piasecznie

29 listopada 2018 roku o godzinie 19.00 zapraszamy na wernisaż oraz wystawę Michała Dębskiego. Wernisaż odbędzie się w Galerii Fryderyk, która znajduje się w budynku Przystanku Kultura, przy placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Będzie to wystawa podsumowująca przyznanie stypendium twórczego dla pana Michała Dębskiego na 2018 rok. Wystawę prac będzie można oglądać do 7 stycznia 2019 roku.

WYSTAWA MICHAŁA DĘBSKIEGO W PIASECZNIE

Michał Dębski (ur. 1961) od dzieciństwa związany jest z miastem Piaseczno. Ma żonę Grażynę oraz siedemnastoletnią córkę Natalię. Wiele lat zajmuje się sztuką amatorsko: rysunek, malarstwo tradycyjne (tempera), grafika, rzeźba. Zajmował się animacją tradycyjną, uczył się jej u Rafała Szczęsnego. Rysował komiksy humorystyczne. Od wielu lat pasjonuje się fotografowaniem przyrody. Laureat Stypendium Twórczego Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno za rok 2018.