Informacje25 maja 2016, 19:00,

Radni Rady Miejskiej w Piasecznie, wspólnie ze stowarzyszeniem Pomysł na Józefosław, organizują w dniu 25 maja 2016 roku o godz. 19.00, seminarium pt.: "Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - szansą na zrównoważany rozwój Józefosławia".

Program seminarium przedstawia się następująco:
1. Spojrzenie na Józefosław - jak zmieniała się nasza miejscowość na przestrzeni ostatnich 20 lat.
2. Z p. Danielem Putkiewiczem, wiceburmistrzem Miasta i Gminy Piaseczno porozmawiamy o strategii rozwoju gminy, jakie gmina ma mechanizmy aby rozwój stymulować i kontrolować, o tym po co uchwala się plany, jak wygląda procedura ich uchwalania.
3. Z p. Tomaszem Majdą, dr arch., wiceprezesem Towarzystwa Urbanistów Polskich, porozmawiamy o tym, jaki powinien być dobry plan zagospodarowania przestrzennego, co oznaczają jego poszczególne zapisy, jakie wyzwania stoją przed projektantem planu dla Józefosławia.
4. Z p. Michałem Kubasiewiczem, prezesem firmy MAK DOM, budującej domy w Józefosławiu, porozmawiamy o jego spojrzeniu dla mpzp, jakie widzi możliwości i ograniczenia w inwestowaniu, jakie są potrzeby jego klientów, jakie mogą być oczekiwania inwestorów wobec gminy.
5. Z p. Joanną Gralą, pośrednikiem nieruchomości, porozmawiamy o rynku nieruchomości w Józefosławiu, kto szuka nieruchomości w naszej okolicy, jak wygląda oferta, jak zmieniają się potrzeby kupujących, czy mieszkańcy Józefosławia chcą mieszkać dalej w Józefosławiu.
6. Z p. Barbarą Fatygą, prof. UW, badaczem kultury, porozmawiamy o strukturze społecznej podmiejskich miejscowości, o budowaniu lokalnej tożsamości, konfliktach społecznych i sposobie ich rozwiązywania, o komunikacji społecznej i budowania zaufania do siebie nawzajem.
7. Z p. Zdzisławem Lisem, Burmistrzem Miasta i Gminy Piaseczna chcemy porozmawiać o wyzwaniach związanych z dynamiczną urbanizacją gminy, ale udział Pana Burmistrza w naszym seminarium stoi jeszcze pod znakiem zapytania.

Na koniec przewidujemy sesję pytań do panelistów. Seminarium ma charakter edukacyjny i stanowi wprowadzenie w temat planowania i ładu przestrzennego, w związku z trwającymi pracami nad nowym MPZP dla Józefosławia. Miejsce: ZSP Józefosław, ul. Kameralna 11

Robert Widz, Katarzyna Krzyszkowska-Sut

Informacje29 maja 2016, 10:00,

Piaseczno Ustanów - Chodź na rower

W IV edycji "Chodź na rower" stanęliśmy na wysokości zadania i przygotowaliśmy dla Was:
- 5 ciekawych, zróżnicowanych tematycznie i dystansowo tras
- fajne nagrody sportowe
- kamizelki odblaskowe
- i wyróżniające tę edycję: 3 osoby w roli prowadzących wycieczki.

Piaseczno Ustanów - Chodź na rower

IV edycję otworzy dobrze znana Wam Edyta, która poprowadzi nas do Ustanowa. Po roku, ponownie zawitamy w gościnne progi galerii rękodzieła Iris. Dystans do pokonania to około 40 km, chodź jak wiadomo z Edytą to nigdy do końca nie wiadomo :) Weźcie dobry humor, krem do opalania, coś na głowę - najlepiej oczywiście kaski, oraz kiełbaski na ognisko. Widzimy się w niedzielę 29 maja o godz. 10.00 na rynku w Piasecznie. Planowany powrót godz. 15-16.

Drugą i trzecią wycieczką dowodzić będzie Adam, którego znacie już z drugiej edycji akcji.

Czwarta i piąta należeć będzie do Rafała - zapalonego konstancińskiego rowerzysty.

Proponowane kierunki wycieczek na pewno będą Wam znane, ale pamiętacie,że my nigdy nie prowadzimy tras najkrótszą, znaną wszystkim drogą. Kto z nami jeździł, ten wie,że coś ciekawego zawsze wymyślimy :)

Do zobaczenia!
Agnieszka Jarzębska